Wat mijn aandacht trok Tele visie A^RFFK RRTN^F Wasmachines Philips en Erres Radio DllUüüJj Hoover, Miele en en Gram. Comb. Borneostraat 8-14 - Tel. 54251 Wasco ERKEND PHILIPS SERVICE 8 De consuldienst Als een voetballer in Amsterdam een wedstrijd moet spelen, kijkt hij wanneer de weersomstandigheden in de afgelopen week niet zo gunstig zijn geweest doorgaans aan een der bekende adressen op de lijst, of het veld al dan niet is goedge keurd. Is het terrein niet in orde bevonden, dan gaat zo'n speler meestal onvoldaan naar huis. Er wordt dan in vele gevallen niet bij nagedacht, dat een ander reeds vroeg uit de veren is gegaan om het bewuste veld te keuren, daarmede niet zelden een aantal sportliefhebbers een soms verre reis besparende. Als men een functie bekleedt, moet men niet op veel lof rekenen. Daarom wil ik niet nalaten de consuls namens vele baltrappers hartelijk dank te zeggen voor hun buitengewoon nuttig werk. Toch zou ik nog graag een opmerking willen maken. Bij de aanvang der competitie verkeren de velden haast altijd in een goede conditie. In ons klimaat is het echter volstrekt niet uit gesloten, dat er reeds enkele weken later terreinen moeten wor den afgekeurd. Dit jaar werd de consuldienst half October in werking gesteld. Voordien had het echter al behoorlijk ge regend, zodat er op één der Zondagen een aantal A.V.B.- en K.N.V.B.-wedstrijden moest worden afgelast. Het gevolg was natuurlijk, dat verscheidene spelers teleurgesteld van het veld terugkeerden. Nog onprettiger is het, als een bezoekende ver eniging per trein of bus naar Amsterdam trekt en daarna tot de conclusie komt, dat er onnodig kosten zijn gemaakt. Het verdient dan ook stellig aanbeveling met de keuring te beginnen, zodra het competitierad gaat draaien. Het Nederlands eljtal De laatste tijd is er veel critiek op de Keuzecommissie van de K.N.V.B. Ik behoor niet tot degenen die, als het gekozen elf tal tot minder goede prestaties komt, direct klaar staan met de uitroep „aftreden". Als men over goede voetballers de beschik king heeft, verlicht dit de taak van de commissie aanmerkelijk, al vormen elf goede voetballers weer niet altijd een „elftal". Zijn de sportverrichtingen minder gunstig, dan breekt er altijd critiek los. Dit is heus niet erg, mits deze opbouwend is. Wat echter te zeggen van de mening, die een inwoner van Blerick er blijkens De Volkskrant op nahoudt? Hier volgt zijn betoog: „Geruime tijd vraag ik mij af, hoe lang we nog met de huidige K.C. van de K.N.V.B. blijven zitten. Deze commissie kan eenvoudig niet scheiden van het gros der Nederlands- elftalspelers. Tal van Westelijke voetballers krijgen steeds op nieuw een kans. Uit andere districten worden bijna nooit uit blinkers uitgenodigd. Ziet de K.C. geen wedstrijden in Zuid, Oost en Noord Of zijn de heren zo zeker van hun plaats, dat zij dit niet nodig achten? Hoe lang nog?" Op dit puiit mag men de K.C. zeker geen verwijten maken. Immers, het merendeel der uitverkorenen komt niet uit het Westen. In dit verband kunnen o.a. ook nog de namen van Van Melis (Eindhoven) en Hendriks (Vitesse) worden genoemd. De heren Verlegh en Mommers, die beiden in het Zuiden hebben gevoetbald, behoeft men heus niet van bevoordeling van het Westen te betichten. Dit zijn verdachtmakingen, die op niets gebaseerd zijn. Wat maakt het nu uit, of een speler in Zaandam dan wel in Gennep woont Misschien komt het nog eens zover, dat er een speler uit een Zeeuwse club wordt opgesteld. Hoofd zaak is, dat de beste voetballers van het ogenblik worden ge kozen. Aan de andere kant kan men zich afvragen, of de K.C. steeds alles in het werk heeft gesteld om een zo sterk mogelijk team op de been te brengen. Het feit, dat men voor de wedstrijd DenemarkenNederland de achterspelers Tebak en Alberts als reserves meenam, doch de rechtsbackplaats aan Terlouw toevertrouwde, is bepaald een