Televisie SPUI 6 Amsterdam Alles op gebied van Radio en Gramophones Reisbureau Maarse Kroon Voor Uw uitwedstrijden in Europa! Overtoom 477 bij de Zocherstraat - Tel. 85252 Telefoon35614 ken. Het feit, dat deze zich verwaardigd had om met hem te spreken, had een wonderlijke uitwerking. De knaap met lamme benen stond plotseling recht. De emotie van dit ogenblik had hem de kracht om te staan teruggegeven. De dagbladen geven aan dit uitzonderlijk gebeuren grote ruchtbaarheid en de naam van Babe is wekenlang op ieders lippen. In het tijdperk dat nu volgt, hebben „The Yankees" afwisselend succes. Het wonder- team van eertijds, met Babe in z'n beste dagen, is niet meer. Enkele prominente spelers hebben de club verlaten, anderen hebben het bijltje er bij neergelegd, maar Babe is zijn club trouw gebleven. Toch zijn ook zijn prestaties niet meer zo fenomenaal als voorheen en in het jaar waarover we nü schrijven, zijn deze zelfs enigszins beneden de verwachtingen gebleven. De directie van de club is hierover allesbehalve tevreden en als hij op zekere dag te laat op het appèl verschijnt, wordt hem, na een hevige scène, zijn ontslag aangezegd als het seizoen afgelopen is. Dit heeft Babe niet verdiend. Zijn te laat komen is niet het gevolg van nalatigheid, maar is veroorzaakt door onvoorziene omstan digheden, waarbij zijn goedhartigheid een woordje heeft mee gesproken. Wat was namelijk het geval? Tijdens het oefenen vóór de betreffende wedstrijd heeft Babe het ongeluk met één van z'n vervaarlijk harde slagen het hondje van een kleine jongen te treffen, die in weeklagen uitbarst en ontroostbaar is. Zonder zich te bedenken neemt Babe het arme diertje op en ijlt er mee naar een hospitaal. Een der chirurgen, die Babe her kent, neemt op zich om het slachtoffer te opereren. Naderhand is gebleken, dat dit met gunstig gevolg is geschied. Intussen zit Babe met de gebakken peren. Met zijn bank rekening is het niet al te best gesteld. Hij heeft op zorgeloze wijze geleefd en moet daarvan nu de wrange vruchten plukken. De mare van zijn ontslag gaat als een lopend vuurtje rond, het geen een paar duistere individuen aanleiding geeft om te trach ten daarvan profijt te trekken. Op een avond zit Babe in een café, in treurige overpeinzingen verdiept, voor zich uit te sta ren. Twee als heer geklede personen nemen aan zijn tafel plaats en beginnen een gesprek over de dingen van de dag. Naderhand ontpoppen zij zich als supporters van de club waartegen „The Yankees" de volgende week moet spelen. Uiteindelijk komen zij met het voorstel om Babe een groot bedrag uit te betalen, als hij er aan wil medewerken om „The Yankees" te laten verliezen. Het antwoord van onze held is kort maar krachtig. Hij staat op en slaat de een na de ander knock out. Zo beantwoordt Babe zijn belagers en toont ons tevens zijn sportieve onkreukbaar heid. Nadat het seizoen is afgelopen, ziet Babe naar een andere verbintenis uit. Hij slaagt daarin zonder veel moeite en het volgend jaar zien we hem in de gelederen van „Colorado" het veld betreden. Door serieus te leven en harde training is Babe er in geslaagd zijn lichaamsconditie aanzienlijk te verbeteren. Zijn verrichtingen zijn dan ook spoedig weer van dien aard, dat bij zijn medespelen een uitverkocht huis verzekerd is. De directie van „The Yan kees" krijgt daarom al gauw spijt, dat zij deze nog steeds zoveel geld in het laatje brengende speler zo lichtvaardig zijn congé heeft gegeven. Gedane zaken nemen echter geen keer en met lede ogen moet worden aangezien, dat „Colorado" in opvol gende seizoenen de toon aangeeft. Met dat al gaan ook de jaren voor Babe een woordje meespreken. Hij heeft zoetjesaan een leeftijd bereikt waarop iedere andere sportman reeds lang niet meer actief aan