.WedSt&ud Verhagen AD. VISSER Sr op zijn best! BONTMANTELS Bonthuis „DE BLAUWVOS" Voor alle AJACIEDEN in West ontbrak ons aan stootkracht. Een kwartier voor het einde kwam er opeens schot in, doch toen was het te laat, want de Haarlemmers hadden te voren bij een uitval de stand op 02 gebracht. Een voorzet van rechts gaf Kouwenhoven gelegen heid ons net opnieuw te doen trillen. Een vrije schop voor Ajax leverde niets op, doordat een tegenspeler op slechts enkele meters afstand in de baan van het schot kwam. De scheidsrechter liet echter rustig doorspelen. Trouwens, de heer Horn verkeerde ditmaal niet in zijn beste vorm. Toen Michels juist op de R.C.H.-helft de bal bij de zijlijn had opgepikt, ging hij er in zijn eentje vandoor. In het straf schopgebied werd hij fors aangevallen. Penalty, besliste de referee. Een absoluut te zware straf. Hierna achtte aanvoerder Biesbrouck het tijdstip aangebroken om zich tot de rechtspreker te wenden, daar de bal over de zijlijn zou zijn geweest. Desge vraagd beaamde grensrechter Wim Schoevaart die inder daad een keer het vlaggestokje omhoog had gebracht dat volgens hem de bal uit was geweest. De strafschop ging dus niet door. Daarna kreeg Van der Wel het op zijn heupen. Enkele doffe dreunen leverden niets op, doch een derde keer was het na een mooie pass van Standaar van grote afstand raak (12). De blauw-zwarten verdedigden nu met man en macht en haalden na het laatste fluitsignaal verlicht adem. Klaas Bakker was als kanthalf niet onverdienstelijk. Parade der spelers: Visser, Boskamp (later Haarms), Van Mourik, Bakker, Bouwens, Krist, Standaar, Van der Wel, De Groot, Michels, Van Dijk. AJAX 2D.O.S. 2 51. Wat wij in onze ploegen lang gemist hebben, liet het tweede elftal in de eerste helft tegen de D.O.S.-reserves wel zien. Al waren er natuurlijk tekortkomingen, er zat ditmaal vaart in het spel. Tempo, dat is het wapen dat tegenwoordig te weinig wordt gehanteerd! Terstond toog Ajax veelbelovend ten aanval, doch voorlopig kon de geel-zwarte defensie stand houden. Na een kwartier was het echter raak. Middenvoor De Groot speelde de bal vrij voor rechtsbuiten Dukker, die met een scherpe schui ver voor ons eerste doelpunt zorgde. Trouwens, De Groot had er voor de pauze toch zin in. Zijn individuele poging om te scoren kon de Utrechtse doelman met moeite verijdelen. Ook de gasten zetten somtijds aardige aanvallen op, doch het ontbrak hun aan productiviteit. Toch dienen onze backs en spil er voor te waken, dat ze zich niet op één lijn opstellen! Behrens, die er na een aarzelend begin beter in kwam, plaatste een vrije schop naar Dukker. In combinatie met Ditmeijer en Bouquet werd het door deze laatste 20. Nadat Bouquet zich goed had vrij- gespeeld, dirigeerde hij de bal naar Standaar, wiens voorzet in een kopbal van De Groot juist naast het doel resulteerde. Een lange trap uit de achterhoede belandde via een D.O.S.-back bij De Groot, die snel doorliep en keihard inschoot (30). Na een corner prikte Theo de knikker zacht langs Pindus, wie het uit zicht belemmerd werd (40). Eenmaal had onze doelverdediger geluk, want een kogel werd door de paal gekeerd. D.O.S. kreeg een goede kans, toen de linksbuiten de bal voor ons doel bracht en stopper Wolterink gedeeltelijk miste. Met een snoeksprong wist Pieters Graafland op prachtige wijze de middenvoor het scoren te beletten. Of onze spelers zich reeds zeker waanden van de overwinning weet ik niet, maar in ieder geval ging het na de rust lang niet meer zo gesmeerd. De kanaries konden daardoor in het offen sief gaan, zonder echter bijzonder gevaarlijk te worden. Dit meijer kreeg door onoordeelkundig terugspelen van de kanthalf' een zeer goede kans, doch hij faalde