F. DAZERT Blomvliet Paleisstraat 3 ENGELS SCHOEISEL Mercctiorslraai 89 hoek fan v. Galenslraai recht kreeg zijn loop; Ome Toon werd van de kop verdrongen en wel door een collega uit mijn categorie (nieuwelingen), n.l. B. Strikkers, die zijn 50 achterstand inliep en met 7—5 Vrene- goor passeerde en daarmede de prijs won. Trouwens, kampioe nen als Addicks, Schroder, Gerrits en Sedelaar bleven in aantal en centimeters ver achter. Buiten de winnaar met een totaal van 1 m 28 cm bleven allen onder de meter. Ik zou zeer onvolledig zijn, als ik U de clou van de tweede ronde onthield. Meinders, down geworden in de lodaline-hoek, ging snoeken. Je moet er maar verstand van hebben. Binnen de vijf minuten een snoek van wereldklasse. Diverse knechten waren nodig om het gevaarte op de kant te brengen. De visser zelf, die zich erg zenuwachtig maakte, schreeuwde maar tegen zijn helpers: Rustig nou! Niet rukken! Kalm blijven! Wind je niet opmaar viel zelf bijna te water. Ome Toon, die zich kort tevoren had opgewonden, door bij een vermoedelijk ,,beet" een vogelkooitje met een zinken vis (fabrikaat M. Volkers) te vangen, opperde de veronderstelling dat die vangst van de snoek geen zuivere koffie was. Ik kan alleen maar zeggen dat, als het zwendel was, het nummer goed door Meinders verkocht was. Trouwens, dat deed Gerrit na af loop aan de bar met moppen vertellen ook prima. Laat er nou ook nog een mop van diejongen bij zijn geweest! Na de tweede ronde schaarden allen zich om de erwtensoep, die prima verzorgd, wel lekker warm in de maag, maar bij de afrekening wel wat zwaar in de portemonnaie viel. Tafelpresident Volkers reikte, na zijn eigen prijs uit handen van Schroder te hebben ontvangen, de prijzen uit. Niet alleen zijn woordenkeus, maar ook de prijzen vielen zeer in de smaak. Er waren diverse winnaars die met een „platmakertje" naar huis gingen. Zelfs voor alle schlemielen, die niets gevangen hadden en dat waren er „slechts" 14 van de 26, waren nog mooie prijzen, die alle ter beschikking waren gesteld en waarvoor de com missie en alle deelnemers langs deze weg hun dank willen betuigen. W. F. Volkers, wereldkampioen op de baars - Dover 1952 r. De wedstrijd was afgelopen en de commissie besloot een ieder die nog wilde vissen, daartoe de gelegenheid te bieden en daar nog prijzen voor beschikbaar te stellen. Diverse profs gingen weer naar het water, terwijl de overblijvers de kachel opzochten en met het leggen van een kaartje de resterende tijd door brachten. Toen alles binnen was, werden de materialen opgeborgen en de overgebleven prijzen verloot. Het is jammer, dat ik met de ons door de „oogwaterfabriek" Lucas Bols ter beschikking ge- gestelde ball-point vergeten heb te noteren, wie de speciale troostprijs, die uit een speciale kruik met inhoud bestond, heeft gewonnen. Deze drank was n.l. samengesteld door vier mensen uit het vak, n.l. Koolhaas, Gupffert, Reynolds en Boudri. Ik twijfel er niet aan, of het gehalte zal 100 procent geweest zijn. Alvorens dit epistel te beëindigen met U de volgorde der prijswinnaars en de namen der verdere deelnemers op te geven, wil ik de initiatiefnemers hartelijk bedanken voor him vele werk, voor hun service om een ieder na afloop aan de huisdeur af te leveren (niemand had steun nodig) en voor de buitenge woon geslaagde dag, die zij ons bezorgden. Wat krijgen we nog een kou! Volgend jaar nog eens over en dan in de zomer, mijne heren promotors, Uw succes is bij voorbaat verzekerd. Geachte lezersschare, ik heb hiermede mijn in het vorige clubnieuws gedane belofte ingelost. Ik kan U slechts adviseren volgend jaar van de partij te zijn, want 16 November was een dag voor de geschiedenis en Ajax in alle opzichten voor 100 procent waardig. Aangezien mijn aanwezigheid voornamelijk ambtshalve was, zal ik moeten afwachten of mijn reportage een voldoende kan halen om een kans te maken de volgende keer weer mee te mogen. Resultaten: Best geklede visser: 1. W. Volkers, 2. A. Levendig, 3. H. Vol kers, 4. J. Keereweer. Wedstrijd: 1. W. Volkers (eerste en grootste baars), 2. B. Strikkers 7 st. 1.28 m, 3. Vrenegoor 5 st. 97 cm, 4. A. Schroder 4 st. 79 cm, 5. W. Addicks 3 st. 69 cm, 6. J. Keereweer 3 st. 52 cm, 7. Samson 2 st. 44 cm, 8. A. Levendig 2 st. 40 cm, 9. C. Gerrits 1 st. 21 cm, 10. Hopman 1 st. 20 cm, 11. J. Smit 1 st. 19 cm, 12. Sedelaar 1 st. 19 cm. Verdere deelnemers: F. Dukker, J. v. d. Steeg, M. Volkers, H. Volkers, G. Meinders, J. Blomvliet, J. Moos, Euwe (hij schaakt beter), J. Exmann, J. v. d. Puttelaar, J. Kolman, H. Uriot, Rennes en de ondergetekende. 16 November-helden, ik kom dezer dagen toch op het Ministe rie en zal dan U allen voordragen voor een lintje! Tot op de barricade C. E. de V. Ruime sortering speelgoederen Huishoudelijke- en Luxe artikelen Glas, Porcelein en Aardewerk Schoonmaakartikelen

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1952 | | pagina 15