Kampioenen in Disharmonie Faites votre jeu Voor alle AJACIEDEN in West AD. VISSER Sr op zijn best! 7 Of het niet naar den vleze ging? Moet U nog peultjes? Zaterdag 23 Augustus j.l. spoedden vele spelers van de se- nioresteams die kampioen waren geworden, zich naar het Café-Restaurant „Moderne" om bij de door het bestuur georga niseerde feestmaaltijd aanwezig te zijn. Eté had opdracht ge kregen van dit etentje iets te maken. Dat was niet zo gemak kelijk, want hij kon het boek „Hoe hoort het eigenlijk?" van Amy GroskampTen Have niet in zijn bibliotheek vinden. Hij heeft toen maar zijn toevlucht genomen tot het tijdschrift: „Hoe verzorg ik mijn spruiten?" Toen ik vóór mijn aankomst langs de Prinsengracht naar de Leidsestraat wandelde, maakte ik mij een voorstelling van het geen zou worden opgediend. Of het nu een gevolg Was van het feit ,dat ik zo juist het Paleis van Justitie van nabij had aan schouwd, weet ik niet, maar lik kwam tot dit menu: Voor gerecht Een soepje Raap stelen Gesmoorde aardappelen Hangop Advocaat Eis Later bleek, dat ik mij deerlijk vergist had. Na eerst getankt te hebben, begaven de kampioenen zich naar hun zetel en voorzagen zich van een verzetje, 't Was maar goed, dat er geen babbelaars op de spijskaart stonden, want die waren er al genoeg. Sommige tongen stonden in de derde versnelling. Er zaten gelukkig geen koppensnellers aan; anders zouden Wijting, Schelvis, Baars en Harinck in onze vereniging geen leven hebben, om van Koolhaas, Konijn en Zwaan maar niet te spreken. Degene, die wel wat van in mootjes snijden afweet, kon ik echter niet ontdekken. 't Ging er allemaal heel vreedzaam toe. Ditmaal viel er na afloop van een broodkrummelparkeerterrein niets te ontdek ken. Toch was er iemand die zijn mond overschat had en haas tig moest bukken. Menige tafelgenoot kreeg toen ongevraagd te zien, dat het giroboekje van de betrokkene nog een saldo van 0.05 aangaf. Een lid van verdienste pronkte met zijn onderscheidings teken, doch hij zal dit wel niet met schransen hebben verkregen. Ete deed zijn naam eer aan en dronk dat het een aard had. Dames waren er niet bij, waarschijnlijk om de jongens nu eens echt te laten smullen. Dat is dan ook zonder pap, Rika! geschied. De keeper van het negende hield zich vanwege zijn lijn uit sluitend met hors d'oeuvre bezig. Bij informatie bleek mij, dat hij niet was afgevallen, wel opgevallen. Er werd natuurlijk ook gezongen, o.a. Wein, (stilte) und Gesang, Als op het Leidseplein de bekjes weer eens opengaan en vooral niet te vergeten het toepasselijke product van de heer Roeg, de Carel Briels van Ajax. Waar zo'n man met zwart haar het vandaan haalt, is mij een raadsel. Enfin, beoordeelt U het zelf maar. Toen er schone borden ter tafel kwamen, begon een „new comer" het lied „Over 25 jaar" aan te heffen. Ik keek hem eens aan en vroeg wat hij daarmee voor had. „Dan ben ik lid van de Bordjesclub", antwoordde hij gevat. Boze tongen beweerden, dat André Kraan, die zowel met het vijfde elftal als met het honkbalteam kampioen was geworden, van twee wallen wilde eten. Een clubgenoot toonde demonstratief, dat hij meer buitens huis had gegeten. Hij at met het ochtendblad van de vorige avond in zijn zak. Verder signaleerde ik een Ajacied die blijk baar nooit anders dan bij moeders pappot had gezeten, want hij werd flink gevoerd. Op de rechtervleugel bevond zich iemand, geachte Lezer, die geen margarine, maar wel ijs op zijn hoofd had. Er ontstond