in de afwerking. Een slechte uittrap van onze keeper leverde gevaar op, doch de toestormende tegenspeler slaagde er niet in het goed afgeschermde doel te doorboren. Toen De Groot in het strafschopgebied omver werd gelopen, wees de scheidsrechter naar de witte stip. Het schot van Theo wist Pindus echter keurig onschadelijk te maken. Na de hier uit ontstane hoekschop werd onze middenvoor weer onreglemen tair op zij gezet. Ook Ditmeijer vermocht de Stichtse doelman niet te passeren, al leek het er op, dat deze zich te vlug had ver plaatst. Bij een voorzet van Behrens verzuimde de doelwachter echter in te grijpen, zodat Standaar geen moeite had in te kop pen (50). Wegens te stevig aanvallen van Saarloos kreeg de rechtsbinnen even buiten het beruchte gebied een vrije schop te nemen. De oerharde bal ketste van de lat over de doellijn (51). D.O.S. was nu geregeld sterker, doch zijn voorhoede was onmachtig een beter resultaat te bereiken. P.S. Wij hebben ons wel eens afgevraagd, waar al onze leden en donateurs zich bevinden, als het eerste elftal uit speelt. Komt, clubgenoten, toont ook eens wat meer belangstelling voor de reserve-teams! ETÉ. AJAX 3—'t GOOI 2 3—4. Ofschoon de Hilversumse ploeg slechts met 10 man aantrad, is het haar gelukt een 43 zege op Ajax 3 te behalen. Al kwa men de Gooise doelpunten vrij gelukkig tot stand, toch kan de overwinning der fel op de bal zittende gasten niet onverdiend worden genoemd. Met de wind in de rug spelende, namen de geel-zwarten reeds na 7 minuten de leiding door een uitval van twee voorhoede spelers. Nadat de linksbuiten langs rechtsachter Van Vegten was gerend, knalde hij de bal over de grond naar binnen. De Ajax-achterhoede, keeper Van der Pol incluis, meende dat het leer achter zou gaan, maar deze misrekening kostte ons een doelpunt. In onze voorhoede werd er veel te peuterig gespeeld. Standaar fungeerde meer als linksbinnen dan als vleugelspeler. Een verrassende omhaal van rechtshalf Brienen ging net naast. Hoewel Brienen gelegenheid had een scherp schot van de rechts buiten te verwerken, gaf hij er de voorkeur aan terug te spelen op zijn doelman, die volkomen verrast werd (02). Het duurde niet lang, of onze niet bijster sterke verdediging moest opnieuw capituleren. Nadat de Gooise rechtsbuiten zich goed had vrij- gespeeld, nodigde onze defensie hem als het ware uit een schot op doel te lossen, wat hij dan ook prompt deed. Via het been van Looijen werd het 03. Na de hervatting bleken Draaijer en Standaar van plaats te hebben verwisseld. Nadat de doelman van 't Gooi een vrije schop van linksachter Van Dijk netjes over de lat had gestompt en de hoekschop niets had opgeleverd, ging de tegenpartij er zowaar weer vandoor. Aarzelend optreden van Van der Pol (dirigeer je achterhoede, Ad!) was er indirect de oorzaak van dat de bal opnieuw in ons net verdween. Nulvier! Spil Looijen, die nog de beste Ajacied was, had zich inmiddels naar voren be geven om een dragelijker score te bereiken. Na een hoekschop van Draaijer had hij inderdaad via de onderkant van de lat succes. Een kanjer van Brienen ranselde de Hilversumse doel man er keurig uit, doch Goedkoop was aanwezig om het bruine vod in de touwen te werken. Toen Brienen een vrije schop werd toegekend, tikte hij naar Looijen, die er zeer hard 43 van Telef. Voorverkoop Ajax-plaatsbew ijzen 88997 Voor uitwedstrijden eerste klas touringcars Grote sortering Rookartikelen Bestellingen worden door de gehele stad thuisbezorgd Sigarenmagazijn A. C. Visser, li in kerst r. 343 OOK NAAR MAAT A. F. STRIKKERS Koninginneweg 255, Tel. 95701, Amsterdam-Z. (bij Amstelvecnseweg) Tramlijn 1-2-16

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1952 | | pagina 6