BONTMANTELS Bonthuis „DE BLAUWVOS" AD. VISSER Sr op zijn best! Yoor alle AJACIEDEN in West Ajax liet een goede indruk achter. De tegenstand der ont vangende vereniging was minder dan verwacht werd. Over haar spel lag iets mats. Het wordt bijna eentonig te vermelden, dat ook nu de opkomst der scheidsrechters te wensen liet. Of schoon er zich geen problemen voordeden, willen wij de drie Rotterdamse „invallers", de heren Heyt, Metz en Magnin, gaarne dank zeggen voor de wijze waarop zij zich van hun taak hebben gekweten. T.Y.B.B.—Ajax. Ook het bezoek aan T.Y.B.B. heeft ons eerste negental met gunstig gevolg afgelegd. De dit seizoen wat tegenvallende geel zwarten verloren na een goede wedstrijd met 41, een stand, die reeds na de eerste inning was verkregen. Ajax zette er al direct haast achter, want Prins timmerde de bal het veld in. Beumer wilde hem imiteren, doch de midvelder stak hier een stokje voor. Ruud Kok liet het voorlopig afweten, doch Ter Heide greep de kans op 4 wijd. Hordijk voelde meer voor een klap, die ook werkelijk kwam, waarmede hij bereikte dat Prins en Ter Heide voor punten zorgden. Bosboom wilde niet achter blijven en toen Kraan zowaar de derde tik in successie liet aantekenen, kon Ajax op een nuttige 40 voorsprong bogen. Na een door Duinker afgegeven vangbal werd er gewisseld. In onze verdediging ging het niet terstond naar wens, want uit drie haperingen konden de Haarlemmers een punt putten. Daar na kon Gijs Duinker, die niet alleen als werper, doch ook als fielder een groot aandeel in de overwinning had, op een potdicht veld rekenen. Slechts behoefde hij nog twee honkslagen van De Vries en een van F. Buschman te laten gaan, zonder dat deze echter resultaat opleverden. Aan onze kant konden Bos boom en Kraan opnieuw een honkslag produceren en Ruud Kok wilde zich ook niet onbetuigd laten, doch deze hitten kwamen eveneens te verspreid om op de uitslag van invloed te zijn. Eerste nederlaag tegen T.I.W. Bij de wedstrijd AjaxT.I.W. kon onze ploeg starten met de wetenschap dat één punt uit drie ontmoetingen voldoende was om het kampioenschap te behalen en daarmede tevens naar de eerste klasse te promoveren. Edoch, wat verleden jaar tegen A.B.C. en nog eerder tegen Blauw Wit is geschied, gebeurde ook nu. Ons team, althans een flink deel daarvan, ging onder het belang van de strijd gebukt. Er werden niet minder dan 11 fouten geregistreerd. Merkwaardig was daarbij, dat deze na genoeg alle moesten worden toegeschreven aan degenen, die door een grote dosis nervositeit gehinderd werden. Ofschoon de T.I.W.-werper zeer behoorlijk gooide, was een totaal van 3 honkslagen voor ons doen veel te weinig. De enthousiaste ploeg van T.I.W., die evenals haar concurrent H.C.K. een uitstekende kans maakt om voor promotiewedstrijden in aanmerking te komen, werd het scoren derhalve niet al te moeilijk gemaakt. De grootste verdienste der geel-zwarten school echter in hun veldwerk. Immers, daarop kon de tegenpartij zijn invloed niet doen gelden. De zege van Wijnands'c.s. was dan ook ten volle verdiend. Jammer was, dat enkele Ajacieden de tegenslag op de hoofdscheidsrechter wilden afwentelen. Zeker, deze hebben wij wel eens beter gezien, doch de opmerkingen die langs de kant en soms in het veld werden gemaakt, raakten in het algemeen kant noch wal. Men kan van terzijde nu eenmaal niet goed be oordelen, of een bal al dan niet over de plaat gaat. Critiek is zo gemakkelijk, doch men moet er zelf maar eens achter gaan staan. In de eerste twee innings wees niets er op, dat de bezoekers kort daarop zo productief zouden zijn, al werd een hunner o.i. ten onrechte uitgegeven. Prins begroette de pitcher dadelijk met een honkslag, doch toen hij de zaak wilde forceren, werd hem de toegang tot het tweede honk versperd. In de derde slag beurt der Kruislaanbewoners kwam aan het licht, dat Duinker zijn dag niet had. Wel zette hij de kopman voor nul aan de kant, doch de twee volgende spelers zagen zich een vrije loop toebedeeld. Blijboom wenste een fout niet met een fout te be antwoorden, waarvan