Café „Populair" AD. VISSER Sr op zijn best! Voor alle AJACIEDEN in West Reguliersbréeslraai 51, iel. 31996 Telef. v oorverkoop Ajax-plaatsbewijzen S8997 Voor uitwedstrijden eerste klas touringcars Grote sortering Kookartikelen Bestellingen worden door de gehele stad thuisbezorgd Sigarenmagazijn A. C. Visser. liinkerstr. 213 Onze aanvallen waren minder in aantal, doch beter verzorgd en doelman Hagenaars kreeg gevaarlijker werk (bij schoten van Standaar, Van Dijk en Bakker) dan zijn collega Visser. Bij een dezer ten dele afgeslagen aanvallen wist Leeser ons uit moeilijke positie de leiding te geven (01). De Volewijckers kwam terug, de hoekschoppen op ons doel stegen in aantal, maar doelpunten sproten er niet uit voort. Van onze verdediging uit werd er een aanval opgebouwd, waar na Bakker, die enkele individuele pogingen op Hagenaars zag stuiten, uit een gave combinatie de score tot 02 verhoogde. Niet in het minst ontmoedigd, kwamen de Over-IJ-ers terug, een zeer benauwd moment voor ons doel volgde en enkele minu ten vóór het rustsignaal van de gedecideerd fluitende scheids rechter Schipper kwam er een verdiend tegenpunt. De tweede helft begon direct met serieuze pogingen van de thuisclub om zo spoedig mogelijk de gelijkmaker te verkrijgen. De eerste de beste aanval kwamen wij, dank zij een save van onze doelman, goed door. De aanvallen beter van opbouw en afwerking kwamen steeds terug en onze verdediging, waarin Elzer en Boskamp uitblonken, kreeg het zwaar te verantwoor den. De bewegingsvrijheid die Leeser vóór de rust had genoten, werd nu aan linksbuiten Van der Ruit geschonken, die er tot ons geluk maar een pover gebruik van maakte. Sportief zat het hart van deze hardwerkende speler op de goede plaats. Toen De Volewijckers een corner werd toegekend, beduidde Van der Ruit de referee dat de bal ,,uit" was, welk gebaar door allen zeer op prijs werd gesteld. Het kenmerkte de sfeer van deze derby, waarin zeer sportief werd gespeeld. Door de aanhoudende druk, het vrijlaten van de linksbuiten en het niet op tijd terugkomen van onze binnen- spelers, konden onze kanthalves hun peil van de eerste helft niet bereiken. De enkele uitvallen van onze voorhoede brachten door het opdringen van de Volewijckers-achterhoede nog enkele moeilijke momenten voor het doel. Zeg Klaas, heb je niet gedroomd van de kopbeweging die je maakte, uit die plotselinge stuiterbal vrij vobr doel, waarbij het leer op in plaats van in het net kwam Een kleine nonchalance in onze achterhoede bood Kuypers de kans om de verdiende gelijkmaker ter wereld te brengen. Van der Wel, die het tegen zijn dagelijkse buren niet ge makkelijk had, kon in deze wedstrijd niet tot grote hoogte komen. Toch zou een ten dele gekeerd schot van zijn voet de inleiding vormen van ons winnende doelpunt, daar matchwinner Leeser de bal in het doel deponeerde (23). Hij raakte hierbij echter geblesseerd en in de paar minuten die Goedkoop van hem overnam, toonde deze jongeman voetbaltalenten te bezitten. Alle pogingen van de thuisclub om een beter resultaat te bewerkstelligen, leden schipbreuk op onze attente en versterkte verdediging. Nuchter gesproken menen wij te moeten zeggen, dat we bij de 22 stand met een „eigen geldje" genoegen namen, met nog de kans dat wij met een „niet" uit de bus zouden komen. Nu wij in de laatste minuten nog tot de winnende goal kwamen, gingen wij met de „honderdduizend" naar huis. Groen-witten, vooral Uw spel in de tweede helft komt niet Aan de rand van 't Rembrandtplein, daar moet men als Ajacied zijn Aanbevelend, H. Fleijsman overeen met Uw plaats op de ranglijst. Mijns inziens kunt U zich onder leiding van Uw heldentenor Erbé gerust houden aan de woorden uit een lied, n.l.Keine Angst, Rose Marie. C. E. de V. AJAX 2—BLAUW WIT 2 6—0. Door de slechte resultaten van de laatste tijd waren de ver wachtingen omtrent onze reserveploeg niet hoog gespannen. Looyen c.s. hebben ditmaal echter het bewijs geleverd ook nog wel tot betere dingen in staat te zijn. Met vlotte combinaties