Café VERWOEST Malle gevallen Televisie Am^FFK RRTN^F Wasmachines Philips en Erres Radio ^A^JJAjAjAV IJ 11 CJ U kJ 1_J Hoover, Mlele en en Gram. Comb. Borneostraat 8-14 - Tel. 54251 Wasco ERKEND PHILIPS SERVICE De supporters van Ajax, die vindt U beslist na afloop van de wedstrijd bij Verwoest voor de kist. Rembrandtsplein 16 - Telef. 33423 - Amsterdam-C. telijk voor mijn voeten weggemaaid. Hij schreef zeer waar derende woorden over de reportages der Nederlandse sport verslaggevers tijdens de Olympische Spelen. Terecht! De prestaties van onze oranjehemden zijn de laatste jaren niet gunstig te noemen. Hoe is het echter met de sportuitzen- dingen in Nederland gesteld Naar mijn bescheiden mening zijn die ook nog wel voor verbetering vatbaar. Als men het verslag van een interlandwedstrijd heeft gehoord, blijkt het er volgens de kranten vaak heel anders te zijn toegegaan. Smaken ver schillen, inderdaad, maar het verschil is soms wel erg groot. Dat voetbal in de sportpraatjes de hoofdschotel vormt, is be grijpelijk, doch laat men het dan niet doen in de geest van ,,als we winnen, is de reeks van nederlagen weer eens onderbroken en als wij verliezen hebben wij er een nederlaag bij". Ook mij lijkt het een overdaad, dat de A.V.R.O. om half vijf de uit slagen meldt, daarna de V.A.R.A. hetzelfde doet en vlak daarop het A.N.P. nogmaals het „nieuws" komt vertellen. Mogelijk kan dit door het geven van verslagen van diverse wedstrijden worden ondervangen. Jammer is het, dat het sportpraatje van de V.A.R.A. 's Zaterdagsmiddags wordt gehouden. Deze middag biedt velen de enige gelegenheid om inkopen te doen, anderen moeten de gehele dag werken en weer anderen houden zich op de velden met de sport bezig. Kan voor genoemde sportrubriek niet een gunstiger tijdstip worden gevonden? Doorgaans wordt ook aan andere sporten de nodige aandacht geschonken. Honkbal een sport die nog wel wat propaganda kan gebruiken komt er echter bekaaid af. Met het vermelden van enkele uitslagen houdt het op. Als ik goed ben ingelicht, kon er zelfs voor het 40-jarig jubileum van de K.N.H.B. geen woord af. Voor „elck wat wils", dat behoort het te zijn! Ons amateurisme. Hoezeer het begrip geld verdienen in onze amateuristische voetbalwereld is doorgedrongen en hoe hopeloos de strijd van de K.N.V.B. voor het handhaven van ons schijn-amateurisme is, moge uit het volgende blijken. Deze Zondag maakten we mee, dat bij een adspirantenwed- strijd in Amsterdam entree geheven werd. Ouders en vriendjes van de spelertjes der bezoekende club, benevens de bestuurs leden, moesten 15 cent betalen om deze hummels van twaalf jaar te zien spelen! En het was niet zo maar een club die dit overigens al jaren lang doet maar een der rijkste en meest vooraanstaande eerste klassers in ons land. Ook de bestuursleden van deze ver eniging hebben altijd de mond vol over amateurisme. We zijn benieuwd of hiertegen K.N.V.B. en A.V.B. in het geweer zullen komen! Aldus Sport. Ziezo, er is weer een vet gezet en omlijnd sensatie-artikel midden op de voorpagina van de pers. Ofschoon dit product wel niet op onze vereniging betrekking zal hebben, wil ik er toch wel even tegen in het geweer komen. Wij kunnen het er over eens zijn, dat het niet prettig is als de ouders bij een uitwedstrijd van het adspirantenelftal waarin hun zoon speelt, entreegeld moeten betalen. Overigens staat boven genoemd geval niet op zichzelf. Ook op andere plaatsen, o.a. Velserweg, komt dit voor. Tegenwoordig moeten de toeschou wers bij V.V.G.A. ook als er een jeugdhonkbalwedstrijd wordt gespeeld hun penningske offeren. Op een avond betrad ik het terrein van deze vereniging de duisternis was reeds inge vallen en z'ag dat er nog een softballwedstrijd voor dames aan de gang was. Dra stond de kassier voor mij om mij een kaartje aan te bieden, waarop ik hem duidelijk maakte dat ik uitsluitend gekomen was om een der bestuursleden te spreken. Hij eiste dat ik eerst betaalde, doch ik ben toen maar teruggekeerd. Is ons amateurisme daardoor in gevaar? Belachelijk. Tja, maar dat is geen rijke en vooraanstaande eerste-klasse voetbalclub, zal de pennevoerder opmerken. Ik herhaal het, de hierboven geschetste maatregel doet niet prettig aan. Dan maar geheel overboord er mee? Zou de ge wraakte eerste-klasser alleen maar „geld verdienen" hebben voorgestaan? Zou het niet min of meer gedaan zijn om te trachten daardoor de vernielzucht der straatjeugd tegen te gaan? Op ons veld heb ik meermalen enige lieverdjes die vrije doortocht hadden, op hun vingers moeten tikken, omdat zij met kiezelstenen onze opstallen aan het bekogelen waren. En wat is de reden dat onze hokjes aan de hoof dingang geblindeerd zijn Waarom het amateurisme er wordt bijgesleept (niet zo in de kaart laten kijken!), is mij niet erg duidelijk. Krijgen de adspi- ranten na het spelen geld uitgekeerd en is het de voetbalclubs verboden entree te heffen? Neen, de aangehaalde pennevrucht miste bepaald het opvoedende element. Dat de betrokken sport journalist dit geval bespreekt, kan nuttig zijn en is ook zijn goed recht. Zijn betoog zou echter wel iets aan waarde hebben gewonnen als de trant wat „eenvoudiger" was geweest. ETÉ. Terreinnood Lid der E.C.: Waar moet jij met je elftal heen? Lid der E.C.: Naar het Amstelveld! Materialist Vader: In welke club ga je spelen? Zoon: Ajax die heeft een shirt met een baan! „Vreemd" woord. Puzzelaar: Ik zoek een Sport-uitdrukking van 11 letters. Vriend: Home-referee! Arm bandje. Lid: Vrijdag ga ik naar Suisse om mijn krachten op drie ban den te beproeven. Donateur: Ik was er van de zomer op vier banden. Geen tijd voor prut telen. Henk: Over de afkeuring van het derde veld kan het vierde elftal een boekje opendoen. Manus: Mysterieuze krachten in de sport? Een lekkerbekje gevraagd. De heer Been: Het wordt in het Nederlands elftal steeds link (s) er. De heer Hielkema: The „right" man in the right place! Keuze uit ruim 250 rijwielen (div. merken), Hulpmotor-rijwielen, Haarden, Haardkachels, Gasfornuizen, Stofzuigers, Keukenuitrustingen, Wringers, Meubelen, Woningtextiel, enz. Tevens Speciale Reparatie-inrichting Betaling binnen 3 maanden zonder rente-berekening voor Radio, Haarden, Kachels, Rijwielen enz. Desgewenst op termijn

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1952 | | pagina 8