Sprotsport Café VERWOEST 11 ven bij het 50-jarig bestaan, uit de vijf man sterke redactie commissie een zeer bescheiden wens, n.l. Wij hopen, dat ieder in dit boek iets van zijn gading zal vinden en indien de beschrijving van deze vijftig jaren club- leven velen inspireerde de Kampong ook in de komende jaren te dienen, zou dat wel een heel bijzondere beloning zijn van de ons door het bestuur opgedragen taak. Gezien de uitmuntende verzorging van deze jubileum-uitgave, zal ieder Kampong-lid naar onze mening er trots op zijn, ook in de komende jaren voor zijn club op de bres te mogen staan. Met de onderafdeling dames en heren hockey en cricket in begrepen, bezit Kampong als le klasse U.P.V.B.-er een trots record, n.l.: Zij, die het Oranje-shirt droegen: Mevr. H. HeirschMahler 3 x (hockey). Dr. A. J. Lefèvre 17 x (voetbal). J. Th. Ancion 25 x (hockey). H. C. van der Bijl 1 x (cricket). Komaan, jongere Kampong-generatie, duimpje omhoog en zorg er voor, dat Uw club weer spoedig in K.N.V.B.-verband speelt. Blauw-Zwart, het cluborgaan van onze zustervereniging D.W.S., brengt ons een „bescheiden jubileum-clubblad", zulks in verband met het 45-jarig bestaan. De burgemeester van Amsterdam en bondsvoorzitter Lotsy leverden hun bijdrage voor dit semi-feestnummer. Speciaal het artikel van Jan Bruins Slot over ,,dat bedrieglijke kogelflesje" vond ik prima. Dat Uw eigen gezelschap met de opvoering ,,Het is feest bij ons" de zaak zal versieren, waaraan twijfelen wij geen ogenblik. D.W.S.-vrienden, op naar de vijftig! C. E. de V. (Op Zondag 16-ll-'52) Een club als Ajax kan nooit zijn slechts voetbalclub alleen. Zo'n club is „in" op elk terrein; 'n tehuis voor iedereen. Dat zomersport beoefend wordt is niet meer dan normaal. Doch vrijwel elke tak van sport heeft er een veld of zaal! Is bij biljart en klaverjas 't tournooi niet van de lucht, op 't ijs of bij het zwemgeplas weert men zich óók geducht. En mocht bij Ajax U nog niet de vlieger op zien laten, hou wèl met „beet" bij Zwarte Piet De Vlieger in de gaten! Dat „beet" dat heb ik meer gehoord, dacht Levendig cum suis. Béét is voor ons het juiste woord als 'tmeer niet al te ruw is. Als goed, dus schrander, Ajacied hoeft U niet meer te gissen: Als jongens van (Arie) de Wit gaan we bij Ajaxvissen! A. Schroder en A. Levendig zijn zo gezegd promotor. Da's goeie dus dié geven zich en bakken z' in de boter De vis dan altijd, goed verstaan; wat had U dan gedacht Het is nog nacht wanneer ze gaan 't gaat ook terug bij nacht Niet zo maar 'n beetje hengelen maar écht, met waterlaarzen! Ziet U ze óók al bengelen die reuze „wedstrijdbaarzen"? En daar de pen op baarzen staat, roeit men deBrasem op. Als het dus straks om brasem gaat, zoekt men de Baarsjes op Heel Ajax likt de baard al af en rekent op een zootje! Nu geen verhalen achteraf van: „Hele dag geen stootje." „Zeer Oude" en zeer welbeproefd goed voetbalbloed gaat mee. De beide Wimmen, Cor en Roef met 'n Ferry-boot in zee Veel stoere mannen gaan aan boord, 'r is ook een ex-man bij. En zelfs een Visser, ongehoord, is van de vispartij. Nee, niet de keeper wees gerust. Mocht van 't bestuur niet mee, dat zei: „Geen keepers op de kust, dan vist-ie straks voor twee Een Blom-Vliet, prettig voor de geur, hoort vkst bij dit gevis. Wijl die naast volbloed „Amateur", Jan (sen) met (de) bolhoed is Of moet men hier nog niet zo mal „Jan met de kolbak" lezen? Moet Kolman wel in dit geval de laatste „stoere" wezen. De prijzen zijn niet voor de poes (de vis tenslotte wel?). Van blikken zalm met appelmoes en hengels (een héél stel) tot drank en wijn (direct van pas!) plus een Edammer kaas. En ook een blik (in actetas) amandelspeculaas Als 'k al die prijzen zo bekijk, krijg ik bepaald plezier. Zo'n wedstrijd geeft van wijsheid blijk; die van dekruidenier Er is er één voor grootste vangst en één voor d'allerlangste. En ook, bij voorbaat dus geen angst, voor d'allerkleinste vangsten. Hij die er ook als hij véél vangt in lompen is gehuld: Een mooie extra prijs ontvangt, omdat zo'n man vervult de eis die dag te zijn geweest de slechtst geklede visser. Voor „best-geklede" is 't een feest; voor hem iets vloeibaars isser Voor wie dat gemberbier niet lust, is er nog altijdgember. Heus, statig stapt men uit de bus opzeventien November En nu maar hobbel en good luck in 't spel van raak of mis. Ik wens U allen, stuk voor stuk, veel levendige vis! B. S. LE MARCHE. DANKBETUIGING. Hiermede betuig ik mijn hartelijke dank voor de buitenge wone attentie en de prettige uren, die ik met het Ajax-bestuur ter gelegenheid van mijn 40-jarig lidmaatschap heb gehad. F. HÖHLE. De supporters van Ajax, die vindt U beslist na afloop van de wedstrijd bij Verwoest voor de kist. Rembrandtsplein 16 - Telef. 33423 - Amsterdam-C.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1952 | | pagina 11