Blomvliei Afscheid van Jac. Dijkstra Mercalorslraal 89 hoek Jan v. Galensliaai Jeugdvoetbal De supporters van Ajax, die vindt U beslist Café VERWOEST 9 naar de prullemand verwijzen. Dat is onsportief en verraadt lichtelijk angst. Ik heb eens een artikel uit het buitenland ge schreven en de toenmalige redactie miste nog de goede, oude gewoonte om desnoods alléén maar te antwoorden. Mijn ar tikel rust waarschijnlijk zonder commentaar in het Crema torium. En verder nog, Brown, ik was in Helsinki, ik zou daar uren met je over kunnen sprekenhet was een r absoluut een Carnaval der Officials. Maar als jij daar over schrijft, moet je toch even bedenken, dat er amateurclubs zijn, die toch wel met erg veel officials op reis gaan. En is dat eigenlijk, zo onder ons gezegd, niet een beetje de reden van het vasthouden aan onze amateur status zonder zelfs eerlijke critiek aan te horen? Alles natuurlijk goed bedoeld, Brown, en het clubblad zie ik weer met belangstelling tegemoet. Hartelijke groeten. So long, JAMES. Beste James, Zoals je ziet, kwam je schrijven in de Duivendrechtse bus enwe zijn democratisch genoegin het clubblad. We hebben het beruchte rode potlood gebruikt, vanwege buiten model tenen, you know! Overigens bedankt voor je vriendelijk heid. We hebben 's nachts gewoonweg in bed liggen woelen! Wat dat stokpaardje betreft: we zijn het niet met je eens. Dat is kort maar krachtig, wat? Ongetwijfeld; jij ziet als rond dolende ridder in het buitenland voor duur geld goed voetbal. Het dringt beslist helder tot ons door, en toch, JamesWe hebben van de zomer een paar Hollandse profs, die in Frankrijk optreden, gesproken. Ennewat zullen wij er van zeggen, als je begrijpt wat we bedoelen. Jij en wij zitten dagelijks langs de weg, we zijn in de „commerce". We horen zo het een en ander. Voor en tegen. En dan krijg je er hoe langer hoe minder trek in als je er goed over nadenkt. Neen, James, je kan ons nog meer vertellen. Vriendelijk bedoeld, natuurlijk. En dat stalletje vol met verplichtingen; een prof-match waarbij geen snars op het spel staat, brengt ook drie stuiver een el op. De opkopers uit het buitenland; gewiekste knapen van de afdeling „Veel beloven, weinig geven". „Onafhankelijken", waardeloos? Neen, maar als je iets af weet van de financiële toestand van vele Hollandse clubs, ja! Wat zou er van de meeste clubs overblijven, als we er aan be gonnen? Jij weet bliksems goed wat geld betekent. Wij toe vallig ook een pietsie. De bestuursleden van de clubs der „slappe was" gingen de markt op. Je kent het. Eén-, twee-, driemaal, niemand meer! Plof, de hamer! Dat artikel uit het buitenland; we weten er niets van, vrezen dus dat het Crematorium stof tot een fikkie heeft gehad. Helsinki, wat drink je, kom eens een avondje praten. En de buitenlandse reisjes, och kerel, daar zijn een hoop „eigen geld- jes" bij. Zeg, James, misschien ben je het vergeten,, maar het „Ajax- Nieuws" staat altijd voor je open. In lijdzame afwachting ver blijven wij, inclusief de hartelijke groeten, BROWN. Amsterdam, 2 September 1952. Geacht bestuur, In de eerste plaats dank ik U voor de attentie, welke ik op mijn trouwdag mocht ontvangen. Zoals U wel gehoord zult hebben, vertrek ik 3 September met de „Fairsea" naar Austra lië. Ondanks de korte tijd, dat ik lid van Ajax benneem ik toch een prettige herinnering mee, want ik heb er het laatste seizoen pleizierig in gespeeld, in welk elftal dan ook. Gaarne zou ik zien, dat U al mijn vrienden en kennissen, die ik in deze korte periode heb gemaakt, de groeten overbrengt en ik wens hun en natuurlijk heel Ajax veel overwin ningen en veel aangename voetbal-Zondagen toe. Ten slotte wens ik het bestuur en de elftallencommissie ten minste