13 zette honken konden Adam niet tot een veilige tik inspireren. Duinker was onverbiddelijk. Onze laatste slagbeurt was nagenoeg een kopie van de eerste. Her Kok kwam nu zonder hulp van de tegenpartij op het kus sen en Hordijk ging hem met 4 wijd achterop. Weer trad onze aanvoerder ongewild als spelbreker op, doch Kraan stelde zijn beide andere clubgenoten in de gelegenheid de stand op 04 te brengen. André had zelf niet het voorrecht met de thuisplaat in contact te komen, want Bosboom mikte de bal in de handen van de rechtsvelder en Schalm werd vóór het eerste honk een halt toegeroepen. Ook nu moest er weer onder aangenomen scheidsrechters worden gespeeld. In 1953 zal onze ploeg haar rentree in de eerste klasse vieren, waarover wij niet anders dan verheugd kunnen zijn. Toch wil len wij de clubs, die *wij in 1951 en 1952 in de Overgangsklasse hebben ontmoet, hartelijk dank zeggen voor de prettige tegen stand. Hoewel Schalm slechts eenmaal met het eerste heeft medegespeeld, willen wij hem gaarne dank zeggen voor de steun die hij dit jaar heeft verleend. Verder zijn wij de heren terreinknechts erkentelijk voor hun medewerking. Ook T.I.W. heeft haar gelukwensen aangeboden met het door Ajax bereikte resultaat. O.V.V.O. heeft het bestaan voor de vierde achtereenvolgende maal de landstitel te veroveren. Een fraaie prestatie! Kennemerland heeft het stoute stukje uitgehaald in twee jaar tijd van de tweede naar de eerste klasse te promoveren. Ook van deze plaats, proficiat! T.I.W.de club die in onze afdeling als tweede aankwam, heeft na zware strijd eveneens toegang tot het dorado ver kregen. De andere promotie-candidaat, D.O.S., werd na ver lenging geklopt en S.C. Haarlem moest na liefst 12 innings het hoofd buigen. Wij wensen onze stadgenoten van harte geluk met hun succes en hopen de Haarlemmers spoedig in de hoog ste klasse terug te zien. Daar ons veld niet beschikbaar was, speelde Ajax 2 zijn laatste thuiswedstrijd tegen het leidende Kennemerland op het terrein van The Catchers. Wij zijn deze vereniging zeer erken telijk voor haar medewerking. Was het weer slecht, voor de match gold hetzelfde. Ons gebroken team kreeg er met 13—0 van langs. Verder zand er over. Bij de resterende ontmoeting The CatchersAjax 2 werden de punten broederlijk gedeeld (66), nadat de onzen met 62 hadden voorgestaan. Volgend jaar hoop ik over onze reserves prettiger medede lingen te kunnen doen. EINDSTANDEN. Overgangsklasse A.: Overgangsklasse B.: Ajax 14 26 Kennemerland 14 21 T.I.W. 14 22 D.O.S. 14 19 H.C.K. 14 19 E.D.O. 14 18 Sparta 14 15 H.F.C. Haarlem 14 15 T.IJ.B.B. 14 11 The Catchers 14 15 D.W.S. 14 10 V.V.G.A. 2 14 12 Schoten 2 14 6 E.H.S. 14 10 H.H.C. 2 14 3 Ajax 2 14 0* 2 verliespunten w.n.o. JAN STAM OP ZIJN PRAATSTOEL. ETÉ. Nu het honkbalseizoen ons twee kampioenen heeft opgele verd, leek het ons wel aardig eens de mening te horen van een Ajacied, die de honkbalsport ook een goed hart toedraagt, doch niet meer direct bij het spel betrokken is. Dat de keus op Stam viel, was niet toevallig, want wij hadden jegens Jan, die in 1951 enigszins geruisloos uit de Honkbalcommissie was verdwenen, nog iets goed te maken. Zaterdag 6 September j.l. werd hij dan in zijn aardig huisje te Nieuwendam onder het mes genomen. JAN STAM Stammetje, zoals velen hem noemen, werd in 1926 lid van Ajax en behoort dus al tot de mannen van de Bordjesclub. Doordat zijn oudere broer Gerard honkbal beoefende, maakte Jan op zeer jeugdige leeftijd kennis met deze sport. Reeds als adspirant mocht hij in 1928 soms invallen. Trouwens, ook zijn broers Wim en Frits hebben indertijd in Ajax de knuppel ge hanteerd. Daar het in de oorlogsdagen wel eens /moeilijk was van Tuindorp Oostzaan naar de Meer te komen, ging Frits later naar The Catchers over, welke vereniging in die tijd over het IJ haar veld had, doch thans haar thuiswedstrijden op Voor land speelt. Wim woont al jaren in Den Haag. Als wij onze zegsman vragen, aan hoeveel kampioenschappen hij heeft mede gewerkt, is hij met zijn antwoord spoedig klaar, n.l. één. Het was in 1942, dat Ajax 2 en Celeritas met een gelijk aantal punten eindigden. Beide negentallen waren reeds zeker van promotie naar de Overgangsklasse, doch een beslissings wedstrijd moest uitmaken wie zich kampioen mocht noemen. Na met 70 te hebben achtergestaan, kon onze ploeg met een 2412 zege het A.S.C.-terrein te Leiden juichend verlaten. Aanvankelijk fungeerde Jan als werper, doch later maakte hij zich verdienstelijk als verre velder, in welke hoedanigheid hij tweema.al te zamen met Jan Bonneveld voor het Ne derlands negental is uitgekomen, n.l. in Augustus 1934 op het R.C.H.-terrein en ongeveer een maand later in Antwerpen. Dat ons slachtoffer" het honklopen als het prettigste onder deel van het spel uitkoos, zal bij insiders geen bevreemding wekken. Niet voor niets werd hij de vier-wijdkoning genoemd, al werd het voor hem moeilijker toen de curve-werpers hun intrede deden. Jan was niet alleen snel, doch ook uitgekookt. Vooral als hij zich op het 3e honk bevond, voelde hij zich in zijn element. Ten opzichte van vroeger is onze oud-international van oor deel, dat het honklopen en slaan minder is geworden, al is Idit waarschijnlijk een gevolg van het feit, dat de werpers thans meer in hun mars hebben. Hij blijft er echter bij, dat het de huidige honklopers te vaak aan tactiek ontbreekt. De ene loper is nu eenmaal sneller dan de andere, doch er zijn er bij die meer hobbelen dan sprinten. Bij de training dient aan dit belangrijke Een goed begin is het halve werk, daarom een goede leverancier voor Uw kantoor benodigdheden direct vanaf het begin! Weteringschans 223, Tel. 39596-31842-36890 Amsterdam

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1952 | | pagina 13