Zaandam, de bekende ex-Z.V.V.-voetballer en Albion-cricketer, beide elftallen liet aantreden, stond er een harde wind, gepaard gaande met een striemende regen, van doel tot doel. Wij misten Ditmeyer en Bouquet en stelden ons als volgt op: Pieters Graafland Klopper Saarloos Behrens Wolterink Velder Maurer Quakernaat Den Edel Huis Bartels Jan Wolterink won de toss. Zo begonnen de onzen met prima spel langs de grond de vijandelijke verdediging aan de tand te voelen. Reeds na drie minuten met succes. Den Edel plaatste de bal prachtig naar Wim Huis en onze linksbinnen gaf met een harde schuiver Volendams goalie het nakijken (01). Direct hierna kwamen er nog een paar scoringskansen, doch deze gingen door slecht schieten verloren. Onze tegenstanders ga ven zich nog lang niet gewonnen en kwamen, luide aangemoe digd door een talrijk publiek, gevaarlijk in de nabijheid van ons doel. Onze verdediging, met Pieters Graafland aan het hoofd, hield echter voorlopig de deur nog dicht, totdat zij na veertig minuten spelen moest zwichten voor een onhoudbaar schot van Volendams linksbinnen (1—1). Met deze stand trad de rust in. Dadelijk na de thee kwamen de Volendammers, nu met wind mee spelend, flink opzetten en onze jongens kregen het hard te verantwoorden. Ondanks kranig verdedigen konden zij niet verhinderen, dat de wijdbroeken ten tweeden male door hun linksbuiten de leiding namen (21). Ajax bleef goed voetbal len. Onze halflinie zette met goede passes Den Edel en de zijnen aan het werk. Bij een dezer aanvallen werd onze middenvoor binnen de beruchte lijnen ongeoorloofd ten val gebracht. Penal ty! Jo Behrens naar voren. Even goedleggen en a la Van Kol suisde de bal op kniehoogte de hoek in (22). Met nog onge veer een kwartier te spelen, ontwikkelde zich de strijd om de overwinning. Ook in deze periode lieten beide teams zien, dat er goed voetbal gespeeld kan worden, al gaat het om de knik kers. Zeven minuten voordat de uitstekend leidende scheids rechter Melief het einde blies, beslisten de oranjehemden de strijd in hun voordeel. Bij een voorzet van rechts stapte de middenvoor der thuisclub listig over de bal heen en de vrij staande linksbuiten gaf onze doelman geen kans (32). Jam mer dat onze uitstekend spelende linksbinnen vlak voor tijd, toen hij door alles heen was, even uit zijn balans raakte, waar door ons de verdiende gelijkmaker ontging. Nog iets over de spelers? Pieters Graafland fenomenaal. Onze backs vooral vóór de rust zeer goed; Klopper zakte na halftime iets af en liet vooral de vleugelman iets te veel vrij heid. Behrens, captain Wolterink en Velder alle drie prima. Maurer bleef onder de verwachtingen. Quakernaat was in de eerste helft ruim voldoende, doch werd daarna iets minder. Den Edel ruim voldoende. Wim Huis en Leen Bartels prima, de laatste vooral na rust. Al met al een prettige en faire wedstrijd. WIM SCHOEVAART. AJAX 3—ELINKWIJK 2 6—3. Dat de score het spelverloop niet altijd juist weergeeft, bleek weer eens in deze wedstrijd. In het veld waren de gasten geens zins zwakker, doch zij sprongen met de hun geboden kansen te roekeloos om. Uit dat oogpunt bezien mocht Ajax wel op een kleine overwinning aanspraak maken. Het was maar goed, dat Jan Looyen en Beumer - vooral vóór de pauze in vorm waren, want de blauw-witten drongen talrijke malen tot in onze doelmond door, waar Van der Pol overigens op zijn post was. Het meeste gevaar kwam dan ook van links, waar Van Dijk de bal nog wel eens minder goed raakte. Waldeck trachtte her haaldelijk met lange trappen het spel open te houden, waardoor de rechtervleugel echter iets te weinig te doen kreeg. Dukker kwam daar wel tot goede dingen, doch is nog niet doortastend genoeg. Middenvoor Zwaan maakt veel te weinig gebruik van zijn sprintkwaliteiten. Na een kwartier zond Zwaan een fraaie through pass naar Den Edel, die van verre