misgreep geweest. Men behoeft waarlijk geen international te zijn geweest om te kunnen be oordelen, dat de massieve Terlouw zich in het huidige systeem op de backplaats niet thuis voelt. Tegen België durfde de K.C. opeens wel met Tebak en Alberts in zee te gaan. Waarom zo heeft menigeen zich afgevraagd heeft de K.C. voor de „oefenwedstrijd" van de bondsploeg tegen Saarbrüeken op de doelman na wéér het team opgesteld, dat tegen België ob jectief bezien toch waarlijk geen grootse wedstrijd had ge speeld? A propos, gaf die ontmoeting met Saarbrüeken vol ledige voldoening? Volgens de K.C. wel, gezien de formatie voor het treffen met Engeland. Zijn er werkelijk geen andere spelers meer, die op het ogenblik goed in vorm zijn? Als die er zijn, moeten zij dan beslist deel van de Nederlands-elftalclub uitmaken om een kans te krijgen? Dan nog iets anders. De fikse nederlaag van de Oranjeploeg tegen Engeland in Huddersfield heeft er indertijd toe geleid, dat wij thans volgens het stopperspilsysteem spelen. Was die débacle uitsluitend te wijten aan het feit, dat wij een verkeerd systeem toepasten of moest de oorzaak tevens worden gezocht in de omstandigheid, dat wij in die tijd geen sterk elftal had den? Goed dan, wij hebben toen het S.S.S. binnengehaald en in de beginperiode nog menig succes behaald. Uitsluitend door dit systeem? Neen, v/ij hadden toen de beschikking over een paar matchwinnaars, o.a. Wilkes, die nota bene niet in het systeem paste. Nadat Faas naar het buitenland was vertrokken, ging het bergafwaarts. Hebben wij mèt een stopper ook niet meer malen flink op ons broek gehad? Zeker, het huidige spelersmateriaal is niet meer van die klasse als vroeger, hetgeen ook in de competitiewedstrijden duidelijk tot uiting komt. Daarom is het beslist noodzakelijk, dat men voor de Oranjeploeg eerst naar de beste spelers gaat speuren en zich dan over het systeem beraadt. Een deel van de pers voelt er niets voor, het bar slechte voetbal dat heden ten dage op onze velden wordt vertoond, voor gedurfd aanvalsspel noem het desnoods opportuniteitsvoet- bal plaats te doen maken. Dit spel ligt ons Nederlanders in ieder geval beter. Frappant was wel de beoordeling van de spelers na de wed strijd BelgiëNederland. De mening van de aanhangers der stoppermethode stond lijnrecht tegenover die van andere col lega's. Zo zei de een, dat het de slechtste of anders de op één na slechtste wedstrijd was geweest die hij ooit van het Neder lands elftal had gezien. Volgens een ander kon dit elftal de triomf van de K.C. worden genoemd. De objectieve opmerker, die de wedstrijd in Deurne of door middel van een televisietoe stel heeft gezien, zal daar wel zijn conclusie uit trekken. Wellicht zullen de bewonderaars van het „magische vierkant" tegenwer pen, dat het systeem hier te lande niet goed wordt uitgevoerd, maar dan rijst tevens de vraag, wanneer dit ooit wel het geval zal zijn. Wij kunnen ons er thans toch moeilijk van afmaken met te zeggen, dat wij ons nog in een overgangsperiode bevin den. In ieder geval is het spelpeil te onzent met rasse schreden achteruitgegaan en het lijf-aan-lijf-werk toegenomen. Flitsen de aanvallen ziet men nog maar zelden, want het tempo is bedenkelijk gezakt. Aanvallen is de beste verdediging, was vroeger het parool. Nu niet meer. Laten wij eens aannemen, dat Engeland op zekere dag over stag gaat en tot het ouderwetse systeem mogelijk met een kleine variatie -terugkeert. Zouden onze huidige S.S.S.- Keuze uit ruim 250 rijwielen (div. merken), Hulpmotor-rijwielen, Haarden, Haardkachels, Gasfornuizen, Stofzuigers, Keukenuitrustingen, Wringers, Meubelen, Woningtextiel, enz. Tevens Speciale Reparatie-inrichting Betaling binnen 3 maanden zonder rente-berekening voor Radio, Haarden, Kachels, Rijwielen enz. Desgewenst op termijn

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1952 | | pagina 8