„PALERMO" Onze A.V.B.-elftallen Van de Kon. Ned. Voetbal Bond Onze ziekenlijst Chris Bolle ontvangt de Lioni-beker Malle gevallen Reisbureau Maarse Kroon Overtoom 477 bij de Zocherstraat - Tel. 85252 Van dit front is deze keer weinig nieuws te melden. De slechte weersomstandigheden waren oorzaak, dat de velden meer malen en bloc werden afgekeurd, zodat o.m. ons zesde en negende elftal in het geheel niet in het veld kwamen. Ajax 5 kwam aan de Velserweg tegen S.D.Z. 2 niet verder dan een 11 gelijk spel. Volgens collega Roeg waren er diverse scoringskansen onbenut gebleven. Jan Eenennaam liep een vrij ernstige blessure op. Het is te hopen, dat onze linkshalf zijn plaats weer spoedig kan innemen. Het zevende elftal ging op bezoek bij Wilhelmina Vooruit. Een korfbalscore was het resultaat (44). Ajax 8, met de uitstekende juniores-keeper Fortuin onder de lat, won aan de Duivendrechtsekade met 21 van Neerlandia 2 en steeg daardoor'weer een plaats op de ranglijst. Als ons team zo voortgaat, staan de kansen om in de bovenste helft te ein digen, niet zo slecht. W. S. SNELLE RECHTSPRAAK. De toelichting voor de nieuwe werkwijze van de Strafcom- missie blijkt ruimte te laten voor misverstand en daarom deelt deze Commissie de besturen van de toegelaten verenigingen mede: 1. Als de scheidsrechter (of Uw grensrechter) een van Uw eigen spelers een waarschuwing geeft of van het speelveld zendt, moet Uw bestuur het bondsbureau zenden: a. het ruilformulier; b. een kort verslag van Uw aanvoerder, en c. de nauwkeurige inlichtingen van Uw bestuur over het gedrag van Uw speler, alsmede d. een eigenhandig getekende verklaring van Uw speler, die de waarschuwing kreeg of van het speelveld werd gezonden, in welke verklaring hij van zijn kant het ge beurde kort en duidelijk toelicht. e. een ingevuld en getekend vragenlijstje. 2. Geeft de scheidsrechter (of grensrechter) een speler van de tegenpartij een waarschuwing of zendt hij een speler van de tegenpartij van het speelveld, dan kan Uw bestuur volstaan met het zenden van: a. het ruilformulier; b. de inlichtingen van Uw bestuur, en c. een verklaring van Uw aanvoerder (of grensrechter) over het gedrag van de speler van de tegenpartij. 3. Moet de scheidsrechter (of grensrechter) spelers van beide elftallen waarschuwen of wegzenden, dan dienen Uw be stuur en Uw aanvoerder (grensrechters) inlichtingen te verstrekken over het gedrag van de gestrafte spelers van beide elftallen. 4. Alle gegevens moeten uiterlijk Dinsdag in het bezit van het bondsbureau zijn, als de competitie op Zaterdag of Zondag is gespeeld. F. C. van Hofwegen, een onzer jongeren uit de lagere elf tallen, was als reserve bij een wedstrijd voor de tijd van het jaar een beetje te optimistisch gekleed, waardoor hij kou vatte en terstond onder de wol moest kruipen. Een nauwkeurig onderzoek bracht nog iets anders aan het licht, waaraan nu in het Wilhelmina Gasthuis, Paviljoen 5, Zaal B, alle zorg wordt besteed. Hofwegen, namens de redactie wens ik je een spoedig en al geheel herstel toe. Ik veronderstel, dat je medespelers aan je tijdelijk adres de presentielijst wel eens zullen komen tekenen. H. F. Twelker, onze vroegere linksbuiten van het eerste elf tal en tegenwoordig elftallencommissielid, maakt de gebrui kelijke verschijnselen van de overgangsleeftijd mee. U grinnikt er misschien om, maar Henk staat het huilen Hotel - Café - Bar - Dancing REMBRANDTPLEIN 40-42 TELEFOON 37329 JOHAXY MIL1STOKE in zijn meesterlijke creatie van ALL JOLSON met zijn Show- en Dansorkest met zang van COBRÏ BOUWMEESTER als gast POLA In haar Internationaal repertoire en de 7 Sluierdans nader dan het lachen. Hij sukkelt namelijk erg met ischias en moet noodgedwongen het bed houden. Spoedige beterschap, ouwe goalgetter, en ik zou er maar eens over nadenken of het als elftallencommissielid niet nodig is op die natte velden zeer solide schoeisel aan te trekken! P. J. van Deyck, vele jaren de komiek van vroegere eerste elftallen, liet even zijn blindedarm weghalen. Wanneer zich geen complicaties voordoen, is dit tegenwoor dig niets bijzonders; je kunt er net als de vrouw des huizes, die de groenten bij de koop nog even laat schoonmaken, op wachten. Red Peter moest echter langer in de wachtkamer vertoeven, aangezien er zich wel complicaties hadden voorgedaan. De laatste berichten waren niet ongunstig en wij hopen dat dit nieuwe clubbladnummer huize Van Deyck weer in een volledige bezetting bereikt. Zoals dit ook reeds in verschillende andere sportbonden het geval is, werd in 1951 ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan van de Koninklijke Nederlandse Biljart Bond een beker be schikbaar gesteld voor degene, die zich in een jaar het meest verdienstelijk heeft gemaakt. Onlangs viel onze clubgenoot Bolle de eer te beurt deze trophee uit handen van de bondsvoorzitter te mogen ontvangen. Vooral de wijze waarop hij de jubileumtournooien in Septem ber 1951 had georganiseerd, had bewondering afgedwongen. Chris, ook Ajax wil niet nalaten je met deze mooie onder scheiding van harte geluk te wensen! Kiendopjes, weest op Uw hoede! Jodocus: „Gaat je vrouw ook naar de kienavond?" Christoffel: „Ja, ze is bang dat ik anders te veel glaasjes neem!" Nieuwjaarsreceptie. 1952: „Ik ga binnenkort emigreren en zal wel niet meer terugkeren." 1953„Ik kom wel, maar heb nog geen vestigingsvergunning." Voor Uw uitwedstrijden in Europa!

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1952 | | pagina 9