AJAX - HERACLES Deze fraaie charge van Rinus Michels zou een doelpunt waard geweest zijn, doch de formidabele kopbal in zweefsprong losgelaten vloog juist over de kruising van lat en paal Foto: Desmit is niet aardig van hem. Heeft-ie nota bene pas een gezellig reisje, plus, plus, achter de rug. Dat moet je als amateur toch weten te waarderen. Weet U hoe het er na afloop van de wedstrijd, die ons eerste elftal in Luik speelde, is toegegaan? Theo Schetters heeft het ons verteld. Onze ploeg en de leiders der Belgen bleven gezellig bij elkaar. Aten een stukje en dronken een drankje. Da's gewoon en logisch. En de Belgische spelers? Daar werd door de leiding niet naar omgekeken. Even boven komen voor een koele dronk en een gezellig napraatje was er niet bij. Een bord je „verboden toegang" hing er niet; was niet nodig, wisten ze wel. Ze pakten stil hun koffertjes plus wat francskes enne zeiden elkander amper gedag. Het schrille contrast, of de voetbal-prof-heilstaat. Er zijn lieden in ons voetbalwereldje, die daar ook zo vreselijk naar verlangen. Hans Boskamp speelde tegen de Denen. Nou, hij doet het niet slecht, zeiden we tegen elkaar met een tikkeltje trots aan onze kant toen we naar het verslag van de heer Pagano luis terden. De volgende morgen vielen we bijna flauw. Met uitzon dering van één verslaggever, die Hans naar de beste drie Ne derlanders tilde, bleef er van onze clubgenoot niet zo heel veel over. Bent U in staat om dit even te wisselen? De Finse ref floot op Zondag ook goed, maar de volgende dag Hans, je hebt je cap te pakken, weet zelf wel of je goed of niet goed hebt gespeeld, dus trek je er geen bal van aan. Tussen twee haakjes, onze naam als „good losers" schijnt ook een extra-deuk gekregen te hebben. „Jongens, er flink tegen aan," lijkt ons toch niet zo'n beste tip. Of het zou als laatste noodsprong moeten zijn. We lezen nogal veel clubbladen. Bij A.G.O.V.V. moeten er een paar goede voetballers rondlopen. MisschienHet zou wel prettig voor het misdeelde Oosten zijn. Zeg, héhebt U nog wat van de karavaan gehoord? De karavaan, die een paar jaar geleden verder trok. 't Was in het tijdperk van de klungels en mummelende mummies. Er waren in die tijd een paar heertjes, die er beroepshalve de mond vol van hadden. Om kracht bij te zetten. De honden blaften. Men beweert nu, dat de karavaan in een zandstorm of in een soort mistral is verdwenen. Spoorloos! En de kameeldrijvers... Vermoedelijk zonnesteek. Er moeten oases zijn, waar men bij nacht en ontij de honden nog steeds hoort blaffen. Een akelig gehoor. Om te huiverenO ja, voor we het vergeten; van de laatste zestien interlandwedstrijden, die het Nederlands elf tal heeft gespeeld, werden er dertien verloren. Terwijl we deze kroniek schrijven, vertelt de luidspreker ons, dat de heer Lotsy de voorzittershamer voorgoed neerlegt. Dat is niet jammer, maar heel erg. Niemand is onmisbaar, doch de heer Lotsy zal heel moeilijk te vervangen zijn. De voorzitter van de K.N.V.B. zal voor dit besluit zijn goede redenen wel hebben en die moeten wij respecteren. Maar toen de radio ons dan heer Lotsy's besluit mededeelde, dachten we onmiddellijk terug aan diezelfde radio, die even vóór de aanvang van de match Dene markenNederland, dat misselijke, smakeloze liedje „omdat Lotsy leven moet" presteerde. Laten we hopen, dat dit misbak sel niet voor de heer Lotsy de deur heeft dichtgedaan. Jan Potharst, onze oud-aanvoerder van het eerste elftal, is op hét matje geroepen. In de Emmalaan. De heer Putter, voor zitter van de onderafdeling (A.V.B.), heeft een sympathieke speech afgestoken en Jan een bordje overhandigd. Een her inneringsbordje voor bewezen diensten aan de Amsterdamse voetballerij. Een beau-geste van dat voetbalbestuur. Jan appre cieerde èn de speech èn het bordje ten zeerste. Hij heeft het ons zelf verteld. U weet het dus uit de tweede hand. Nu we toch over Jan schrijven, zullen we meteen maar even afscheid nemen. Twintig jaar geleden schaarde hij zich als adspirant om de rood-witte vlag. Hij ging de gang die afgebakend is. Via de

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1952 | | pagina 3