heeft Blauw Wit 2 geen schijn van kans gekregen. Ik kan mij echter voorstellen, dat onze zustervereniging over het door haar vertegenwoordigers vertoonde spel allerminst tevreden was, want dat was inderdaad erg pover. Dit op papier zeer sterke elftal bezat al heel weinig stootkracht. Ons doel is dan ook maar enkele malen in gevaar geweest. De Zebra's begonnen anders veelbelovend, want na 10 minuten lag de bal reeds in ons net, doch doordat een andere Blauw-Witter zich bij de inzet op de lijn bevond, moest de scheidsrechter het doelpunt annuleren. Al spoedig kreeg Ditmeyer die de plaats van De Groot innam de bal door het centrum toegespeeld, doch hij schoot tegen de uitlopende doelman aan. Een fraaie voorzet van Leeser werd even mooi door Bartels afgewerkt (10). Een pass van Velder besloot Huis met een schot dat langs Eype net naast ging. Ditmeyer plaatste zuiver naar Goedkoop, die de hem tegemoet komende keeper net te vlug af was (20). Linksbuiten Bartels legde de basis voor onze derde goal. Met de bal aan zijn voet dreef hij naar binnen en gaf toen op tijd af aan Ditmeyer, die via de paal het net vond. Na de hervatting maakte Letteboer opzettelijk hands, doch de scheidsrechter liet terecht doorspelen, omdat Ditmeyer hierdoor een behoorlijke kans werd geboden. Onze middenvoor kreeg het leer echter op zijn rug. Even later zag de lange spil der be zoekers weer geen andere uitweg dan „het ding" met de hand te beroeren. Volgens de referee geschiedde dit juist buiten het strafschopgebied. Dit was voor rechtshalf Behrens echter geen bezwaar om over een haag van spelers nummer vier in de tou wen te knallen. De Stadionclub had pech, toen een schot tegen onze doelpaal belandde. Uit een voorzet van Leeser maakte Goedkoop er beheerst 50 van. Kort daarna beproefde deze de sterkte van de lat. Door onzuiver terugspelen liet de doelman der tegenpartij de bruine knikker glippen, zodat Ditmeyer geen moeite had het halve dozijn vol te maken. Een lange pass naar onze rechtsbuiten leidde er toe, dat zowel Letteboer als Eype - deze laatste was niet bepaald hokvast hem tegemoet trad. Rolf zag echter kans de bal voor het doel te lepelen voordat Eype op zijn plaats was teruggekeerd. Goedkoop zocht de roos evenwel iets te hoog. Aan de andere zijde wipte Van Dijk uit een hoekschop de bal net over ons heiligdom. De onzen hebben keurig gewerkt, met Velder als uitblinker. ETÈ. AJAX 4—DE VOLEWIJCKERS 4 0—3. Of het nu kwam doordat ons vierde elftal een tijd niet had gespeeld, weet ik niet, maar in ieder geval was het door dit nog ongeslagen team tegen De Volewijckers 4 vertoonde spel van zeer middelmatig gehalte, om geen ander woord te ge bruiken. Voor de rust waren de onzen in het algemeen sterker en kregen kansen genoeg om een ruime voorsprong te nemen. Er werd echter vooral in de voorhoede te peuterig gespeeld. Een fout die ik al eerder signaleerde, is, dat men o zo graag nóg een mannetje wil nemen. Nu stonden er in het linker verdedigings- blok der tegenpartij enige lange knapen, die wel eens mistastten, doch vaker een aanval konden onderbreken, al ging dit niet steeds op de meest elegante wijze. Jongens, vergeet toch niet, dat daardoor het element verrassing geheel verloren gaat. Voorts ben ik van mening, dat onze middenlinie in de eerste helft, toen de groen-witten zich nogal eens tot verdedigen moes ten bepalen, té dicht achter de voorhoede zat, ten gevolge waarvan een opeenhoping ontstond. Dit wordt wel geaccen tueerd door het feit, dat onze kanthalves Timp en Metzger het doel der Noord-Amsterdammers verscheidene malen onder schot namen, waarbij het hun overigens niet meezat. Soms stonden er wel vier spelers in rechte lijn achter elkaar opge steld. Na de hervatting nam De Volewijckers onmiddellijk de lei ding door de linksbuiten, waarna Ajax kennelijk de moed liet zakken, want nadien is er van onze kant niet veel moois meer geboden, in tegenstelling met de Over-IJ-ers, die weliswaar

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1953 | | pagina 14