een zijner kameraden kon profiteren. Weldra was het 03, toen Wijnands met drie honkslagen de grote man bij de gasten twee spelers binnensloeg. Ondanks een tik van Van Lieshout en een vrije loop van Van Pietersom werd er met deze stand gedraaid. De vierde beurt verliep voor onze rivalen eveneens gunstig, want zij konden de score tot 06 opvoeren. Vooral vanger Ter Heide ging hierbij niet vrij uit. Hoewel de scheidsrechter wel eens erg royaal met het toestaan van een vrije loop wegens een z.g. wilde worp was, bracht de 5e inning T.I.W. niets op. Ajax daarentegen kreeg eindelijk de kans om de hatelijke nul weg te werken. Een door Kraan ge- OOK NAAR MAAT REPARATIE TRANSFORMATIE A. F. STRIKKERS Koninginneweg 255, Tel. 95701. Amsterdam-Z. (bij Amstelveenseweg) Tramlijn 1-2-16 slagen bal werd door de eerste-honkman op prachtige wijze on schadelijk gemaakt. Duinker kon zich onbelemmerd naar het eerste honk begeven en De Sterke zag zijn hit in de hand schoen van de derde honkman eindigen. Prins mocht naar het kussen gaan, nadat hij met de bal in aanraking was gekomen. Doordat een grondbal van Beumer van de korte stop te veel tijd vergde, konden Duinker en Prins hun doel bereiken. Een tweede lik van R. Kok vond bij Beumer een gunstig onthaal. Hierbij bdeef het echter. T.I.W. bleek echter wel een stootje te kunnen verdragen. Kort daarna nam deze ploeg weer het heft in handen. Beumer van wiens spel een grote rust uitging wist met één hand boven het hek een bal van Van Pietersom op schitterende wijze te onderscheppen. Zwart kwam wel op de honken, doordat De Sterke tekort schoot. Even later herstelde Dick zich met een keurige catch. Een tweehonkslag van J. Teyema was voor Zwart voldoende om het zevende punt voor zijn vereniging te behalen. Ajax kon in de voorlaatste ronde nog slechts één punt bemachtigen. Een bal van Beumer werd in het rechterveld gemist. Op een opofferingsslag van Hordijk kon Gerrit de vijfhoek betreden. Met de stand 37 hadden onze tegenstrevers alle reden het veld verheugd te verlaten, ter wijl ons team zijn hoop op een ongeslagen record in rook zag opgaan. De medegebrachte bloemen kregen een andere bestem ming. AjaxSchoten 2. Ook tegen de Schoten-reserves heeft Ajax lange tijd tegen een achterstand moeten aankijken, doch ten slotte werd het toch nog een flinke 92 overwinning. Speelden de Haarlem mers vo:ral na de spoedig verkregen voorsprong fris van de lever, Ajax kon zich wederom niet van een beklemming losmaken, al waren onze houding en het veldwerk beter dan een week tevoren. Het zat ons echter ook niet erg mee. Ook nu bleef Duinker beneden de verwachtingen. De gasten begonnen veelbelovend. Smit gaf een honkslag en Hofstra die naderhand op het derde honk magnifiek werk te zien zou geven liet het op wandelen aankomen. Nadat aanvoerder De Bok vóór het eerste honk was uitgeschakeld, ranselde Van der Kuyl de bal in het rechterveld, waardoor de twee lopers voor hem het thuishonk konden aandoen. Voor Schoten was het ongetwijfeld een handicap, dat de hitter Van der Kuyl die reeds met een knietje sukkelde meteen van verder spelen moest afzien. Gelukkig kon deze club de strijd met negen man voortzetten. In de 3e inning kwam het Schoten- veld voor het eerst onder druk te staan. Duinker kon frank en vrij naar het eerste honk tippelen. Jan ter Heide dreef de bal echter in het binnenveld, hetgeen een dubbelspel ten gevolge had. Prins deelde voor de tweede keer een rake klap uit. Beu mer kon zich na een onzuivere worp van de pitcher met een vrije loop troosten en R. Kok kreeg 4 wijd. Door een schijn beweging van werper Nanne mocht Prins de thuisplaat be treden. In de 4e slagbeurt zorgde Beumer in zijn eentje voor een dub belspel. Kort daarna haalde de tegenpartij hetzelfde kunst- Voorverkoop Ajax-plaatsbew ijzen 88997 Voor uitwedstrijden eerste klas touringcars Grote sortering Rookartikelen Bestellingen worden door de gehele stad thuisbezorgd Sigarenmagazijn A. C. Visser, li in kerst r. 243

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1952 | | pagina 9