Televisie MAX SMEER Voor Dames- en Herenstoffen prijzen Sint Anioniesbreeslraai 98 - Telei. 43363 JEUGDVOETBAL SPÜI 6 Amsterdam Telefoon 35614 Alles op gebied van Radio en Gramophones Sint en zijn knecht aan Ajax gehecht Als gevolg van een der grillige capriolen, die het weder in het sterk wisselend klimaat van ons landje maakt, werd ons vandaag een witte wereld voorgetoverd. Plein, straat, boom en dak, alles was met een smetteloze laag sneeuw bedekt. De zon, die aan een wolkenloze hemel stond, verhoogde onze impressie van een volmaakte winterdag. Ofschoon het winterseizoen vol gens de kalender nog niet is aangebroken, hebben we dus reeds een voorproefje gehad van de dingen die ons te wachten staan. De jeugd heeft met volle teugen van de sneeuwpret genoten, maar de arme, voor de zoveelste maal gedupeerde voetballer was opnieuw het kind van de rekening. De door vorst en sneeuw onbespeelbaar geworden terreinen waren oorzaak, dat er geen enkele jeugdwedstrijd doorgang kon vinden. Het voetbal-com- petitierad heeft nu al gedurende vijf achtereenvolgende Zon dagen zo goed als geheel stilgestaan. Van de voor ons vast gestelde 28 wedstrijden werden er dan ook maar twee ge speeld. Alleen de juniores 1 en adspiranten 1 kwamen in het veld. Juniores 1 wist het niet tot een overwinning te brengen; D.W.V. trok met 21 aan het langste eind. Zoals het zo dikwijls bij de wedstrijden van onze elftallen gaat, was ook hier het veldspel der onzen beter dan dat der tegenstanders, maar op de kritieke momenten ontbrak de „finishing touch". Daar komt nog bij, dat onze middenlinie, ondanks geweldig zwoegen, haar werk meer dan eens te niet zag gaan, doordat de bal te ver werd opgebracht en tenslotte toch een prooi der tegenpartij werd. Vooral Mulder gaat aan dit euvel mank! Zie hierin ver betering te brengen, Jaap! Het direct doorspelen van de bal verhoogt het speltempo, voorkomt onnodige krachtsverspilling en zal de productiviteit der voorhoede zeer zeker ten goede komen. Adspiranten 1 behaalde een behoorlijk resultaat door A.F.C. op eigen terrein met 31 te kloppen. De A.F.C.-adspiranten hebben uitstekend partij gegeven, want de eindstand werd pas enkele seconden vóór het einde verkregen. Kort tevoren hadden The Reds bijna nog gelijkgemaakt. De voorhoede, waarin onze vriend Joop Butter nog ontbrak (hij was wel een der belang stellenden langs de kant en denkt spoedig weer van de partij te zijn), werd gecompleteerd door Klein-Duimpje Swart, die zich een goede remplagant toonde. Deze zorgde o.a. voor ons eerste doelpunt en bij een tweede poging stond de paal succes in de weg. We willen hier nog even memoreren, dat de vader van deze jongeman, in samenwerking met onze vriend Schuring, door het aanbrengen en uitstrooien van enige kruiwagens zand, er toe heeft bijgedragen dat de wedstrijd kon doorgaan. Van deze plaats een woord van dank voor hun gewaardeerde hulp. Nu we dit laatste schrijven, denken we tegelijkertijd aan het ongeval, dat een onzer spelers overkwam tijdens de wedstrijd AjaxBlauw Wit adspiranten. De heer Böhne heeft zich daar bij door zijn kordaat hulpbetoon bijzonder onderscheiden. Wij zijn hem daarvoor zeer erkentelijk en verzoeken hem onze wel wat laat betuigde dank alsnog te aanvaarden. Hiermede is mijn verslag van het jeugdvoetbal-gebeuren ge durende de afgelopen maand feitelijk ten einde. Voor de welpen volgt hier echter hog een mededeling! De wedstrijden in deze afdeling zullen in Maart 1953 worden hervat. Ook de training wordt stopgezet, en wel voorlopig tot Januari a.s. Als pleister op de wonde worden zij uitgenodigd Woensdag 24 December om half twee aanwezig te zijn in het Odeon-Theater, Zeeburgerstraat (lijn 10, halte Pontanusstraat) waar hun een prettige middag wacht. De kosten van deelne- ming bedragen 0.25. De ondergetekende heeft zich belast met het in ontvangst nemen der gelden. Wel, jongens, veel plezier en tot ziens! P. VAN OS. Zaterdag 6 December j.l. mocht het St. Nicolaasfeest voor de Ajax-jeugd zich weer in een grote belangstelling verheugen. Ofschoon Sint en Piet nog een paar snipperdagen te goed had den, wilden zij zich ook ditmaal beslist van de prestaties der juniores en adspiranten van Ajax op de hoogte stellen. On danks zijn hoge leeftijd bleek de Bisschop nog over een zeer goed geheugen te beschikken, behalve één keer, toen hij zijn knecht voor Wim uitschold. Naast vele prettige woorden, moest hij af en toe een vermaning uitdelen. Laten de betrokkenen deze in hun eigen belang ter harte nemen! Nu kwamen ze er nog met „een liedje zingen" af. Dank zij de pianobegeleiding van Kees Volkers ging dit nogal vlot. De dochter van Theo Muller zong als debutantje zonder enige plankenkoorts. Erg lief! Ook twee onzer oudste leden, Piet van Os en Gerard Ziege- ler, alsmede good old Jack, bleken niet van snoepgoed afkerig te zijn. Pieterman, gekleed naar het laatste ontwerp van Japie Vat, zag er flatteus uit. Na in opdracht van zijn baas tal van hand jes te hebben gegeven en de pepernoten met terugwerkende kracht te hebben uitgestrooid, ging hij zich niet aan schoor steen vegen te buiten, doch wel veroorzaakte hij verscheiden vlekken op „het behang". Dat Piet op Bruynesteyn afgaf, had deze laatste stellig niet verdiend. Hoe onze wedstrijdsecretaris daarop reageerde was voor de omstanders niet goed hoorbaar, maar het zal wel zoiets als „ongevraagd drukwerk wordt niet teruggegeven" zijn ge weest. Blijkbaar gebruikt Piet thuis slechte kolen. Een andere Piet, Paternotte, verdient met zijn medewerkers stellig een woord van lof, want hij heeft er in belangrijke mate toe bijgedragen, dat deze middag volledig slaagde. De heer en mevrouw Boudri en het bedienend personeel zorg den op vakkundige wijze voor de tractaties. De Jeugdcommissie werd uiteraard ook in het zonnetje gezet. Organisatoren, namens de jeugd hartelijk dank voor de pret tige middag! Sint en Piet, tot ziens! ETÊ. COPY VOLGEND NUMMER. Uiterlijk Woensdag 7 Januari a.s. in het bezit van de redactie. Redactie-adres: Molenkade 9, Duivendrecht.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1952 | | pagina 13