Televisie 5 Pieters-Graafland, Jan Looyen (jawel, dezelfden van hier boven), Hannie Velder en Bouquet werden met ere genoemd. Een andere combinatie leverde ook goed werk. Sleepte bij Nautilus de eerste prijs weg. Hoe het precies gegaan is, weten we niet, maar volgens geruchten werd er zeer behoorlijk ge speeld. Zelf zijn we met de juniores naar 's-Hertogenbosch geweest. Piet van Os zal U wel het technische gedeelte van de diverse matches uiteen zetten, dus daarvoor op naar de rubriek „Jeugd- voetbal". We gingen er heen om de beker, die verleden jaar werd ge wonnen, te verdedigen, 't Werd een best voetbalfeest. Vlaggen- parade, een muziekkorps in groot tenue, 't Wilhelmus en een wethouder, die van geen wijken wist, de gehele dag bleef en tenslotte de prijsuitreiking voor zijn rekening nam. Daar moet je bij ons om komen. De beker ging naar „Neef Teunis" uit Rotterdam. Vriend Timmermans zal wel een hoge borst op gezet hebben, toen zijn jongens thuis kwamen. We kunnen 't ons voorstellen. Het geeft de Neptunianen moed. Zet-em-op in de competitie, blauw-witten Wij gingen naar huis met lege handen, maar met de her innering aan een prettig tournooi, goed geslaagd en goed ge organiseerd (de heer Close was dè man) en aan een joviale voorzitter, de heer Mees. Dat de naam Ajax nog een zeer goede klank heeft, bewijst het volgende. Op vier naast elkander lig gende velden werden de matches gespeeld. Toen, na acht wed strijden, ons team aan de beurt kwam, schaarden al de toe schouwers (minstens 5000 man) zich langs de lijnen van het veld, waarop onze jongens moesten spelen. We verloren, maar het publiek kreeg waar voor zijn geld. Ook de resterende mat ches waarbij onze boys betrokken waren, trokken aller belang stelling. De heer Mees heeft dit feit des avonds aan tafel nog eens duidelijk onderstreept. Verteld, wat de naam Ajax nog steeds voor velen betekent. Jongens, dat moet jullie toch iets gezegd hebben. Zorgt ervoor en dit geldt vooral de nieuwe generatie dat het zo blijft. Speelt het spel zoals het behoort, zoals het jullie geleerd wordt, zoals jullie grote voorgangers het speelden entracht het nog beter te doen. Zaterdag 30 Augustus j.l. bracht ons eerste elftal een tegen bezoek aan R.S.C. „Luik". Wederom werd verloren (52). Van der Wel had de score op 53 kunnen brengen. Het be nutten van een penalty was daar een schone gelegenheid voor. Arend schoot echter te zacht, zodat de Belgische doelman het bruine monster kon grijpen. Dat mag een schutter van jouw formaat toch niet gebeuren, Arend! De Belgen werd beter partij gegeven dan op ons terrein en met een beetje geluk had de uitslag dragelijker kunnen zijn. Dat neemt echter niet weg, dat de Luikenaren beter speelden dan ons team. En dus kwam de overwinning waar zij behoorde. Ondanks de nederlaag schijnen de heren die een dagje aan de andere kant van de grens doorbrachten, zich nogal geamuseerd te hebben. Nou, laten we wel wezen, dat is de spil waar onze voetballerij om draait. Van hoog tot laag. Jack Reynolds gaf ons een krant: „Daily Express". Er stond iets in, dat U misschien ook interesseert. We zullen het even voor U vertalen. „Dat West Bromwich te Tottenham won, was geen grapje. Niemand was minder verrast dan Jesse Carver, de nieuwe Albion-trainer." (Jesse Carver, hé, die naam hebben wij meer gehoord „Hij nam zijn mannen mee naar de enige plaats het staat er letterlijk you can get football fit the playing pitch." Zei U wat „Carver weet zijn weetje. Hij trainde het Nederlands elftal dat in drie jaren tijds slechts één wedstrijd verloor. Als coach van Juventus (Italië) maakte hij die club, voor het eerst na achttien jaren, kampioen." Hoe zou die Jesse dat