J. KOLMAN Jr. BLOEMENMAGAZIJN SINGEL 520,TEL.46120,AMSTERDAM Uit jubileum- en kampioensnummers van bevriende verenigingen 10 tot slechts één treffer te brengen. Met 12 gingen onze jongens roemloos ten onder en een gedesillusionneerd Ajax-gezelschap kon met lege handen naar huis gaan. Ter aanvulling diene nog, dat Rob. Dukker, Mulder en Tjepkema wegens vacantie verstek hadden moeten laten gaan; Koning, Van der Vegte en Vrolik waren de remplaganten. Bij de prijsuitreiking, waarop wij op verzoek van de heer Mees (voorzitter jeugdafd. B.V.V.) hadden gewacht, heeft de heer Brown" de Ajax-gevoelens vertolkt en hulde gebracht aan de organisatoren van dit in alle opzichten geslaagde tour- nooi. Na een geanimeerd „petit diner", waarbij ook de heer Mees aanzat, hebben we in alle stilte U begrijpt wel dat de jongens erg down waren de terugreis aanvaard. Van deze plaats nog een woord van dank aan de actieve jeugdleiding van B.V.V.al hebben wij niet het succes kunnen boeken, waarop wij hadden gehoopt, de prettige dag, in Den Bosch doorgebracht, zal ons nog lang in herinnering blijven. Voorts betuigen we de heer Mees onze erkentelijkheid voor de inspirerende woorden, tijdens de maaltijd tot onze jongens ge sproken; een juistere toon, dat zal elke Ajacied moeten toe geven, had hij zeker niet kunnen treffen. Het bovenstaande is de belangrijkste gebeurtenis die, wat jeugdvoetbal betreft, tot nu toe te memoreren valt; wel werden er nog proef wedstrijden gespeeld, o.a. tegen Blauw Wit, maar deze vonden alleen plaats om de elftallen samen te stellen, die eerstdaags de vuurdoop zullen ondergaan. Ondanks onze tegenzin voor voorronden, heeft de A.V.B. toe sloten deze ook dit seizoen te laten spelen. De indeling onzer elftallen, alsmede een toelichting, volgt hieronder. INDELING JEUGDELFTALLEN. Juniores 1, jeugdklasse: A.F.C., Ajax, Blauw Wit, D.C.G., D.W.S., D.W.V., R.K.A.V.I.C., Spartaan, T.O.G., Volewijckers, V.V.A., Zeeburgia. Juniores 2, 2e klasse B.: Ajax 2, Blauw Wit 2, D.W.S. 2, D.W.V. 2, Volewijckers 2, Zeeburgia 2. Juniores 3, 3e klasse A.: Ajax 3, Amstel, Rapiditas, Tos-Ac tief, Wilh. Vooruit, Zeeburgia 3. Adspiranten, le klasse: A.F.C., Ajax, Blauw Wit, D.W.S. D.W.V.Spartaan, De Volewijckers, V.V.A., Zeeburgia, Z.F.C. Adspiranten 2, 2e klasse B.: Ajax 2, Blauw Wit 2, De Me teoor, S.D.W., Spartaan 2, Z.S.G.O. Adspiranten 3, 3e klasse A.: Ajax 3, Muiderberg, Ontwaakt, Sport, T.O.G. 2, Watergraafsmeer 2. Adspiranten 4, 3e klasse H.: A.D.E., Ajax 4, Neerlandia 2, O.V.V.O. 2, Watergraafsmeer 3, Zeeburgia 4. Adspiranten 5, 3e klasse S.: Ajax 5, D.W.S. 4, D.W.V. 4, Heemskerck 2, Spartaan 3, Z.S.G.O. 3. Adspiranten 6, 4e klasse D.: Ajax 6, D.W.V. 6, O.V.V.O. 3, Volewijckers 5, Watergraafsmeer 5, Zeeburgia 5. Adspiranten 7, 4e klasse E.: Ajax 7, D.W.V. 7, O.V.V.O. 4, Volewijckers 6, Watergraafsmeer 6, Zeeburgia 6. Adspiranten 8, 4e klasse F.: Ajax 8, D.W.V. 8, Neerlandia 3, Volewijckers 7, Watergraafsmeer 7, Zeeburgia 7. TOELICHTING. In alle afdelingen van de juniores en adspiranten zal een halve competitie worden gespeeld. Na beëindiging hiervan zul len nieuwe afdelingen worden geformeerd waarin dan een ge wone competitie met dubbel rooster zal worden gespeeld. Een uitzondering wordt gemaakt voor de juniores jeugdklasse en de adspiranten le klasse. De juniores-jeugdklasse, bestaande uit 12 elftallen, zal na beëindiging van een halve competitie worden gesplitst in twee groepen (A. en B.) van zes elftallen. De adspiranten le klasse, bestaande uit tien elftallen, zal na beëindiging van een halve competitie worden gesplitst in twee afdelingen (A. en B.) van vijf elftallen. In de A.