„PALERMO" AJAX4-A.P.G.S.2 8-3 Hotel-Café-Bar als gast De cantine op Voorland 9 volgelingen dan nog in hun houding blijven volharden? Indien dit niet het geval is, waarom dan niet zelf het initiatief ge nomen om weer tot de veel meer aantrekkelijke speelwijze van voorheen over te gaan? Slechtere resultaten dan die in de laatste tijd zijn haast niet denkbaar. Wie niet waagt, die niet wint! Ik kan de indruk niet van mij afzetten, dat enkele sportjour nalisten meer hun wil willen doordrijven dan met de opvatting van de meerderheid onzer voetbalgemeenschap rekening te hou den. Een eigen mening is natuurlijk goed, maar men dient ook waardering voor het oordeel van een ander te hebben. Onlangs liet een der sportjournalisten zich er voor de radio laatdunkend over uit, dat in het officieel orgaan van de K.N.V.B. door rijp en groen maar meer groen -wordt geschreven. Tussen twee haakjes, wat is eigenlijk rijp en wie beslist dat? Natuurlijk komen er in het rose sportblad wel eens artikelen voor, waar velen het in het geheel niet mee eens zijn. Maar men krijgt ten minste de gelegenheid het pro en contra van een zaak te be lichten. Er zijn echter ook bladen e.d., waarvoor elk ander systeem dan S.S.S. taboe is. Daar is voor de opinie van anderen géén plaats. Sommige sportjournalisten kijken, naar het schijnt, meer naar het systeem dan naar de spelers. Het zou een stap in de goede richting zijn, als het geschrijf en gepraat over het systeem wat luwde en de heren van de Keuzecommissie eens met een aantal sportjournalisten (pro en contra S.S.S.) achter de groene tafel gingen zitten om zuiver in het belang van de voetbalsport in gezamenlijk overleg te trachten de beste voetballers in Nederland op te sporen. Mij dunkt, dat dit heel wat vruchtbaarder zal zijn dan elkaar steeds maar weer in het vaarwater te zitten. Ten slotte nog dit. Op de internationale voetballadder kunnen wij nauwelijks zakken. Zou het daarom geen aanbeveling verdienen op een dag in de week eens een wedstrijd te organiseren tussen twee elf tallen, waarin de beste voetballers van het ogenblik worden opgesteld (dus niet uitsluitend die van de Nederlands-elf tal club) De bedoeling hiervan is, dat een of beide teams volgens het „ouderwetse" systeem spelen. Baat het niet, dan schaadt het niet. Wij moeten in ieder geval iets doen om uit de impasse te geraken! ETË. Daar ik dit seizoen nog niet veel mooie wedstrijden had mo gen aanschouwen, was ik benieuwd hoe ons vierde elftal het er tegen de A.P.G.S.-reserves zou afbrengen. Edoch, ook ditmaal werd ik afgaande op het gebodene in de eerste helft te leurgesteld. Zonder aan de prestaties der politiemannen iets af te doen, was hun voorsprong bij het ingaan van de rust meer aan ernstige tekortkomingen in onze verdediging dan aan eigen kracht te danken. Het was bijvoorbeeld niet duidelijk volgens welk systeem Waldeck speelde. In onze voorhoede werd het spel nog wel eens te kort gehouden. Dit was vooral een kolfje naar de hand van de linksmidden der rood-zwarten, de oud-Ajacied Niezing. Zwaan waagde zich om bekende redenen niet te veel in het strijdgewoel. Er zaten anders kansen ge noeg in, want de doelverdediger der gasten raakte de bal nogal eens kwijt. Na de pauze zou Zwaan zich veel meer doen gelden. Hiervan was ik echter geen getuige, daar ik, wegens gebrek aan een reserve, bij een andere wedstrijd als grensrechter moest fungeren. Een der leden van de Elftallencommissie was even wel zo bereidwillig mij de nodige gegevens te verstrekken. Na 20 minuten kreeg de linksbinnen van A.P.G.S. in ons doel gebied de bal in geheel vrije positie toegespeeld en plaatste ver volgens naar zijn middenvoor, die zich goed vrijmaakte en daarna de roos trof (01). Korte tijd later greep doelman Van der Pol bij een hoog schot van rechts lelijk mis (02). Dit werd Ajax te bar. Een mooie center van Zwaan bood rechts buiten Schep de gelegenheid de bal voor het doel te doen zwe ven. Een onzer aanvallers kopte de bal door, waarna Groen REMBRANDTPLEIN 40-42 TELEFOON 37329 JOHNNY MEYER en zijn solisten met zang van EI>I>Y CHRISTIANI MARIA ZAMORA in haar Spaans repertoire kon tegenscoren (12). Alvorens de ordebewaarders de stand op 13 brachten, had Van der Pol de bruine knikker tot drie maal toe geretourneerd. Nadat een kogel van Van Dekken was afgeweerd, zond Zwaan in een moeilijke stand een tamme kopbal in. Het leer stuiterde juist vóór de doelman en rolde vervolgens tussen hem en een andere verdediger in de touwen (23). Een voorzet van Metz- ger nam Zwaan zeer fraai ineens op zijn slof, doch de beloning bleef uit. Bij een doorbraak verscheen onze aanvalsleider alleen voor de keeper, doch doordat deze de bal net even had aan geraakt, voorkwam de lat een doelpunt. Na de hervatting nam Ajax het heft in handen. Een ver schot van Timp scheerde de lat. Een eigenlijk mislukte voorzet van Van Dekken werd met medewerking van de paal tot goal ge promoveerd. Nauwelijks was er afgetrapt, of Zwaan werkte een goede voorzet van onze linksbuiten keurig af (43). Na een soloren van Schep kwam het leer voor de voeten van Zwaan, die feilloos inknalde. Laatstgenoemde zag ook een in dividuele poging met succes bekroond (63). De verdediging van de Heilige Hermandad kon het tempo der Ajacieden nu niet meer zo goed volgen. Onze middenvoor trok zich van een appèl voor buitenspel niets aan en zorgde voor onze zevende treffer. Een prachtig schot van Groen hield de doelman er goed uit, zij het ten koste van een hoekschop. Onze defensie had het in de tweede helft niet moeilijk meer, want de fut was er bij de bezoekers uit. Toch moest onze doellat nog een keer als reddende engel optreden. Uit een trekbal van Schep maakte Zwaan zijn zesde en Ajax' achtste goal. ETË. Toen ik Zondag 19 October j.l. voor de verandering mijn schreden naar het Voorland-terrein had gericht om de juniores te zien spelen, bleek mij, dat de cantine van de heer Van Schaik in handen van mevrouw Lens was overgegaan. Eerlijk gezegd, is dit wel een verbetering. Immers, mevrouw Lens kan zich uit sluitend aan haar nering wijden, wat met haar voorganger niet het geval was. Zij heeft de zaak netjes gerestaureerd en de koffie is goed. Veel succes! Niettemin wil ik de heer Van Schaik dank zeggen voor de jarenlange samenwerking. ETË. ONZE ADVERTEERDERS. Mogen wij de advertenties, voorkomende in ons clubblad, in Uw belangstelling warm aanbevelen. Onze adverteerders be voordelen Uw club. Misschien wilt U bij Uw inkopen hiermede rekening houden De KANTOORBOEKHANDEL die U van alles kan voorzien bij het inrichten van Uw kantoor Weteringschans 223, Tel. 39596-31842-36890 Amsterdam

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1952 | | pagina 9