„PALERMO" HONKBAL deze algemene regel zijn dan natuurlijk nog weer uitzonderin gen, zoals dat bij elke goede regel nu eenmaal hoort. Zij die b.v. geregeld aan zware wedstrijden deelnemen zouden jaarlijks ge keurd moeten worden en in sommige gevallen dient zelfs vlak voor elke wedstrijd een keuring te geschieden. Maar ook hier dienen de uitzonderingen slechts om de algemene regel te bevestigen. Men zal zich afvragen of de bonds-, verenigings-, club-, sport artsen of hoe men ze verder wil noemen bij de hier ontwikkelde opzet worden uitgeschakeld. Zeker niet; integendeel! De sport - keurings-bureaux maken uit wie in het algemeen wel en niet aan sport kunnen doen, eventueel welke sporten voor een can- didaat in aanmerking komen. Zij verrichten dus het meer al gemene werk. De clubartsen etc. bouwen hierop voort en doen het meer gespecialiseerde werk, ieder op zijn eigen sportgebied. Zij hebben het directe toezicht op de sportbeoefenaars, regelen zijn training, beslissen eventueel voor welk onderdeel zijner sport de candidaat het meest geschikt is, enz.; in het kort, de club- of sportarts is de aangewezen man om de mensen, die door een sportkeurings-bureau zijn goedgekeurd, op de juiste plaat sen te brengen en er op toe te zien dat zij zich op de juiste manier ontwikkelen. Beide categorieën van artsen vullen elkaar dus aan; zij moeten samenwerken tot een gemeenschappelijk doel; zij moeten daartoe ook onderling contact hebben b.v. in een vereniging van keurings- en sportartsen, waarin zij hun ervaringen kunnen uitwisselen en eikaars werk kunnen leren waarderen, terwijl het bovendien toe te juichen zou zijn indien sport- of clubartsen in het verband van een federatie-bureau aan het keuringswerk deelnamen. Al is de Federatie van Sportkeurings-bureaux in Nederland een lichaam dat zijn bestaan geheel dankt aan het particulier initiatief (ik denk hier o.a. aan het werk van de oprichter van de Federatie, Prof. Sleeswijk), het heeft als keuringsinstituut ook de medewerking en belangstelling van de overheid. De Federatie geniet een subsidie van het Ministerie van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen en is door het Ministerie van Ver keer en Waterstaat aangewezen voor het verrichten van enkele keuringen op luchtvaartgebied, n.l. die voor zweefvliegers en voor valschermspringers, welke door alle bureaux kunnen wor den verricht, alsmede voor de vóór-selectie van zweefvliegers voor het verkeers-vliegbrevet, waarvoor een 20-tal bureaux spe ciaal zijn aangewezen. Aan werk en belangstelling, ook van de zijde van de Sportbonden en het Nederlands Olympisch Comité, heeft de Federatie geen gebrek. Zij blijft echter in samenwer king met de Sportbonden via het N.O.C. streven naar uitbrei ding van het aantal bureaux, opdat alle sportbeoefenaars, waar in den lande ook, profijt van haar ongetwijfeld belangrijke ar beid zullen kunnen hebben. Niet alleen de sportbeoefenaars, maar ook de sport in het algemeen en de volksgezondheid zullen daarbij gebaat zijn. Jan. 1952. Ofschoon wij nog midden in de winter zitten, vraagt de honk- balsport al weer onze aandacht. In Februari wordt immers de bondsvergadering gehouden en dan zal er over de uitbreiding van de eerste klasse en andere onderwerpen nog wel het een en ander te zeggen zijn. Er zal echter ook een aanvang met de training in onze zaal worden gemaakt. Het ligt in de bedoeling de werpers en vangers dezer dagen uit te nodigen om zich Donderdagsavonds wat los te gooien. Geleidelijk aan zullen ook de overige honkballers daartoe worden opgewekt. Dat deze voorbereidende maatregelen nodig zijn, zal iedere speler be grijpen. Ons eerste negental krijgt het door zijn terugkeer in de eerste klasse natuurlijk moeilijker dan in de Overgangsklasse. De Honkbalcommissie ziet dit rentree niet pessimistisch tege moet, doch is niet blind voor het feit, dat zo langzamerhand tot verjonging moet worden overgegaan. Onze leus moet zijn: Ajax zal zijn kracht weer tonen, in de hoogste regionen. Dat ons reserve-team het de laatste jaren in de Overgangs klasse moeilijk had, viel niet te verwonderen, daar het groten deels tegen de eerste negentallen van andere verenigingen moest uitkomen. Nochtans zijn de verrichtingen in de achter ons liggende competitie zeer tegengevallen. Dat men het tegen een sterkere ploeg moet afleggen, is waarlijk geen schande, doch er gingen ook punten door andere oorzaken verloren. Als er echter in de tweede klasse weer overwinnnigen worden behaald, zal de animo stellig ook groter worden. Jongens, ons devies moet dit seizoen zijn: Ajax 2 telt weer mee! De Honkbalcommissie zou evenwel gaarne zien, dat alle honkballers Donderdagsavonds ook aan de veldoefeningen deel namen. Verschillenden hunner zou wat meer souplesse heus geen kwaad doen. Integendeel. Jongens, wij rekenen op jullie! Daar diverse honkbalbenodigdheden moeten worden nage zien, verzoeken wij de spelers die nog materieel onder hun be rusting hebben, dit ten spoedigste bij de heer Lens of de heer Hordijk in te leveren. Ook verscheidene juniores, die verleden jaar aan de kampioenswedstrijd S.C. HaarlemAjax hebben deelgenomen, hebben de hun verstrekte attributen nog niet te bestemder plaatse teruggebracht. Jongens, willen jullie dit thans onverwijld doen? ETE. Hotel - Cajé - Bar - Dancing REMBRANDTPLEIN 40-42 TELEFOON 37329 JOHNNY MILLSTONE in zijn meesterlijke creatie van ALL JOLSON met zijn Show- en Dansorkest met zang van LORRY BOUWMEESTER als gast POLA In haar Internationaal repertoire en de 7 Sluierdans

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1953 | | pagina 12