afstand inschoot. Via de paal glipte de bal langs de doelman (1—0). Een fraaie voorzet van Dukker belandde bij Van der Zwaag. Deze werd onmiddellijk de voet dwars gezet, doch het leer kwam voor de schoen van Zwaan en dat betekende 20. Ofschoon onze rechtsbuiten op zeker ogen blik van de bal werd gedrukt, slaagde hij er toch in hem voor te geven. Een der achterspelers van de tegenpartij wilde voor zijn keeper ruimte maken, doch de hard werkende Moinat kwam als een duveltje uit een doosje te voorschijn en verhoogde de score tot 30. Aan de andere kant schoten beide vleugelspelers om beurten naast. Ook het zijnet kwam meer dan eens in beweging. Na een gevaarlijke aanval van links kon Van der Pol de knikker nog wel languit vallende stoppen, doch niet vasthouden. De rechts binnen maakte er toen volkomen verdiend 31 van. Kort daar op wist onze goalie een kei van de linksbinnen uitstekend te keren. Ondanks het feit, dat Elinkwijk in deze periode sterker was, doelpuntte Moinat met een niet onhoudbare schuiver van grote afstand (41). Terstond na de rust wist de linksbinnen der bezoekers na een hevige doelworsteling met een onhoudbaar schot de achterstand te verkleinen (42). Aan de overzijde werd een mooie voorzet van Van der Zwaag door de doelverdediger keurig onderschept. Door onvoldoend wegwerken van de Elinkwijk-defensie kwam het ronde ding bij Zwaan, die zich van twee tegenspelers ont deed en hoog inknalde. De linksbuiten der Utrechters diende echter met een machtig schot van repliek (53). Inmiddels had Brienen zich door Harry van der Pol laten vervangen. Het was jammer, dat deze sportieve strijd een bitter nasmaakje kreeg, toen de scheidsrechter die nog wel eens een steekje liet vallen een der Elinkwijkers het verder deelnemen ontzegde. Met zijn spel had deze „zondaar" daartoe stellig geen aanleiding ge geven. Langs de kant zei hij, dat hij ook niet in een of andere vorm zijn misnoegen hierover jegens de scheidsrechter had ken baar gemaakt. Indien deze verklaring juist is, zou het zeer te betreuren zijn als hierop een verdere straf volgde. Vlak vóór het einde maakte Zwaan er met een kopbal uit een hoekschop van Dukker 63 van. ETË. KIENAVOÏD Zoals in het vorige clubblad reeds in aange kondigd, zal er ook dit jaar een kienavond wor den georganiseerd. De Commissie voor de Clubavonden heeft enige overtollige vogels van Avifauna kunnen over nemen. Dank zij een goede verzorging worden deze dagelijks omvangrijker. Voorts is er onder de langoren veel tam-tam gemaakt, waarvan U zich binnenkort kunt overtuigen. Ook Donald Duck zal ,,acte de présence" geven. Van struis vogelpolitiek houden wij niet, zodat wij niet kos teloos een horloge of regenjas kunnen verstrek ken, doch wij staan er borg voor dat U een ge zellige avond zult hebben. Wellicht pikt U daarbij ,,en passant" een of meer „graantjes" van de be roemde prijzentafel mee. Van de Vereniging Nederlands Fabrikaat kre gen wij het verzoek enige bisamratten als prijs beschikbaar te stellen. Deze vleessoort heet een ware delicatesse te zijn. Genoemde commissie werkt thans in ploegen dienst om alles tot in de puntjes te kunnen ver zorgen. Wij wekken dan ook alle clubgenoten met of zonder dame op Maandag 22 December a.s. naar het Ajax-stadion te komen. Mogen wij U echter vooral verzoeken uiterlijk acht uur in de zaal aanwezig te zijn? Anders loopt U de kans, dat de kaarten zijn uit verkocht. Mochten er nog trouwe clubgenoten zijn, die de prijzentafel wensen uit te breiden, dan houden de heren F. Louwaard, Tijl Uilenspiegelstraat 10, tele foon 87837; R. de Wit, Hoofdweg 210 huis en A. Zwang, Sarphatistraat 110, telefoon 53347, zich gaarne aanbevolen. Veel succes! Zonder diploma kan geen toegang worden ver leend. Adspiranten kunnen op deze avond niet worden toegelaten.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1952 | | pagina 6