HONKBAL 't MEUBELPALEIS hieuwehdijk i 64-i 70 Amsterdam tel. 49269 AJAX 1 EN JUNIORES A. KAMPIOEN. HET TWEEDE DEGRADEERT. AjaxH.C.K. Ook de returnmatch tegen H.C.K. stond op een zeer behoorlijk peil. Goed gesteund door zijn ploeggenoten kon Duinker de aan val van H.C.K. lange tijd weerstaan. Nadat twee spelers de bank weer hadden kunnen opzoeken, dreef R. Kok de bal veilig het veld in. Doordat werper Sargen- tini een bal van Ter Heide niet onmiddellijk in zijn macht had, kon Ruud zijn club de leiding geven. Tengevolge van een du bieuze beslissing ging onze aanvoerder echter op het derde honk uit. Met uitzondering van de 5e inning, waarin de Haar lemmers een dubbelspel bewerkstelligden, kon onze ploeg in elke ronde een honkslag doen opschrijven. In de 6e inning zag H.C.K. kans de achterstand te niet te doen. Wel moest Klip na een onregelmatige loop onverrichter zake terugkeren, doch Wartena pikte het beter in, door er bij Duinker een vrije loop uit te peuteren. Van Driel Krol spon zijde bij een zwak moment van De Sterke, doch Wille zond de bal hoog en ver de lucht in, waarna Hordijk het zijne verrichtte. Trouwens, het vele dat Ap te doen kreeg, werkte hij op bekwame wijze af. Een honk slag van Talens was voor Wartena de introductie om thuis te komen. In de 7e inning nam Ajax weer de overhand. Hordijk wan delde ongestoord naar het eerste honk en Kraan liet er een tik op volgen. Toen een bal van Bosboom in het binnenveld ver zeild raakte, werd Kraan wegens hinderen uitverklaard. Harry onderging hetzelfde lot na ,,velderskeus" van Her Kok. Hierna diende Duinker zich aan met een klap die geen daalder, maar twee punten waard was, want Hordijk en Her Kok arriveerden tijdig op de plaats van bestemming. Aan het slot beet H.C.K. nog even geducht van zich af. Een hit van Sargentini sorteerde door te gewaagd honklopen geen effect. Nochtans kwamen na een misrekening in onze gelederen en twee slagen alle honken vol. Twee vangballen maakten aan de eventuele illusies der bezoekers een einde. SpartaAjax. Met een niet geheel gerust hart waren wij naar Rotterdam getogen om ten tweede male met Sparta te wedijveren. In de eerste plaats was de thuiswedstrijd in een benauwde 43 zege voor ons geëindigd en in de tweede plaats konden Prins en Beumer wegens vacantie resp. studie niet aanwezig zijn. Daar enboven had Ruud Kok last van een pijnlijke schouder, waar door het hem moeilijk viel een bal te gooien. De onzen wisten deze sombere voorgevoelens echter spoedig te logenstraffen. Aanvankelijk haperde er iets aan ons veldwerk. In de eerste twee innings werden er drie fouten gemaakt. Ook Gijs Duinker had enige tijd nodig om op temperatuur te komen. Daarna was ons veldwerk vlekkeloos. Aan de zijde der tegenpartij werden er niet alleen meer, doch ook duurdere fouten gemaakt. Vooral de korte stop stak niet in zijn beste vorm. De derde honkman daarentegen was behoudens één misstap uitstekend voor zijn taak berekend. Ook als aanvallende partij kwamen er bij de gastheren tekortkomingen aan het licht. Zo zag onze vanger Ter Heide tweemaal kans via Ruud Kok een honkloper op het eerste honk een nul te bezorgen. Verder moet het vooral aan de onoplettendheid van de helper een functie welke nog steeds te veel wordt veronachtzaamd worden geweten, dat een loper op het eerste honk zich bij een verre vuurpijl rustig naar het tweede kussen begaf, in de mening verkerende dat er reeds twee spelers in plaats van één man uit waren. Aan slag waren de onzen eveneens superieur. Harry Bosboom, die zijn plaats in het eerste team steeds voornamelijk aan zijn fielden te dan ken heeft gehad, toont reeds geruime tijd, dat hij ook aan slag wat mans is. Met twee tweehonkslagen en een eenhonkslag was hij ook ditmaal weer