MAX SMEER HONKBAL Voor Dames- en Herenstoffen l ag0 prijzen g.^ Antoniesbreesiraai 98 - Telef. 43363 12 JUNIORES A. JEUGDKAMPIOEN VAN AMSTERDAM. Mede ten gevolge van de vacanties waren er na de laatste competitiewedstrijd vele weken verlopen vooraleer onze ju niores A. tegen Zeeburgia ten strijde konden trekken om het hoofdstedelijk jeugdkampioenschap. Zaterdag 30 Augustus was het dan zo ver. Daar er geen neutraal veld beschikbaar was, werd dat der tegenpartij het toneel van de strijd. Ofschoon deze ontmoeting in het Ajax-kamp met optimisme tegemoet werd gezien, was oppassen toch de boodschap. Immers, de on zen hadden in het afgelopen seizoen betrekkelijk weinig tegen stand ondervonden. Tegen het Zeeburgia-team, dat zich in 1951 het sterkste jeugdteam van Amsterdam had getoond, zou het ongetwijfeld niet zo gemakkelijk gaan. Dit is ook inderdaad het geval geweest, al .kwam Drewes c.s. de 54 zege stellig toe. Bij de ,,toss" was Ajax de gelukkige en verkoos eerst het veld in te gaan. Ondanks een honkslag kreeg Zeeburgia in de eerste twee in nings geen gelegenheid tot juichen. Kraamwinkel kwam als kopman gemakkelijk op de honken, doch wilde terstond het onderste uit de kan hebben, wat hij met een nul moest bekopen. In de tweede slagbeurt kon onze ploeg zich een voorsprong verschaffen. Wel moest Drewes retireren, maar Van der Velden bereikte het honk door 4 wijd. Wegens „schijn" mocht hij een kussen opschikken. Ook Ipenburg werd een vrije loop toege staan. Een wilde worp van de pitcher was voor Van der Velden voldoende om zijn club de leiding te geven. Ipenburg profi teerde van de verwarring, die er even in de Zeeburgia-gelederen was ontstaan. De derde ronde verliep voor The Whites gun stiger. De eerste slagman mocht wandelen en kon na een on zuivere worp tegenscoren. Na een veldfout en een goede tik kwamen de Kruislaanbewoners zelfs met 32 voor te staan. Onze toekomst liet het er echter niet bij zitten. Na 2 nullen kwam Gerrit Mossing Holsteyn met een veilige klap op het eerste honk. Onze korte stop had vervolgens niet veel Imoeite om de balans in evenwicht te brengen, want de werper der gastheren gaf driemaal achter elkaar een vrije loop weg. De Wit sneuvelde evenwel op 3 slag. In de 4e sleigbeurt nam Ajax opnieuw de leiding. Tielrooy dankte het aan een misstap van de derde-honkman, dat hij niet uit ging. Abraas moest zonder succes het slagperk verlaten, doch Kraamwinkel sloeg raak, waardoor Tielrooy de thuisplaat kon aandoen. Kraamwinkel zelf liet zich ook nu in de luren leggen en Weppners vangbal werd ingepikt. In de zesde inning sneed een meesterlijke aan gooi van onze short-stop een Zeeburgiaan de pas af. Diens op volger joeg de bal echter het veld in. Een onvolkomenheid in ons veldwerk had tot gevolg, dat beide partijen weer even ver wa ren. De 7e en laatste slagbeurt moest derhalve de beslissing brengen. Werper Drewes gaf de club uit de Indische Buurt geen schijn van kans meer. Toen kwam Weppner aan slag. Zonder de knuppel te gebruiken, arriveerde hij op het eerste honk en stal vervolgens het tweede. Een opofferingsslag van Mossing Holsteyn bracht Henk op het derde kussen. Drewes liet de bal rechts achter het tweede honk neerkomen, zodat Weppner vlot het winnende punt in de wacht kon slepen (45), waarmede deze wedstrijd prompt was geëindigd. Na afloop complimenteerde een bestuurslid van Zeeburgia onze clubgenoten