tussen de gangen wel eens stagnatie, maar als het bord dan weer groen was, kon het eetverkeer doorgaan. Er waren snijbonen bij, dat kunt U van mij aannemen. Als ik het goed gezien heb, werd in de Stadsschouwburg „Tramlijnbegeerte" opgevoerd. De onzen hadden hun zinnen echter ergens anders op gezet. Het Leidsepleintheater had onder het mom „Generale repe titie" zijn deuren gesloten. De directie kon immers moeilijk zeg gen, dat ze van de overkant te veel concurrentie ondervond. In de City draaide, naar ik meen, een sprekende film over de (Wijze: Naar de Speeltuin.) Komt het eerste in het veld en je dan de leeftijd telt, Is 't alsof een klasje met kleutertjes daar staat. Meester Potharst demonstreert, hoe men babies voetbal leert, Jan het spijt ons dat je het voetbalveld verlaat. Het negende, het wonderteam, combineerde heel subliem, Dat we j' Arsenal noemen, dat wist je zeker al. Echte fijn sportieve geest is bij jullie steeds geweest, Je dubbeldikke keeper die stopte elke bal. Marius Koolhaas, president, is the leader of the band, Houdt al vele jaren het roer in vaste hand. Een talentvol redenaar heeft altijd zijn woordje klaar, Koolhaas is als Ajax bekend in 't hele land. En de man van de ping ping, geld is een belangrijk ding, Ferry Dukker weet je, is Lieftinck in het klein. Op kampioenen is hij dol, want dan komt zijn schatkist vol, Geld, maar niet zo'n beetje, Faroek wil hij zijn. Zeven ploegen kampioen, dan is er veel werk te doen Voor de secretaris, en Jan die doet dat best. Kort en krachtig en kordaat, er is niets dat hem ontgaat, Jan die de sigaar is, heeft alles in zijn test. Elftalcommissiepresident Arie de Wit altijd present, Wat een resultaten, zeg is-ie effe fijn? Van Brokmann heeft hij veel geleerd, Arie's naam vind ik [verkeerd, Kan je niet zo laten: 't moet Arie rood-wit zijn. Mr Thomson's ideaal: kampioenen allemaal, You are what we are calling a splendid Ajax-coach You gave us the footballes, 100% was your success Therefore we will thank you, so very very much. Refrein: Trek je voetbalspullen aan en ga op je plaatsen staan en laat dan de bal maar rollen. Elke wedstrijd is een feest in de echte Ajax-geest, laat de tegenstander tollen. Het bekende Ajax-voetbal, tikkie takkie weet je wel, Het geheim van de successen is ons uitgekookte spel, en een ieder zingt spontaan, adspirant of veteraan, Onze Ajax-kleuren rood-wit bovenaan. N. M. ROEG. Stille Zuidzee. Maar ook dat kon onze „eethuizen" niet deren, want het was eb. Er kwamen ook verschillende „veldpredikers" aan het woord. De president stelde het op prijs, dat er in ieder geval nog 7 van de 9 senioresploegen de titel hadden veroverd. Hij hoopte, dat in het komende seizoen nog meer Ajacieden honger naar de bal (gehakt) zouden hebben. Dat aanvoerder Potharst geen last van „planken"-koorts had, was geen wonder. Mede dank zij de uitstekende muziek liep alles gesmeerd. In antwoord op de rede van de voorzitter wierp Uw dienaar ook nog even de knuppel in hethoesje. Namens de medeëters dank ik het „negental" ,voor de invi tatie en „Moderne" voor de -voortreffelijke maaltijd, 't Was ouderwets! Tot 1953! In afwachting, hoogachtend, ETÉ. Telef. Voorverkoop Ajax-plaatsbew ijzen §8997 Voor uitwedstrijden eerste klas touringcars Grote sortering Rookartikelen Bestellingen worden door de gehele stad thuisbezorgd Sigarenmagazijn A. C. Visser, Kin kerstr. 213

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1952 | | pagina 7