Onze A.V. B.-elftallen Wat mijn aandacht trok maakte. Een soloren van Draaijer miste juist zijn doel. Staiidaar kreeg een opgelegde kans, doch schoot te haastig en daardoor langs de verkeerde kant van de paal. Goedkoop zag een gloeien de kogel net overgaan. Doordat onze spil zich in de voorste linie bevond, kregen de bewoners van de Radiostad na snelle uitvallen nog tal van kansen, doch de afwerking liet te wensen. Met Ajax in de meerderheid floot de scheidsrechter voor de laatste maal. Met uitzondering van Looijen en de hardwerkende Leibbrandt bleef onze ploeg onder de maat. De volgende keer beter, lui! Vooral open spel en een hoger tempo! Ajax 5 zette de nieuwe competitie goed in met twee over winningen en een gelijk spel. Van Olympus 2 werd aan de Vel- serweg verdiend met 20 gewonnen. De week daarop verloor A.S.V. 2 met 21 van de onzen, waarna Harry v. d. Pol en zijn mannen het in de altijd moeilijke uitwedstrijd tegen Blauw Wit 5 niet verder dan een gelijk spel brachten, na met 20 te hebben voorgestaan. Ons vijfde team bestaat uit een sterke combinatie van jonge spelers, o.a. keeper Kluft en Robbie Duk- ker en enkele old-timers als captain Van der Pol, Eenennaam, Robbie Been en André Kraan. Deze ploeg zal het ook dit seizoen wel weer een eind schoppen. Ajax 6 begon met een 73 zege op De Germaan 3. Daarna werd in Diemen met 32 van D.V.A.V. 2 verloren in een wed strijd, waarin paal en lat de D.V.A.V.-goalie meermalen ter zijde stonden, wat ons tenslotte de overwinning kostte. Tegen Rivalen 2 werd op eigen veld met 75 verloren, zodat er de ko mende wedstrijden door Harry Sacksioni c.s. uit een ander vaatje zal moeten worden getapt; anders kunnen ze het kam pioensdiner wel afschrijven. Het zevende elftal speelde tot dusver slechts twee wedstrij den. Z.S.G.O. 4 werd met 51 verslagen. Een week later zond het sterke Animo 2 onze jongens met een 41 nederlaag naar huis. Next time better, boys! Ajax 8 verloor aan de Velserweg van C.D.W. 2 met 31 en thuis van IJboys 2 met 72, herstelde zich echter kranig en deelde de punten aan het Jaagpad met het derde elftal van K.B.V. (33). Laten Jaap Moos en de zijnen nu ook spoedig voor overwinningen zorgen. Dan gaan we in stijgende lijn. Ajax 9, ons wonderteam, kwam slechts één keer in het veld, en wel tegen Swift 7, dat met 70 een lesje kreeg. Twelker Jr. was en is hier de goalgetter. Dit elftal speelt vrijwel in dezelfde formatie als in het vorige seizoen. Dat belooft dus weer een flink aantal doelpunten voor en weinig tegen. Niet waar, Daan? W. S. Olympische Spelen. Ofschoon de Olympische Spelen al weer enige maanden tot het verleden behoren, wil ik er toch nog even op terugkomen. Wij hebben de afgelopen maanden volop kunnen vernemen, dat tal van deelnemende landen in zake het amateurisme een geheel andere maatstaf aanleggen dan te onzent het geval is. Elders krijgen de athleten ruimschoots gelegenheid zich op de grote sportgebeurtenis voor te bereiden. Er zouden zelfs naties bij zijn, wier spelers voor het bijwonen van de training geld wordt uitgekeerd. Dit geluid is niet nieuw; jaren geleden deed zulks ook al de ronde. In 1956 zal Melbourne de Olympische Spelen organiseren. Dit is nog ver weg, maar wordt het nu eindelijk niet eens tijd, dat men zich er over gaat beraden, wat onder de definitie „ama teur" dient te worden verstaan? Alle deelnemers moeten onder gelijke omstandigheden kunnen mededingen. Anders kunnen wij wat jammer zou zijn dit vierjaarlijkse gebeuren beter van de agenda schrappen. De verklaring van de stichter der moderne Olympische Spelen, Pierre de Coubertin, „dat niet het winnen van een Olympische medaille voor een land belangrijk is, doch wel zijn deelneming aan deze grootste demonstratie", is blijk baar toch al in het vergeetboek geraakt. Reisclub of Voordat het Nederlands voetbalelftal naar Finland toog, stelde een bekende sportjournalist de vraag, of een gemengde combinatie dan wel een versterkt clubteam de beste vertegen woordiging vormde. De schrijver deed o.a. uitkomen, dat het deelnemen aan het Olympisch voetbaltournooi een beloning zou betekenen voor de spelers van het Nederlands elftal, die het hele jaar bij de wekelijkse training in touw zijn geweest en die dit seizoen (met slechts Antwerpen als enige uitwedstrijd) geen enkel aantrekkelijk uitstapje hebben gehad. Moet men nu al die spelers maar rustig passeren om aan een clubelftal de voorkeur te geven? Daar schuilt beslist iets onbillijks in. Iets anders is, of het nationale elftal niet versterkt zou kunnen worden door de opneming van enkele Willem Il-spelers. Hierover zou ik de volgende opmerking willen maken. Daar de staat voor dergelijke sportaangelegenheden geen subsidie verleent, is door pers en radio destijds de hulp van Nederlandse ingezetenen ingeroepen om de uitzending van Nederlandse athleten mogelijk te maken. Dit zal bepaald niet bedoeld zijn om de spelers van het Nederlands elftal een uitje te geven wat hun overigens van harte gegund is. Tegenwoordig is het gebruikelijk, dat alleen die sportmensen worden uitgezonden, van wie verwacht mag worden dat zij tot een redelijke prestatie komen. Had onze Oranje-ploeg in Suomi een kans Persoonlijk acht ik het een beloning voor de speler als hij in de nationale ploeg wordt opgenomen, onverschillig of het een thuis- dan wel een uitwedstrijd betreft. Om het uitstapje naar Finland te ba seren op het feit, dat de spelers het hele jaar wekelijks hebben geoefend, komt mij onjuist voor. De niet uitverkorenen van de Nederlandse Elftal Club zijn toch ook steeds in touw geweest? Mochten die allen mee naar het noorden Onze nationale ploeg is nu eenmaal een gelegenheidselftal. Er zijn wel eens spelers in opgesteld die het niet verder dan Amsterdam, Rotterdam of Antwerpen hebben gebracht. Een ander was op dat gebied fortuinlijker en ging de eerste de beste keer mee naar Scandinavië. Het samenstellen van de beste ploeg zij de hoofdzaak! Sportpraatjes. Voor het volgende onderwerp heeft mijn clubgenoot R. Kok door een ingezonden stuk in Het Parool het gras reeds gedeel-

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1952 | | pagina 7