wedstrijden deelneemt. Hij blijft nog altijd een kracht met wie rekening moet worden gehouden maar tot topprestaties komt hij nog maar zelden. Hij ziet eindelijk in, dat nu ook zijn tijd is gekomen en besluit ten laatste zijn sportcarrière te beëindigen. Zijn af scheidswedstrijd zal tegen z'n vroegere club „The Yankees" zijn. Hij wenst nog eenmaal te tonen wat| hij waard is. Het stadion is op de dag van het treffen tot de nok gevuld. Het publiek wil zijn idool voor het laatst in actie zien en bereidt zich voor op een enerverende kamp. Het schijnt echter anders te zullen lopen, want het lukt Babe die dag blijkbaar niet. Zijn tegenstanders nemen een loopje met hem, ja, ontzien zich zelfs niet om hem te bespot ten en te honen. Dat is Babe te veel; hij zet zich ischrap. Hij zal toch tonen dat een groot sportman het strijdperk verlaat. Wanneer hij in de laatste inning aan slag komt, móét het ge beuren. Met vaste hand grijpt hij het slaghout, ja, wijst zijn be- schimpers zelfs waar de bal terecht zal komen; en zowaar, een formidabele slag betekent voor zijn club vier runs èn de zege. Een donderend applaus breekt los en zelfs degenen, die hem bespot hebben, doen amende honorable en drukken hem de hand als teken van waardering. Zó eindigt de sportloopbaan van Babe Ruth, de grootste baseballspeler aller tijden. De inspanning in de laatste uren heeft blijkbaar veel van Babe's krachten gevergd, want hij voelt zich plotseling niet wel. Hij heeft pijn in de nek en begrijpt niet wat daarvan de oorzaak wel kan zijn. De dokter die hij raadpleegt, adviseert hem zich onmiddellijk in een ziekenhuis te laten opnemen. Daar wordt, na grondig onderzoek, nekkramp geconstateerd, een ziekte waarvoor tot op de huidige dag geen geneesmiddel is uitgevonden. Moeite noch kosten worden echter gespaard om hem van de dood te redden, maar alles blijkt tevergeefs. Volgens de dokter heeft hij nog slecjits drie weken te leven, tènzij tot een operatie wordt overgegaan, die het gevaar misschien nog kan bezweren. Deze operatie heeft n.l. nog nimmer plaats gehad en Babe zal dus als proefkonijn ten dienste der mensheid moeten fungeren, Na overleg met Claire, die hem ondanks haar smart moed in spreekt, neemt hij het besluit om zich daar aan te onderwerpen. Hij neemt afscheid van zijn vrouw en wordt naar de operatiezaal overgebracht. Hier valt het doek. De toeschouwers blijven in het onzekere over de afloop, die naar alle- waarschijnlijkheid wel fataal zal zijn geweest. We hopen echter dat het tegendeel waar is, want in onze herinnering zal Babe blijven voortleven als een sport man persona grata, een man die in ieder geval een beter lot verdiend had. Over „Jeugdvoetbal" is helaas weer bijster weinig te schrij ven. In de vier weken, die achter ons liggen, werden in totaal slechts twee wedstrijden door onze jongens gespeeld. We vra gen ons dan ook af, wat er dit jaar van de competitie terecht moet komen, nu de beruchte „voorronde" nog op geen stukken na is klaar gekomen. We zullen maar zeggen: „Ende despe- reert niet" en maar kalm afwachten hoe de zaken zich verder ontwikkelen. Adspiranten 1 heeft tegen De Volewijckers een onyerdiende nederlaag geleden. De uitslag was 01, maar een 21 over winning had de verhouding beter weergegeven. Met een beetje meer geluk hadden zij dit resultaat zeer zeker bereikt. Adspiranten 2, daj: nog ongeslagen is, bond Z.S.G.O. 1 met een 71 overwinning aan zijn zegekar. Well done, boys! Met 16 goals voor en 3 tegen maken jullie een goede kans op de bovenste plaats. Hiermede ben ik au bout de mon latin. Jongens, dat het nieuwe jaar jullie wat meer zon en wat minder regen of sneeuw moge brengen, is de wens van P. VAN OS.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1953 | | pagina 18