zo'n goed jaar als het vorige toe. In de hoop, in den vreemde steeds een teken van leven uit de Meer te mogen ontvangen, teken ik, Sportgroetend, JAC. DIJKSTRA. Mijn toekomstig adres is: Jac. Dijkstra, p.a. J. Swart, 255 William Street, King's Cross, Sydney. N.S.W. Van onze kant wensen wij deze scheidende sportmakker en zijn vrouw het allerbeste toe! (Red.) Ruime sortering speelgoederen Huishoudelijke- en Luxe artikelen Glas, Porcelein en Aardewerk Schoonmaakartikelen De vacantietijd, waarin we hebben genoten van wat de vrije natuur ons te bieden had, is voorbij. De herfst, vol tint en kleur, is in aantocht en het heirleger der voetbal-enthousiasten zal opnieuw slag gaan leveren op het groene tapijt. De eerste scher mutselingen hebben reeds plaats gevonden, doch het is nog slechts bij een zoeken en tasten gebleven, daar het op oorlogs sterkte brengen der diverse elftallen nog nadere overweging behoeft. Intussen hebben de spelers van ons le juniores-elftal (seizoen 19511952) reeds de kans gehad om te bewijzen, dat ze tot grotere dingen in staat waren dan wat de in de competitie bereikte resultaten hebben uitgewezen. Hun viel n.l. 17 Augus tus j.l. de eer te beurt de beker te mogen verdedigen, die onze vereniging het vorige jaar in het B.V.V.-tournooi had gewon nen. Helaas, zij zijn daarin niet geslaagd. Dat zij gefaald hebben, is o.a. te wijten aan het zelfzuchige spel van enkele onzer spe lers. Met wat meer samenwerking zou de uitslag ongetwijfeld veel gunstiger zijn geweest. Gedane zaken nemen echter geen keer en we zullen er dus verder maar het zwijgen toe doen. Aan het tournooi, dat op keurige wijze was verzorgd en zon der wanklank is verlopen, ging een vlaggenparade vooraf, waar bij een uitgelezen muziekkorps zijn medewerking verleende. Het was een veelkleurig tafereel, al die elftallen in hun club tenue voorbij te zien trekken. Na dit imposante défilé werden de aanvoerders naar voren geroepen om de vlag van hun club langzaam in top te hijsen. Het B.V.V.-tournooi, waarvoor 16 verenigingen waren uitgenodigd, kon beginnen. Onze eerste wedstrijd tegen M.V.V. was al zeer teleurstellend. Het samenspel was ver te zoeken en daar geen onzer spelers in topvorm bleek te zijn, was het pleit spoedig in ons nadeel beslecht. De M.V.V.-ers, die een pittig spelletje ten beste gaven, maakten van onze tekortkomingen een dankbaar gebruik en wonnen ten slotte met 21. Eindhoven was onze tweede tegenstander. De reserves Diehl, Vis en Van der Wal kregen nu gelegenheid hun capaciteiten te tonen; Koning, Van der Vegte en Groen konden zich intussen voorbereiden op de komende strijd tegen Heerenveen. Deze keer werd er van begin af aan met de wil om te winnen gestreden. Het vertoonde spel was nu van beter gehalte; er zat vaart in de combinaties en wat ook belangrijk was, er werd, wanneer de gelegenheid zich voordeed, geschoten. Vooral Van der Wal gaf hierbij het goede voorbeeld. De 41 zege (de scheidsrech ter had ons vijfde doelpunt niet zien maken) was dan ook vol komen verdiend. Dit machtsvertoon gaf ons nieuwe moed, daar een gelijk spel tegen Heerenveen voor ons reeds voldoende zou zijn om in de halve finale te worden geplaatst. Arie de Wit was nu van de partij; Hans Majoor kon zolang op z'n lauweren gaan rusten, want we waren immers zeker van dat ene punt! Edoch, ons optimisme maakte al spoedig plaats voor verslagen heid, toen de achterhoede fout op fout beging en dit ons in no time een 10 achterstand bezorgde. Ondanks een krachtig Ajax-offensief wist onze voorhoede het in de resterende tijd na afloop van de wedstrijd bij Verwoest voor de kist. Rembrandtsplein 16 - Telef. 33423 - Amsterdam-C.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1952 | | pagina 9