F. DAZERT De Clubavondencommissie Laatste nieuws van het tweede en vierde Hans Boskamp international Uitslagen Paleisstraat 3 ENGELS SCHOEISEL ren). Buiten een enkele vriendschappelijke ontmoeting- hadden wij het genoegen M.V.V. in de seizoenen 1919'20 en 1946'47 voor de kampioenscompetitie te ontmoeten. Gouden M.V.V.-ers, laten wij eens proberen om met elkaar spoedig weer in een kampioenscompetitie de degens te kruisen. Het duo dat de 40-jarige N.A.C.-Klok verzorgde, moge wat minder papier gebruikt hebben dan Excelsior en M.V.V. voor hun gouden uitgave, het was ook kwalitatief dik in orde. Acht kampioenschappen van het Zuiden en een kampioen schap van Nederland bieden de samenstellers volop gelegenheid hier dankbaar over uit te weiden. Wij twijfelen er niet aan, of de feestavond op 31 Augustus j.l. zal een waardig slot yan het feestprogramma van onze Bredase vrienden geweest zijn. N-A.C.-ers met Uw bekende juichtoon: N.A.C. feu sacré op naar de vijftig. Het kampioensnummer van de H.F.C. „Haarlem" is keurig verzorgd en van een mineurstemming in verband met het niet behaalde kampioenschap van Nederland, is totaal geen sprake. De naaste concurrent in het afgelopen seizoen, D.W.S., krijgt een pluim voor zijn buitengewone sportiviteit in de tegen de roodbroeken gespeelde wedstrijden en uit diverse stukjes in deze kampioensuitgave blijkt de vaste wil om het dit seizoen over te doen. C. E. de V. maakt U er op attent, haar tenten weer te hebben opgeslagen in Hotel Suisse, Kalverstraat. Zij nodigt U uit aan het billard, aan de lees- en kaarttafel en verzoekt U in een goed humeur te willen verschijnen. Voor de liefhebbers van het spel, waar een queue en drie bal len voor nodig zijn, heeft zij enige bijzondere mededelingen, die voor een ieder bindend zijn. 1. Opgave voor deelname aan de billardwedstrijden kan ge schieden tot en met Vrijdag 3 October. 2. Deelnemers zijn verplicht hun medewerking te verlenen bij het tellen en schrijven van een wedstrijd. 3. Wanneer iemand zijn wedstrijdrooster niet uitspeelt en daardoor anderen dupeert, zal hij het volgend seizoen niet voor deelname in aanmerking komen. Klaverjassers zullen in de loop van dit seizoen weer aan hun trek komen. Onderlinge wedstrijden en massakampen tegen andere verenigingen staan reeds op het programma. Als U ook komt, wordt het pas gezellig. Voor beide elftallen begon Zondag jongstleden de competitie. Het vierde speelde tegen H.R.C. 4 en toonde van begin af aan een duidelijke meerderheid. In het algemeen een elftal met jeugdige spelers en Gerrit Beumer als oude rot. Een 30 rust stand met doelpunten van Groen, één der Scheppen (ja, zij groeien hard) en v. Dekken. Eindstand 51, doelpunten van Draayer en v. Dekken. De keeper van H.R.C. 1 is zeker een enorme kei, want de doelman van het vierde was prima. Het tweede had met Haarlem 2 niet de minste moeite. Er werd knap gespeeld en onze aanval met Ditmeyer als uitblin ker (prima schijnbewegingen) opende door hem de score met een listige punter. Huis maakte van een terugspringende bal van de paal ons tweede doelpunt. Dit idoelpunt had anders ook op naam van de openings-scorer gekomen. Halflinie en backs waren ook in goede vorm en onze keeper had het gemakkelijk. Saarloos viel op door zijn speciale „niet dat benauwde" stijl. Rust 30. Na de rust werd de stand tot 50 opgevoerd en in de laatste minuut kregen wij de indruk, dat de scheidsrechter het horloge van zijn vroegere collega v. Welzenes had overgenomen. U weet wel, dat uiterst secure apparaat van de laatste minuut. Op de tribune pinkte één der Haarlemse dames een traan weg en wij hadden haar haast willen vragen: Warum weinst du, kleine Luise Ajax had n.l. de strijd dik verdiend gewonnen en dank zij enige consideratie van de man met de fluit kon het Haarlem-team het veld nog compleet verlaten. C. E. d. V. Onze jeugdige linksachter Boskamp is uitgenodigd om Zon dag a.s. aan de landenwedstrijd DenemarkenNederland deel te nemen. We feliciteren Hans met zijn verkiezing en wensen hem veel succes! 13 Augustus 1952: AjaxAustria (Salzburg) 31 17 Augustus 1952: AjaxR.S.C. Luik 14 De Jagers-tournooi. Wageningen—Ajax 01 Ajax—R.F.C3—0 De JagersAjax 03 Beslissingswedstrijd: N.A.C.Ajax 22 (N.A.C. wint na strafschoppen) 24 Augustus 1952: ElinkwijkAjax 54 Nautilus- to urnooi Ajax comb.—Zeeburgia comb51 AjaxNautilus 31 Ajax comb.De Jagers 23 31 Augustus 1952: R.S.C. LuikAjax 52 Ajax comb.D.R.C21 Ajax comb.De Spartaan 11 7 September 1952: V.S.V.—Ajax 3—2 SchotenAjax comb15 Ajax comb. A.J.O.S. comb51 Ajax comb. B.W.M.H.O. 28—3 Ajax comb. C.—W.M.H.O. 3 5—1 Ajax comb. D.Amstel 2 110 Ajax comb. E.Amstel 3 90 li

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1952 | | pagina 11