zeer vaardig met de knuppel. Voorts joeg hij een bal in het middenveld, die echter gevangen werd. Pasteuning nam terstónd genoegen met een vrije loop. Her Kok kwam op het honk door een cadeautje van de korte stop. Deze kon zich echter rehabiliteren door de op het tweede honk toestormende Pasteuning te doen sneuvelen. Ruud Kok gaf een nette tik. Van Dijk had een harde bal van Ter Heide niet direct onder controle, waarna Her Kok er als de kippen bij was om zijn ploeg aan een voorsprong te helpen. De Maasstedelingen waren hierdoor in het minst niet geïntimideerd. De Koning mocht wandelen. Bazuin dankte het aan een misgreep van Her Kok dat hij niet vóór het eerste honk tot terugkeren gedoemd was. Op een ferme klap van Fabrie kon De Koning gelijk maken. Bazuin kon na goede combinatie tussen Ter Heide, Hordijk en Her Kok weer buiten de lijnen gaan vertoeven. Voor molen strandde eveneens. Buizert kon evenwel na de enige fout van Kraan de honken opzoeken. Het zag er voor ons even don ker uit, toen Van Dijk er een vrije loop uitperstte. Toen vervol gens Ignatius de bal door het binnenveld deed suizen, werd Van Dijk wegens hinderen uitgegeven, wat voor ons een verademing was. In de 3e inning was nadat er reeds twee nullen waren opgetekend een fout van korte stop Margraf oorzaak, dat Ajax geducht van leer kon trekken. Her Kok liet de onzuiver geworpen ballen van de werper onberoerd en verschanste zich op het eerste honk. Ruud Kok en Ter Heide verdwenen op 3 slag. Hordijk kwam „mazzelig" op het kussen. Bosboom nodigde met een dreun Her Kok stilzwijgend uit de thuisplaat aan te raken. Het voorbeeld van Bosboom werkte op Kraan aanstekelijk. Duinker zette de zaak op dezelfde voet voort, waardoor Hordijk en Bosboom konden scoren. Voor De Sterke werden de bomen echter tijdig gesloten. Dank zij uitstekend fielden van Kraan en De Sterke leverde de tweehonkslag van Voormolen in de tweede helft der 3e slagbeurt niets op. In de volgende inning werd een door Ter Heide geslagen foutbal on danks de draaiende wind op fraaie wijze door Voormolen on schadelijk gemaakt. Pasteuning maakte een eerder begane fout goed door een hoge bal van Van Dijk in te pikken. In de 5e in ning werd Sparta murw gespeeld. Wel werd Hordijk de toe gang tot het eerste honk ontzegd, doch Bosboom mepte het ronde ding in de staantribune en kon op het tweede kussen af stoppen. Laatstgenoemde deed onze voorsprong vergroten toen Margraf bij een lik van Kraan onvoldoende ingreep en de bal daarna bij een poging om Harry alsnog uit te maken te laag werd aangegooid. Duinker kwam zonder krachtsontplooi ing op de kussens en De Sterke kwam hem achterop ten koste van Kraan. Toen maakte eerste honkban Buizert een kostbare fout. Een eenvoudig balletje buiten de foutlijn van Pasteuning liet hij vallen. Dat Herman met dit buitenkansje was ingeno men, toonde hij door middel van een veilige hit, waarop Duinker en De Sterke konden binnenstomen. Slechts in de gelijkmaken de 5e inning kreeg Sparta nog kans de 81 achterstand enigs zins in te lopen. Duinker kon niet verhinderen dat Margraf op een stootslag ,,in" was. De Spartaan liet zich op het eerste honk echter in de luren leggen. De Koning zag zich 4 wijd toe gewezen. Hij was zo onvoorzichtig op een vangbal van Bazuin te gaan lopen, zodat het Hordijk niet veel moeite kostte een dubbelspel tot stand te brengen. Wetende, dat hij op zijn vel- ders kon bouwen, zocht Duinker zijn heil in gevarieerde wor pen, waarmede hij veel succes had. Met twee spelers uit wist Bosboom nogmaals een tweehonkslag uit zijn hout te toveren, doch hij werd wegens hinderen uitverklaard toen Kraan de bal tussen het tweede en derde honk plaatste.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1952 | | pagina 8