Voila, daar liggen we dan weer bij U op tafel. Nou ja, niet letterlijk natuurlijk, maar wel met wat slordige pennevruchten. Waarachtig onze schuld niet. De „Jaarlijkse Algemene" heeft het zo gewild. De club zat in de journalistieke purée. Vriend Desmit, U weet het, had plotseling de dop op zijn fountainpen gedraaid en dat ding was met geen mankracht meer los te krijgen. Komt meer voor! Bliksems jammer, want Dolf was en is nog één van die man nen, die een club zo moeilijk kan missen. Hij kon de stof, die op z'n lever lag, prettig en met welversneden ganzenveder onder de ogen van zijn lezers brengen. Als „prof" had hij het in de schrijverij een stevig eind kunnen schoppen. Honderden artike len van zijn hand en ons „Gouden Boek" zijn daar de stille ge tuigen van. Foto's, die ons clubblad zo veel fleur gaven, kwa men uit Dolf's kiekkast. Vakmanschap tot en met lag er dik bovenop. Dolf deed alles met kennis van zaken enmet heel veel animo. Die animo is nu helaas de laan uit. Een bestuurs besluit kon onze hoofdredacteur niet appreciëren en zo zakte het brandscherm voor deze Ajacied, die veel, heel veel voor onze club heeft gedaan. Nogmaals, bliksems jammer en Dolf houdt je even stevig vast als lid van de redactie vragen wij een tikkeltje clemen tie, want waar halen wij in godesnaam foto's voor ons blad vandaan? Nou Dolf, tabé dan, bedankt voor alles wat je de club gaf enbij voorbaat de vijf voor Ajax-snapshots, etc En waarom zitten wij nu weer in het journalistieke schuitje Dat's rap verteld, vrienden. Natuurlijk waren er voor het redi geren van het Ajax-krantje niet genoeg candidaten. Hebt U het wel eens anders gehoord? Een clubblad, prachtig, dat moet er zijn, maar er iets voor doenbrr! Mij niet gezien, veuls te veul werk! We zullen zot zijn! Als je echter zo'n 25 jaren hebt meegeholpen, Knecht en Grootmeyer's schepping op poten te houden, dan vindt je het bedonderd, de boel in de soep te laten draaien. Koolhaas' vlammend beroep gaf de doorslag en zo zullen Evert van Tuyl, Cor de Vlieger en onze weinigheid, trachten het „Ajax-Nieuws" in leven te houden. We zullen ons best doen, folks, en als er liefhebbers zijn om assistentie te verlenen, wel nu, bij deze een hartelijk welkom. In ieder geval rekenen we op Piet van Os (jeugdvoetbal) en Wim Schoevaart (Ajax-A.V.B.- verrichtingen)Zo, dat is in kannen en kruiken en U weet nu van de hoed en de rand. Hoe de Algemene Vergadering is verlopen, zult U vermoede lijk wel weten en zo niet, bekijk dan rustig de lijst van functio narissen, die U elders in dit blad beslist tegenkomt. Met uit zondering van de Kascommissie (de heer Kubin is nieuw en de heer Egeman blijft) gelijk aan verleden jaar. Verslagen van secretaris en penningmeester, als altijd, dus prima in orde, Hulde! Theo Schetters kreeg de ridderslag, Lid van Verdien ste. Vele jaren speelde Theo in het eerste elftal, werd, toen de schoenen aan de populieren gingen, lid van de jeugd-, en later van de elftal-commièsie en assisteert zo nu en dan bij de trai ning. Niemand zal dus kunnen beweren, dat dit Lidmaatschap van Verdienste onverdiend is. Onze felicitaties, Theo! Veel valt er van de vergadering verder niet te vertellen. Wat meningsverschillen over contributie-verhoging die niet door ging een serie vragen bij de Rondvraag en ca. 12 uur stonden we in de tuin of aan het buffet van ons stadion. De belangen van de club zijn weer voor een jaar in goede handen. Het nieuwe seizoen klopt aan de poort. Wat zal het ons brengen? Er zijn lieden, die ons eerste elftal een „walk over" geven. Je moet wel heel weinig kennis van het rollen van een voetbal hebben, om zo iets de wereld in te slingeren. Er lig gen in onze z.g. „zwakke afdeling" zoveel voetangels en klem men, dat we blij mogen zijn, als we in het kanonnenkoor een deuntje mogen meezingen. R.C.H. heeft grootse plannen, Wageningen beschikt over een zeer sterk elftal, D.O.S. wil persé een woordje mee spreken enwhat about de andere clubs? Wij zien het zo. Er zal hard, zeer hard gewerkt moeten worden om een behoorlijk re sultaat te bereiken. Geen punt mag cadeau gedaan, geen kans verloren gaan. De elftalcommissie zal het niet