„PALERMO" Café „Populair" Hotel-Café-Bar Jubilea Kopy volgend nummer Reguliersbreesiraai 51, tel. 31996 Uit andere clubbladen Burgerlijke Stand REMBRANDTPLEIN 40-42 TELEFOON 37329 JOHNNY MEYER en zijn solisten met zang van EI>J>Y CHRISTIANI als gast MARIA ZAMORA in haar Spaans repertoire Kampong 50 jaar. Kampong, Utrecht, bestond 50 jaar. Op het voetbalveld heb ben wij nooit veel met de Kampongers te doen gehad, maar op de cricketmat zijn wij die sportlieden nogal eens tegengekomen. Prettige lui en „good sports". Voorzitter Koolhaas is Zaterdag naar de receptie geweest om de gevoelens van Ajax even te ver tellen. Dat is natuurlijk voor elkaar gekomen. Kampong, vrien den, ook van deze plaats onze hartelijke felicitaties. 50 jaar U.V.V. Koning Voetbal wordt een dagje ouder. Het is te zien aan de vele jubileumboeken, die op de redactietafel verschijnen. Voor ons ligt nu „50 jaar U.V.V.een bescheiden herinneringsboekje, keurig uitgevoerd en samengesteld door de heren De Jong, Koe dam en Rampen. Karei Lotsy en vele prominenten uit de U.V.V.- kring grepen de pen. We hebben hun pennevruchten gelezen, en kregen een goed beeld van de Utrechtse club. U.V.V. is nog hecht en sterk. Moge het haar gegeven zijn weer in het voetbal dorado terug te keren. De club van de eens zo roemruchte Jan Vos en de Buitenwegs verdient het. Samenstellers en al die andere rood-wit geblokten, onze felicitaties. BROWN. Vitesse 60 en D.W.V. 40 jaar. Het gedenkboek, uitgegeven ter gelegenheid van het 60-jarig bestaan van „Vitesse", is inderdaad een bundel papier die voor de naam „boek" volledig in aanmerking komt. Wat denkt U zelf van 112 bladzijden, waarvan vele met prima foto's en cari- caturen. De uit zes man bestaande redactie-commissie heeft er wel „iets voor gedaan", maar heeft alle eer van haar werk. Van de terreinknecht tot de ere-voorzitter aan toe zijn er aardige stukjes in terug te vinden, die ook voor niet-leden van de Arnhemse club de moeite waard zijn om te lezen. Het jubileumnummer van D.W.V. moge in omvang van Vi tesse aanzienlijk verschillen, ook hier is een woord van appre ciatie zeker verdiend. D.W.V. heeft zo langzamerhand een familie-club gekregen, waar men in het jubileumnummer steeds van generaties terugkerende namen in terug kan vinden. D.W.V.-ers, sterkte in Uw „Door Wilskracht Verkregen" vereniging. G. E. d. V. Uiterlijk Woensdag 5 November a.s. in het bezit van de redac tie. Redactie-adres: Molenkade 9, Duivendrecht. Aan de rand van 't Rembrandtplein, daar moet men als Ajacied zijn Aanbevelend, H. Fleijsman In het G.V.A.V.-weekblad vonden wij de volgende alinea, waarin de naam van onze club vermeld is. „Een andere Amsterdamse club, Ajax, startte eveneens met een nederlaag. De rood-witten zijn ook nimmer doordrukkers geweest en moeten het in hoofdzaak van hun techniek hebben. Het woord „enthousiasme" is hun vreemd, met het gevolg dat ook deze Amsterdammers geen enkele wedstrijd als een zacht eitje kunnen beschouwen. Op 9 November hebben jullie de eer tegen Ajax in het veld te komen en ik hoop, dat ik deze wed strijd kan bijwonen, er op rekenende een technisch goede wed strijd te zullen zien." G.V.A.V.-ers, bedankt voor de tip van „geen zachte eitjes" en ons te geringe percentage enthousiasme! Het clubblad H.R.C. geeft ons vierde elftal een pluim. Of vindt U onderstaande regels soms niet vleiend „Daar was het debuterende vierde elftal, dat tegen een opper machtig Ajax 4, dat prachtig voetbal liet zien, onderging op zeer eervolle wijze." Het jubileumboek van onze zustervereniging Blauw Wit moest wel iets bijzonders zijn. Deze mening hadden wij ons reeds aangemeten, daar het zo lang in circulatie bleef bij be- stuurs- en commissieleden. Iets wat minder aantrekkelijk is komt vlugger ter algemene inzage. Wij hebben het 250 pagina's tellende gedenkboek met zeer veel belangstelling gelezen en willen de samenstellers, de heren Lakeman, Schindeler en Tau, gaarne complimenteren met deze geslaagde uitgave. Onze opinie jnoge dan wat laat uit de bus komen, zij is daarom niet minder gemeend! Uit de P.S.V.-er: De wijzen kwamen uit het Oosten, De beste voetballers uit het Westen, De kampioenen uit het Zuiden. „Houtrustica", het clubblad van de sportvereniging U.N.I. uit Bandoeng, heeft altijd een zekere voorliefde om onze vereniging voor haar leden als voorbeeld te stellen. In het September-nummer van „Houtrustica" lazen wij: Het prominente „Ajax". In een ingezonden stuk, dat wij vorige maand in ons blad op namen, werd de Amsterdamse F.C. „Ajax" door inzender „een club van ongetwijfeld grote vermaardheid" genoemd. Dat deze qualificatie, ondanks alle „ups and downs", die nu eenmaal iedere voetbalvereniging ten deel vallen, ook thans nog voor Ajax geldt, werd ons dezer dagen opnieuw duidelijk, toen de post ons het Augustus-nummer van „Ajax-nieuws" bracht. Wij treffen daarin een overzicht aan van de resultaten, door deze vereniging in het seizoen 19511952 verkregen. Niet min der dan 11 elftallen bereikten de eerste plaats in hun afdelingen, n.l. Ajax 1, 2, 3, 4, 5, 6, 9, Ajax juniores 2, 3, 5 en Ajax adspi- ranten 2 Wij wensen Ajax van harte geluk met deze prachtige pres taties. Zij wijzen op een grote innerlijke kracht dezer vereniging en een uitstekende organisatie. In de dertiger jaren hebben wij in de kolommen van „Houtrustica" onder de kop „Ajax' voor beeld gevolgd" onze spelers meermalen opgewekt tot navolging dezer grote Amsterdamse vereniging. Ook nu weer laten wij zulk een opwekking horen, want Ajax' prestaties zijn „om van te watertanden". (U.N.I.-vrienden, bedankt voor Uw complimenten en wij wensen U veel succes bij de pogingen om onze club als voor beeld nemende betere resultaten te bereiken!) Uit het U.D.-kanon: Voetbaltrainer: „Denk er aan, dat voetbal initiatief, per soonlijkheid en zelfstandigheid ontwikkelt. En nou het veld in en doe precies, wat ik je gezegd heb." GETROUWD: de heer Jan van Eenennaam en mej. Jeanette Anderiesen AdresDa Costaplein 91a Hartelijke gelukwensen'

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1952 | | pagina 10