het beslist niet inniger gedaan. En dat ze met hun francskes (waarschijnlijk met hun eigen sweet hearts) hun eigen stad in gingen, is vrij begrijpelijk. Geef onze spelers na afloop eens een pakje consumptiebonnen, die overal in de stad geldig zijn, je moet eens zien hoeveel er dan uitknijpen. Je moet een vrij mens niet dwingen. Overigens hoorde ik, dat spelers van het Nederlands elftal op tour, ook na afloop een handje kronen of francs krijgen. Als dat waar is, blijf ik. nog maar even vast houden aan mijn open en eerlijke „onafhankelijken"-gedachte. Tot de volgende keer maar weer, Brown. Your friend, JAMES. Beste James, Wat is de knikker, waarop jij en wij rondscharrelen, toch petiterig. Zo zit je bij ons te Duivendrecht aan een glaasje te nippen of een vette bougie laat je op Island een halve dag met ijspegels aan je voorgevel rondlopen. Dat was niet aardig van de „Kalem". Maar enfin, je weet nu meteen hoe „the world famous volcano, the mount Hekla" er uitziet. Aan de foto te zien lijkt het ons een ijskoud, grimmig en ongezellig heerschap. Rookt die even een zware pijp. Zeg, James, die story met dat negerchauffeurtje is ook een sterk „de-stenen-spreken"-geval. Dat moet zoiets van „het-staat-geschreven" geweest zijn. Jaren geleden had je het er al over, in ons vorige clubblad rakelden wij het op en zo sta jij tussen de sky-scrapers, of die Bill Cho colate toert met je over Broadway. Toen collega Van Tuijl dat hoorde, ging die baseball-maniak meteen op zijn hoofd staan. Of wij aan Mr. James hadden ge vraagd om naar baseball-spul of -relaties uit te kijken. Nou, je weet het; geen haar op ons hoofd, die daaraan had gedacht. Bij deze dus een vriendelijk verzoek om met de Red-Socks of met de Giants aan te pappen. De competitie is wel afgelopen, maar misschien gooien die knapen nog een paar balletjes. Dat voorstel om een enquête te houden onder belanghebben den, lijkt ons niet zo gezond. De uitslag staat o.i. bij voorbaat vast, tenminste als je alleen eerste-elftallers laat stemmen. Je hebt natuurlijk wel eens gehoord van egoïsme en dat zou een belangrijke stem in het kapittel hebben. Nu vinden wij „be langhebbenden" in dit geval een ongelukkig woord. Ongeveer 350.000 lieden staan in relatie met het varkensleer. Een enquête onder die lieden lijkt ons niet twijfelachtig. Onze stem heb je in ieder geval niet. We weten heel zeker, dat er lui zijn, die zich bij de huidige stand van zaken kiplekker gevoelen kijk hier en daar eens achter de rolgordijnen maar, dat is de schaduwzijde van de sport. En wat de consumptiebonnen betaalbaar in de stad betreft, dat win je glansrijk. Kijk, James, vroeger kwamen we Zaterdagsmiddags met een heel stel ergens in de Meer bij elkaar en Zondags na afloop van de wedstrijd troffen wij elkander daar weer. We hadden toen geen stadion. Nu wel. We betaalden zelf onze consumpties. My home is my castte pijn in m'n hoofdzou onze jongste bediende zeggen. So long, BROWN.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1952 | | pagina 7