gemakkelijk, o.i. zelfs moeilijk krijgen. De heren zullen vele malen over „de brug der zuchten" moeten gaan en critiek zal hen niet bespaard blij ven. Maar als je zo'n baantje accepteert, weet je dat vooruit encontramineurs leven in ieder voetbalgezin. Dat ras sterft nooit uit. „De raad van Zeven" van deze plaats sterkte en wijs beleid. De Jeugdcommissie kan voorlopig ook vooruit. Er is weer zo veel liefhebberij voor het rood-witte shirt, dat de heren de weelderige haarbossen en reeds kalende schedels met hun na gels bewerken. Zo als ieder jaar, zullen Theo Muller en zijn schare het natuurlijk klaren en komt er een pluk jong goe.d uit de bus, waarnaar het plesant kijken is. Bezoekt U de jeugdwedstrijden? Prachtig, het zal de directie aangenaam zijn, maar bemoeit U zich nergens mee, s.v.p. 't Is zo bevorderlijk voor de rust en goede gang van zaken. Hebt U iets betreffende Uw zoon te zeggen of te vragen, de heer Mul ler is 's avonds telefonisch te bereiken en de heren v. Os en Gupffert zijn iedere Woensdagmiddag op onze terreinen aan wezig. U ziet het, de organisatie is in orde. De Olympische vlag is door Helsinki's Burgervader in ont vangst genomen, ligt, als alles goed gaat, vier jaren tussen de kamferballen. De Spelen zitten er op. De muziek is naar huis. Ons landje is vijf zilveren plakken rijker. Valt er wat te recla meren? Natuurlijk niet. Vele landen gingen net zo arm aan goud, zilver en brons naar het vliegveld als zij gekomen waren. En heeft de Baron niet gezegd, dat niet het winnen, maar deel nemen aan de O.S. van primair belang is? Vandaar de honder den officials, die naar de Spelen trokken. Die lui wisten vooruit, dat zij niets zouden winnen en toch gingen zij. Dat's de ware Olympische geest. Sommigen hadden beter thuis kunnen blij ven. De Hollandse waterpolo-ploeg, die zich zo prachtig weerde, moet daar iets over kunnen vertellen. Maar laten we niet alle slakken in de pekel leggen. Een ieder, die in Helsinki iets of niets te doen had, heeft zich naar beste kunnen en kennen ge weerd. Dat moeten wij waarderen. Enlaat ons vooral be denken, dat velen hun vacantie er aan opgeofferd hebben. Daar behoort beslist moed toe! Over vier jaren zijn er weer O.S., in Australië; niet wat je noemt naast de deur. Het creëren van een fonds voor lieden, die er beslist heen moeten, lijkt ons hoogst noodzakelijk. Ieder lappen naar vermogen. Onze nationale voetbalploeg heeft aan de verwachtingen vol daan. In één klap eruit. Wel konden we volgens de heer Pagano onze tegenstanders hebben, maar die donkere jongens geloof den daar helaas helemaal niet in. Met vijf tegen één sloeg een Olympische deur dicht. Beng! Het systeem (middenveld aan de tegenpartij oftewel magere vierkant en het lekse microfoon tje (hoe bestaat het) hebben vruchten afgeworpen. Jammer, dat de smaak nogal wrang is. Gelukkig zijn er sympathieke- lingen, die daar erg veel van houden. Maar wat gaan we nu doen? Op dezelfde weg verder? Nou, slaap dan lekker! Toch is er iets tijdens deze Olympische Spelen heel duidelijk geworden. En wel op het terrein der radio-sportreportage. Zo als men weet, was het met het verslaan van sportwedstrijden via de radio meer dan droevig gesteld. De kost, die wij middels de microfoon te slikken kregen, bleek meestal onverteerbaar. Velen vonden het zo interessant, dat zij niet eens meer luister den. Maar nu is dan eindelijk het volle licht gevallen op één man, n.l. Dick van Rijn. Dick verslaat zijn wedstrijden met flair, verve enmet kennis van zaken. Geen hoog-dravende woor den, die het gros van de luisteraars toch niet begrijpt, geen gestotter, geen stopper-spil gezwam, maar alles even beschaafd en met een prettig aandoend enthousiasme. Werkelijk een man, die zijn vak verstaat en momenteel door geen ander te vervan gen. Laten we hopen, dat de lui, die het aangaat, nu eindelijk hun les hebben geleerd. Duizenden luisteraars zullen er dank baar voor zijn. De honkbalploeg is kampioen, promoveert naar de eerste klasse. Well done, boys! Aan Van Tuyl, Hordijk c.s., die U hiervan wel meer zullen vertellen, onze felecitaties. BROWN.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1952 | | pagina 4