gelapt hebben Misschien zijn er lieden, die dat ook gaarne willen weten, Nederlandse oefenmeesters bijvoorbeeld De „punten-slag" is begonnen. In alle ernst, de eerste klap bracht ons geen daalder op. We hadden gerekend op ten minste een halve. V.S.V. kon niet wisselen en hield toen maar alles zelf. Collega Van Tuyl zal U elders in dit blad uiteenzetten, hoe dat in z'n werk is gegaan, 't Kan, gezien de uitslag en |ge- lezen de krantenverslagen, geen ode aan onze eerste elf zijn. We lazen tenminste, dat „Elzer de held bij Ajax" was en dat hij aan het eerste en tweede doelpunt der V.S.V.-ers schuld had. Verder sprak iemand van „prima en hoopgevend voetbal", een ander van „een saaie eerste acte, waarin V.S.V. slapend scheen te gaan winnen" en nummer drie wist ons te vertellen, dat „een mat Ajax zich via een 10 achterstand met inspanning van alle krachten naar een 12 voorsprong had gewerkt." Nou, toen we dat dan wisten, zijn we naar de juffrouw van de krantenkiosk gegaan en hebben ons geld teruggevraagd. We kregen het niet. „U moet niet zo nauw kijken," zei ze heel lief. BROWN. V.S.V.—Ajax. Na een niet zo erg indrukwekkende generale repetitie toog Ajax Zondag 7 September j.l. met Potharst in plaats van Bos kamp naar Velsen om V.S.V., de winnaar van de Arol-beker, te bekampen. Ofschoon doelman Van der Wint het stellig moeilij ker heeft gehad dan zijn collega Visser, was de 32 zege der thuisclub niet onverdiend. In de eerste plaats stuwden de kant- halves der gastheren, Hazeveld en vooral Stijger, beter dan onze middenlinie. Bovendien legde de tegenpartij meer geestdrift aan de dag. Vóór de rust kreeg men meermalen vloeiende Ajax- combinaties te zien, doch daarna was onze aanval vooral Michels, die spil Spaans met koppen nogal eens de loef afstak te veel op zichzelf aangewezen. Van der Wel begon Van der Wint met een schuiver aan de tand te voelen, doch laatstgenoemde redde vallende. Aan de andere kant ging een hard schot van Van der Kuil over ons doel. De naar binnen gezwenkte Van der Wel beproefde het met zijn linkervoet andermaal, maar ook nu was de keeper op zijn post. Een laag schot van Michels leverde evenmin resultaat op. Bakker leek meer succes te zullen hebben, doch nu was het de ijlings toegesnelde Spaans, die het gevaar wist te bezweren. Michels, zwaar gehinderd door deze stopper, deed opnieuw een poging; Van der Wint liet zich evenwel niet verschalken. Na een doorbraak van V.S.V.'s rechtervleugel mikte de ingekomen Van der Kuil net bezijden ons heiligdom. In de eerste helft werd er trouwens toch veel op onze nationale rechtsbuiten gespeeld. Hij was uiterst handig, doch zijn werk was niet altijd efficient. De voorzetten van zijn clubgenoot op de linkerwing waren veelal te scherp. Toen de nieuwe middenvoor van V.S.V., Ver- zwijveren, er eindelijk eens in slaagde langs Elzer te glippen, plaatste hij de bal prompt langs de uitgelopen Visser in de touwen (10). Van der Kuil ging er nog eens alleen vandoor, doch richtte onzuiver. Een ver schot van Hazeveld ging via het houtwerk achter. Kort na de hervatting beroerde Elzer even buiten het straf schopgebied de bal met de hand; Van der Kuil legde ook nu te hoog aan. Ten gevolge van een kopduel had Van Mourik zich inmiddels door Behrens laten vervangen. Deze ging linkshalf spelen en Bouwens verhuisde naar achteren. Een kogel van Michels werd door de lat gekeerd. Enkele minuten later was het echter raak. Leeser gleed langs linksback Kunst en uit zijn fraaie voorzet zorgde Michels met een kopbal via de paal voor SPUI 6 Amsterdam Telefoon 35614 Alles op gebied van Radio en Gramophones

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1952 | | pagina 5