Onze A. V. B. - elftallen België-Nederland per televisie 5 neer. Zij waren geheel uit hun spel en daar Elzer, nu goed ge assisteerd door Krist, Bakker en Van Mourik, niets meer toe liet, viel er voor onze tegenstanders verder geen eer te behalen. Bouwens, alhoewel geen ideale aanvalsleider, maakte er nog 13 van, waarmede de punten binnen waren. Parade der spelers: Visser, Van Mourik, Boskamp, Krist, Elzer, Bakker, Van Dijk, Michels, Bouwens, Van der Wel, Standaar. We hebben de competitie-stand even bijgewerkt; R.C.H. bovenaan met 14 punten, D.O.S. en wij, twee en drie met 10 punten. Onder ons Wageningen en G.V.A.V. met negen stuks. Dat is dus vrijwel in overeenstemming met hetgeen wij schre ven bij de ènnvang van de competitie. Als we in aanmerking nemen, dat onze ploeg slechts driemaal thuis en vijfmaal bui ten de deur heeft gespeeld, wel, dan staan onze kansen om in de bovenste helft te eindigen, nog niet eens zo heel slecht. Of zit er soms nog meer in, luitjes BROWN. Ajax 5 ging op de goede weg voort en behaalde weer twee overwinningen. Thuis werd B.P.C. 2 met 31 geklopt en T.O.G. 3 verloor met 6—3 van de onzen. Tegen B.P.C. was de stand bij de rust reeds 31, o.m. door uitstekend spel van Be zembinder en Henk v. d. Zwaag. Na de thee bracht onze voor hoede een flink aantal kansen om zeep, zodat er in de stand geen verandering meer kwam. De punten zijn echter weer bin nen en dat is toch maar het voornaamste. (In deze tijd, helaas, wel. Red.) Ajax 6 kwam slechts eenmaal in het veld, en wél tegen Swift 3. De uitslag werd 22. Een fout van de doelman kostte ons team de zege. Kop op, lui! Harry, zorg er voor dat jullie nu spoedig met een overwinning uit de bus komen. Het zevende elftal speelt technisch zeer behoorlijk en bestaat in hoofdzaak uit jonge spelers. Het is jammer voor deze kna pen, dat zij niet nog een jaar of twee in een jeugdafdeling kun nen spelen. Nu moeten zij uitkomen tegen veelal uit oudere spelers bestaande, pover en hard voetbal spelende ploegen. Blauw Wit 6 verloor van ons elftal met 42. W.M.H.O. 2 mocht van geluk spreken, dat zij het op Voorland tot een gelijk spel (1—1) kon brengen. Nadat middenvoor Vis ons uit een prach tige pass van captain Michels vrij spoedig de leiding had ge geven, golfde het spel van doel tot doel. Vlak voor half-time maakte de uitstekend spelende links-back Hans Filius hands binnen de beruchte lijnen en de toegestane strafschop werd door W.M.H.O.'s aanvalsleider onberispelijk ingeschoten (11). In de tweede helft stichtte onze voorhoede telkenmale verwar ring in de vijandelijke verdediging, doch paal en lat zorgden er voor, dat onze jongens de zege ontging. Onze beide vleugel spelers, Henk de Vries en v. d. Eeckhout, waren goed op dreef, evenals spil Martens en beide backs. Ajax 8 is in stijgende lijn. Captain Jaap Moos en de zijnen wonnen tweemaal en wel in Amstelveen met 43 van R.K. A.V.I.C. 4 en thuis van B.D.K. 2 met niet minder dan 73. Prettig, dat jullie ook weer ,,in the running" komen. Ajax 9 zette de competitiestrijd voort met een klinkende 60 zege op Ontwaakt 3, doch verloor de Zondag daarop met 42 van het sterke H.E.D.W. 4. Ons wonderteam bleef echter niet bij de pakken neerzitten en kaapte tegen N.F.C. 4 in Am stelveen beide punten weg (32). Dat riekt weer naar een kampioenschap, boys! W. S. Zondag 19 October j.l. waren vele clubgenoten naar ons sta dion getogen om in de benedenzaal de interlandwedstrijd België Nederland op het projectiescherm te volgen. Er waren na melijk verschillende toestellen opgesteld. De aanwezigen zullen van hun komst geen spijt hebben gehad, al viel de wedstrijd zelf geducht tegen. Mede dank zij het heldere weer was het beeld in het algemeen zeer goed te noemen. Uiteraard moet men zich niet voorstellen, dat men de gezichten van de spelers kan onderscheiden. Men moet hen zuiver aan hun houding herken nen. Een Lenstra, Terlouw of Mermans kan men er zo uitpik ken. Als men de spelers niet eerder heeft gezien, is het wel iets moeilijker. Doch dat is ook het geval als men zich in het Olym pisch Stadion op een der tribunes ver achter de doelen bevindt. Fraai waren de close ups, waarbij o.a. Abe een bal langs een Belgische verdediger goochelde, de Belgische doelman het leer achter de lijn weggriste en de blonde Reyniers enkele malen langs Alberts glipte. Ook kwam duidelijk tot uiting, dat het positiespel onzer Zuiderburen veel beter was, doch dat zij er barmelijk slecht schoten. De Nederlanders moesten te vaak naar een vrijstaande speler zoeken en zonden de bal te veel de lucht in. Het ontging de kijkers echter ook niet, dat de Oranje- ploeg hard werkte. Al was het dan op een afstand, toch was wel te zien, dat de Nederlandse radioverslaggever niet het gunstig ste hokje was toegewezen. Het feit dat de Rode Duivels de volksliederen in hun trainingspak aanhoorden, deed wel af breuk aan het décor, doch was wel doelmatig op deze frisse Zondag. Wat voor de ene ploeg geldt, kan ook voor de andere gelden. Het misselijke tien-tien-geroep van jaren geleden werd thans nog overtroffen door de kreet ,,Coppens, Coppens", om dat Mermans geen beste wedstrijd speelde. De grote rivaliteit tussen Walen en Vlamingen zal hieraan wel ten grondslag lig gen. Het publiek is en blijft ondoorgrondelijk. Ook het dringen van de bezoekers na afloop om zo spoedig mogelijk het terrein te kunnen verlaten, bleef voor de lens niet onopgemerkt. Degenen, die aan het tot stand komen van deze televisie uitzending hebben medegewerkt, verdienen alle lof voor het door hen bereikte resultaat. Het bestuur en vele andere clubgenoten zijn de heer Jaap van Praag en zijn staf zeer erkentelijk voor het feit, dat zij ons deze ontmoeting hebben „thuisbezorgd". ETË. COPY VOLGEND NUMMER. Uiterlijk Woensdag 3 December a.s. in het bezit van de redac tie. Redactie-adres: Molenkade 9, Duivendrecht.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1952 | | pagina 5