-afdelingen worden geplaatst de elftallen uit de bo venste helft van de aanvankelijke groepering; in de B.-afde lingen de elftallen uit de onderste helft der aanvankelijke groe pering. De elftallen in de afdelingen A. spelen vervolgens nog een onderlinge halve competitie; dit geschiedt eveneens in de afdelingen B. IDENTITEITSKAARTEN. Zij die hun identiteitskaart nog niet bij de heer Muller heb ben ingeleverd, dienen dit thans onverwijld te doen! De voor 19521953 afgestempelde kaart behoren de spelers steeds bij zich te hebben; hierop zal strenge controle worden uitgeoefend. Jongens, nog een laatste raadgeving! Bezoekt de training geregeld. Zorgt er steeds voor bij wedstrijden tijdig aanwezig te zijn. Indien er een geldige reden tot afschrijven bestaat, laat de heer Muller dit dan zo spoedig mogelijk weten. Bij niet op komen zonder afschrijving, wordt de betrokkene met 2.50 beboet, nog afgezien van eventueel verder te nemen maat regelen. Werkt allen mede om de naam van Ajax hoog te houden. P. VAN OS. Ter gelegenheid van hun 50-jarig bestaan zonder Excelsior en M.V.V. ons hun jubileumboek .terwijl wij een dergelijke uit gave van N.A.C. mochten ontvangen bij het 40-jarig bestaan. Van onze rivalen in de afgelopen kampioenscompetitie, de H.F.C. „Haarlem", kregen wij een kampioensnummer in de bus. Van alle nummers is door dit kwartet veel werk gemaakt. Indien wij eerst de vijf tig jarigen onder de loupe nemen, zijn wij van mening dat de uitgave van de Rotterdammers, die bij hun gouden jubileum de weg naar de eerste klasse terugvonden, zeer bijzonder geslaagd is. Excelsior, een graag geziene gast op ons veld, kan dik te vreden zijn met de keuze van haar redactie-commissie, die deze met prima foto's versierde uitgave verzorgde. Hieronder volgt een klein stukje van een verslag Ajax Excelsior 01, uit een periode waarin hun keeper Thijs v. d. Bergen een enorme kracht voor de rood-zwarten was: Lange Thijs in het doel verrichtte wonderen. Enkele malen stond de gehele Ajax-voorhoede te applaudiseren voor zijn schitterend spel. Met nog 10 minuten te spelen was de stand nog steeds 00. Toen kwam voor ons hèt moment van de wed strijd. Na weer een afgeslagen Ajax-aanval bracht een onzer halves in een zeer snelle rush .waarbij enkele Ajacieden werden gepasseerd alsof zij niet bestonden, de bal naar voren en plaat ste de bal keurig langs de achterspeler Van Kol. De even snel reagerende Koos Manssen pikte handig de bal op en stormde op het Ajax-doel af, met nog alleen de keeper Jan de Boer voor zich. Deze werd netjes omspeeld en Koos deponeerde „het ding- ske" in het net, 01 voor ons en met deze stand kwam het einde. En wat ons toen zeer bijzonder trof, was, dat bij het verlaten van het speelveld het sportieve Amsterdamse publiek ons een ovatie bracht .ondanks het feit, dat wij hun favorieten hadden verslagen en van de eerste plaats hadden geknikkerd. Ajax in eigen huis door Excelsior geklopt. Het was de sensatie van de dag. (Ook voor ons, Red. Ajax-Nieuws.) De gedenkboek-commissie van M.V.V. heeft ook alle eer van haar werk. Het begint al direct met aardige kiekjes uit de oude tijd (de mode van de kaasbolletjes). Onze Zuidelijke vrienden maakten al spoedig van de korte afstand tot de grenzen gebruik om tegen clubs uit het buitenland contact op te nemen. Een recette in 1910 van een kleine 50.tegen een Duitse eerste klasser was destijds een heel bedrag. Het eerste contact met onze ver eniging dateert uit het seizoen 19161917, toen M.V.V. in een friendly game in Amsterdam met 30 werd geklopt. (De M.V.V.-redactie memoreert dat wij indertijd niet te slaan wa-

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1952 | | pagina 10