en overhandigde onze jarige aanvoerder Van der Velden die evenals de heer Niepoth enige woorden sprak een fraai bloemstuk. De spelers van Zeeburgia drukten onze kampioenen spontaan de hand. Erg leuk! In huize Van der Velden zal het er 's avonds wel gezellig zijn toegegaan, want alle bij de match aanwezige clubgenootjes waren op visite gevraagd. Ofschoon werper Drewes zichzelf niet zo best vond, mochten zijn prestaties, n.l. 10 x 3 slag, 2x4 wijd en 3 honkslagen tegen er toch zeker zijn. En dan die winnende klap! 't Had slechter gekund. In ieder geval nogmaals gefeliciteerd, luitjes! OP DE VALREEP GEKLOPT. Onder behoorlijke belangstelling hebben de juniores van S.C. Haarlem en Ajax Zaterdag 13 September j.l. te Haarlem ge streden om het officieuze jeugdkampioenschap van Nederland. Of het kwam doordat onze jongens het in de hoofdstedelijke competitie niet zo moeilijk hadden gehad en thans enigszins on der de indruk van dit grote gebeuren waren, weten wij niet, doch de Haarlemse jeugd wist de wedstrijd met 51 in haar voor deel te doen beslissen. De tegenpartij wist liefst zeven honk slagen te plaatsen, waar onze vertegenwoordigers niets tegen over konden stellen. Bovendien werden er in onze gelederen meer fouten gemaakt. Het moge vreemd klinken, doch bij foutloos spel zou deze ontmoeting met blanke stand zijn ge ëindigd. Toch was het geen onaardige wedstrijd. Onze korte stop Gerrit Mossing Holsteyn deed een bijzonder fraaie vang en Drewes zorgde voor een mooi dubbelspel. Bij de thuisclub kwam een der spelers tot drie honkslagen; de vierde maal werd de bal in het linkerveld gevangen. Na afloop sprak de bondsvoorzitter beide ploegen toe en overhandigde de aanvoerder van het zegevierende team de Norman Mc. Phail-beker. De ondergetekende richtte eveneens enige woorden tot de kampioenen en deed dit van wat bloemekens vergezeld gaan. Onze jongens, wier kleding goed verzorgd was, bleven niet achter en feliciteerden hun tegenspelers met hun verdiende overwinning. Luitjes, jullie hebt de nederlaag manmoedig gedragen. Al zijn wij dan over de drempel gestruikeld, toch was het een goed seizoen. Volgend jaar gaan wij het zo mogelijk nog beter overdoen ETÊ. GOED BESLUIT TEGEN D.W.S. Ofschoon R. Kok met vacantie was, De Sterke te elfder ure had afgezegd en Beumer aan voetbal de voorkeur had gegeven (wat zijn medespelers minder aangenaam vonden), heeft ons eerste negental Zaterdag 16 Augustus met een 40 zege op D.W.S. van de Overgangsklasse afscheid genomen. Schalm en Niepoth voorzagen in de vacatures. Vóór de aanvang mocht captain Ter Heide van zijn collega een bloemstuk in ontvangst nemen. Wel bedankt, D.W.S.-ers! Prins vond al dadelijk de tweede honkman op zijn weg en kon rechtsomkeert maken. Her Kok had meer geluk, want zijn verre klap werd gemist. Hordijk kon zonder veel inspanning het eerste honk betreden. Ter Heide sloeg de bal in het middenveld en ging uit. Een tweehonkslag van Kraan leidde er toe dat Ajax een 2O voorsprong kon nemen. In de 4e inning kreeg de thuisclub een fraaie kans om een of meer punten te bemach tigen. Wel verdween Weers op 3 slag, doch werper Duinker schonk daarna driemaal achtereen een vrije loop. De volgende man raakte de bal, echter ten koste van Heyman, die door een gedwongen loop in het gezicht van de haven strandde. Drie be-

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1952 | | pagina 12