we er natuurlijk niet bij, maar de krantenman van ons dorp wel. Hij zei, dat het allemaal „om de centen" draaide en dat mijnheer Valkema ook weer iets wist. Fluitman Nijs had het over de „vrije" mens. Wat een hyper-modern man. Moest niet maggen. En wat zegt U van die ex-profs? Wat verbeelden die weglopers zich wel Willen op onze weide weer tegen onze bal trappen. Leeg laten lopen. Die bal dan. Januari moet onze chief weer naar Utrecht. Praten over 4 x 14 of 4 x 12. Kan een gezellig babbeltje worden. Misschien praten ze ook nog over de samenstelling van het Nederlands elftal en misschien ook nog over spelpeilverbetering. De krantenman van ons dorp gelooft daar niet in. U wel We zijn maar eens in de bus gestapt. Richting Wageningen. Ons eerste elftal op andermans grassprieten te zien draven is weer eens iets anders dan anders. Toen we 's avonds op het grint van ons stadion stonden, wisten we het. Wat Nou, dat, als straks het nationale voetbalquartet zich opmaakt om de kampioens-hymne af te steken, onze ploeg aan de verkeerde kant van het podium zal staan. Eerlijk, vrienden, het zit er dit jaar beslist niet in. Met practisch hetzelfde ploegje, waarmee we het vorige seizoen een „straatlengte" namen, zullen we nu meer dan een paar „stegen en sloppen" te kort komen. 't Is spijtig, maar de zonne der kunde en glorie is onderge gaan. Te rap! Op de Berg werd het geschreven. Vieréén! Charley v. d. Weerd met zijn groen-wit getruide makkers waren het veld opgestapt met een hart, zo groot als een opslagplaats, boordevol energie en ontplofbare stoffen. Hun supporters zou den het zo vurig verlangde vuurwerk hebben. Atoomschoten en vuurpijlen doorkliefden de lucht. Met brandende ogen keken zij ze na. Zagen er vier langs de wanhopig springende Visser ver dwijnen. En toen „Ome Dirk" met z'n fluitje vertelde, dat moe der de soep vast kon opzetten, vroegen zij: „waar zijn ze nu, de beroemde en zo sterk gevreesde rood-witten?" Waar is die gouden ploeg? We zullen het vertellen. We hebben ze gekend bijna allemaal toen ze nog niet groot van naam en nog klein van kunde waren. We zijn met ze getrokken langs de weg die naar de opgang leidt. We hebben ze zien vallen en we hebben ze zien opstaan. Ze kwamen er. Be reikten de top of bijna het hoogste. Toen kwam de weerbots. De forme", die verloren ging, de weelde, die zo zwaar te dra gen valt? Weten wij het? De diepste roerselen der menselijke ziel zijn zo flauw te vatten, zo moeilijk te peilen. Maar wat we wel weten; op een voetbalveld is het niet genoeg te kunnen trap penmen moet weten waarheen. Supporters van groen-wit. Zondag 5 October wisten Charley v. d. Weerd houdt hem in ere en zijn makkers dat, Van Dijk en z'n rood-witte broeders niet. Over een paar maanden liggen de kaarten anders. Mis schien! Parade der spelers: Visser, Van Mourik, Boskamp, Haarms, Bouwens, Krist, Bakker, Van der Wel, Michels, Van Dijk en Ten slotte geeft collega Eté zijn indrukken over de wedstrijd AjaxR.C.H. Waar is de tijd gebleven, dat wij voor elke plaats in het eerste elftal de keus uit twee of drie bijkans gelijkwaardige krachten hadden? Vooral met buitenspelers sukkelen wij de laatste jaren heel erg. Dat het spel van Van Dijk, die weer eens uit nood als rechtsbuiten was opgesteld, op die plaats veel minder tot zijn recht komt dan wanneer hij als binnenspeler fungeert, zal wel niemand tegenspreken. Vroeger beheersten wij doorgaans ook het middenveld, doch tegenwoordig vallen er tussen de linies onderling nogal eens grote gaten te ontdekken. En ten slotte dient er in ons spel meer vaart te komen. Nu kan een gepasseerde verdediging zich maar al te vaak her stellen. De Haarlemmers startten onmiddellijk in een hoog tempo. Er waren nauwelijks twee minuten verlopen, of de Racing had reeds reden tot juichen. Bouwens overigens onze beste spe ler had namelijk buiten de 16 meter-lijn een vrije schop ver oorzaakt. Visser stopte de harde schuiver van De Wette goed, doch raakte de bal kwijt, zodat linksbuiten Kouwenhoven het beslissende trapje kon geven (01). Een door De Groot aan gegeven bal knalde Van Dijk laag in, doch Wille stond op zijn plaats. Een van ter zijde gelost schot van Van der Wel nam deze doelman goed op zijn vuisten. Aan de andere kant zag Biesbrouck zijn kogel net naast ons doel gaan. Kort daarna wist hij Visser wel te passeren, doch de scheidsrechter had toen al voor buitenspel gefloten. De over de vleugels geleide aanvallen der gasten waren niet van gevaar ontbloot. Vooral rechtsbuiten Koster, die ook steeds terugkwam om de bal op te halen, was zeer agressief, al dient gezegd te worden, dat Boskamp zijn dag niet had. Nog in de eerste helft liet deze zich vervangen door Haarms, die rechts half ging spelen. Krist nam nu de spilplaats in en Bouwens knapte het verder als linksachter op. Met een stellig verdiende voorsprong voor de bezoekers ging de rust in. Daarna heeft Ajax bijna steeds de toon aangegeven, doch het AJAX - HERACLES Keeper Visser speelde weer een voorname rol. Hier onderbreekt hij, geflankeerd door Krist en Bouwens, een gevaarlijke aanval der Almelo'ers Foto: Desmit

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1952 | | pagina 5