Onze A.V.B.-elftallen Officiële Mededelingen Burgerlijke Stand en fraai, doch in ieder geval beter spel dan voor de pauze ten zien. Toen de linksbuiten met medewerking van een *ax-been andermaal had gescoord, was het pleit beslecht. Dat m der Pol een schot van rechts oppikte, doch zich door in- pen van de middenvoor toch nog liet verrassen, was dan ook an geen invloed meer. Tijdens de tweede helft had spil Blom ~>or Quakernaat het veld geruimd. De keeper van De Volewijckers had een groot aandeel in de verdiende overwinning van zijn ploeg, al had hij niet over het nodige geluk te klagen. De zeer in omvang toegenomen rechts back Geelhuizen moet vooral de training niet veronachtzamen. Thans had hij nog wel eens moeite zich op het zware veld vlug te wenden. Dat Both als aanvalsleider het meest tot zijn recht komt, zou ik niet graag willen beweren. ETÈ. Ook deze maand nog weinig nieuws omtrent de lagere elf tallen. De weersomstandigheden waren weer spelbreker, zodat de spelers van het vijfde en het achtste team geen enkele maal hun shirt behoefden aan te trekken. Alleen op 28 December vonden er enige wedstrijden plaats. Ajax 6 verloor aan de Leeuwarderweg met 53 van D.W.V. 5. Daar rechtsbuiten Mossing Holsteyn en rechtshalf Sas zonder af te schrijven verstek lieten gaan reserve Winter bezette nu de rechtshalfplaats stond ons tiental voor een zware taak. De onzen namen zelfs de leiding door Jan Kuipers, 10, doch kwamen daarna met 31 achter te staan. Dank zij twee fraaie goals van onze linksbinnen hij verrichtte hiermede de hat trick ging de rust toch met gelijke stand in. Na de thee verkregen de geel-zwarten echter een 43 voor sprong door een misverstand in onze achterhoede. Het was jammer, dat onze linksbuiten toen een strafschop miste, anders zou er voor ons nog een winstkans hebben ingezeten. Nu maak ten de Over-IJ-ers met een vijfde doelpunt aan alle twijfel een einde. Ajax 7 verloor op eigen veld met 32 van R.K.A.V.I.C. 3. We zullen maar zeggen, beterschap boys! Het negende team luidde het oude jaar uit met elf treffers, waar D.W.V. 10 slechts één doelpunt tegenover kon stellen. Geen slecht besluit. Gaat zo door, mijne heren! W. S. JAARWISSELING. Bij het secretariaat kwamen weer vel Nieuwjaarswensen bin nen. Daar het onmogelijk is al deze wensen te reciproceren langs de gebruikelijke weg, doet het bestuur dit door middel van het clubblad. Bestuur der A.F.C. AJAX. Aangenomen als werkend lid: N. M. Hoeboer. Aangenomen als adspirant-lid: C. M. Degenkamp, J. Jobse, J. G. van Loon, P. H. v. d. Meer, E. R. v. d. Velde. Aangenomen als welp: H. Ketting, N. Kortlever, R. v. d. Kwast, P. K. Schwebke, R. Servais. Voorgesteld als werkend lid: P. Burger, H. Walker. VAN DE PENNINGMEESTER. Werkende- en junior-leden kunnen him diploma voor het tweede halfjaar van het seizoen 19521953 bij de eerstvolgende thuiswedstrijd van Ajax aan een der loketten opnemen. De verschuldigde contributie kan ook worden overgeschreven op postrekening 123977 ten name van de penningmeester der A.F.C. Ajax, Maasstraat 192-III, A'dam-Z., waarna het diploma zal worden toegezonden. Verzoeke géén postwissel te sturen. ONZE ZIEKENLIJST. Tijdens de Zondag 7 December 1952 gespeelde wedstrijd Z.F.C. 2Ajax 2 liep onze clubgenoot Woltering een, naar later bleek, lichte hersenschudding op. Het deed prettig aan, dat het bestuur en de spelers van Z.F.C. onmiddellijk naar de toestand van Jan informeerden en hem tevens een prachtige fruitmand zonden. IN MEMORIAM Dr. P. A. JENS. Het bestuur maakt met leedwezen bekend, dat 30 No vember 1952 op 73-jarige leeftijd is overleden Dr. P. A. JENS, ondersteunend lid van onze vereniging. De thans ontslapene heeft Ajax meer dan twintig jaar een zeer warm hart toegedragen en de Zondagse tocht naar ons stadion was iets, waar hij wekelijks naar uit keek. Ofschoon hij gaarne opbouwende tribune-critiek op ons eerste elftal leverde, was hij een heftig verdediger van dit team en zijn speelwijze, als het door aanhangers van andere verenigingen werd gecritiseerd. Na in 1907 het artsexamen te hebben afgelegd, vestig de wijlen dr. Jens zich, na een korte periode in Schoonre- woerd, als dorpsarts te Axel (Zeeuws Vlaanderen), waar hij een der oprichters van de plaatselijke voetbalclub werd. Na een verblijf van enige jaren in Vlissingen, werd hij in 1925 verbonden aan de Gemeentelijke Geneeskun dige Dienst te Amsterdam. Van die tijd af ontstond en groeide zijn belangstelling voor het wel en wee van Ajax. Vele oud-spelers zullen zich deze nobele figuur nog wel herinneren uit de periode dat hij sportkeuringen ver richtte. Wij zullen de nagedachtenis van de overledene steeds in ere houden. Dat hij ruste in vrede. Zaandammers, hartelijk dank voor dit sympathieke gebaar! Onze spil heeft de verrichtingen van zijn ploeggenoten al weer kunnen volgen, doch zal met spelen nog even wachten. Wij hopen je spoedig geheel hersteld binnen de lijnen te zien, Jan! Verloofd: mejuffrouw Corrie van Dijkhuizen, en de heer Jasper Rol Hartelijke gelukwensen. Getrouwd: de heer J. H. G. Boskamp en mejuffrouw P. H. C. Boda. Hartelijk gefeliciteerd. De heer en mevrouw E. Stroomberg W. P. StroombergScheltes geven kennis van de geboorte van hun zoon Frederik Willem. Hartelijke gelukwensen. Alle Ajacieden kopen hun Tabaksartikelen bij: Sigarenmagazijn Harry Sacksioni Rijnstraat 63, telefoon 26558 50.000 merksigaren met oude banderolle tegen verlaagde prijzen. Tevens voorverkoop voor alle sportwedstrijden en verkoop van sportbladen. Na sluitingstijd verkoop in onze automaten (48 vakken, ook sigaren). Geldwisselaar aanwezig.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1953 | | pagina 15