PALERMO Ferry Dukker CRICKET ms, it 4J°2et Hotel-Café-Bar Het is de gewoonte om, wanneer iemand vertrekt of een be paalde functie neerlegt, te gaan zeggen of schrijven, ,,dat de persoon in kwestie toch zo'n prima kerel was" „dat we hem nooit zullen vergeten" „dat zijn opvolger hem moeilijk zal kunnen vervangen" enz. enz. Een enkele maal zal een dergelijke adoratie wel eens ge meend zijn, doch in het algemeen heeft het weinig of niets te betekenen en is het slechts voor de vorm. Wat zouden boven dien mensen, die regelmatig werken in verenigingsverband, verschrikkelijk veel aan hun hoofd hebben met dat niet-ver- geten! Wij staan nu voor zo'n afscheid. Ferry Dukker heeft zijn functie als cricket-leider neergelegd. Niet omdat hij er genoeg van had, maar omdat zijn werk als eerste penningmeester van. onze vereniging hem volledig in beslag neemt en er weinig vrije tijd overblijft. Wij vinden het jammer, .maar kunnen het begrijpen. Wie cricket zei, zei Dukker, letterlijk zowel als figuurlijk. Speelden wij niet enkele malen met zes Dukkers in een elftal? Thans zijn het er „slechts vier". Wanneer wij onze afdeling vergelijken met andere vereni gingen, kunnen wij helaas niet spreken van een grote en bloei ende vereniging, maar wel van een allerpleizierigste geest en saamhorigheid, die bij geen enkele beter en hechter zal zijn. Zonder sentimenteel te worden, geloven wij te mogen zeggen, dat dit de grote verdienste is geweest van Ferry. In het bij zonder hierom zijn wij hem dankbaar, want dit is de vrucht van 20 jaren leiderschap, trouw bijgestaan door Wil, die altijd juist daaraan dacht, wat een ander niet bemerkte. Beste Ferry, wij zijn je dankbaar voor de wijze waarop je jarenlang onze belangen diende en de naam van Ajax naar buiten vertegenwoordigde. Gaarne hopen wij nog vaak gebruik te mogen maken van je kunnen en kennen, nu en in de toe komst. Ferry, hartelijk dank! PIL. Op 22 Mei zetten wij het seizoen in met een klinkende over winning op Rood en Wit in Haarlem. Het weer was mooi, het veld niet al te best en onze tegenstanders uit voor 74. Ger nam zes wickets voor slechts 28 runs en begon het seizoen dus wel bijzonder goed. Ons totaal werd 141, waarvan Ferry Sr. 22 met inbegrip van eenzes! Henk Blomvliet startte met een kei harde 20 runs, waaronder 4 x vier. Barentsen en Pil waren deze dag de topscorers, elk met 28 runs. Tegen de traditie wonnen wij dus de eerste wedstrijd. Enkele dagen later bonden wij de strijd aan met C.V.H.W. in Heemstede. Dit werd de wedstrijd van Ferry Jr. achter het wicket. Liefst drie batsman ving hij uit, terwijl hij zelf 13 runs scoorde en helaas op ongelukkige wijze run-out ging, waar door een goede kans op de zege verkeken was. Aan bat pres teerden alleen Henk Blomvliet en Ger Schirmer het nodige met resp. 19 en 30. Ons totaal werd 85, dat van de tegenpartij 106. In Utrecht verbeterde Ferry Jr. zijn prestaties van de vorige wedstrijd door nu vijf wickets voor zijn rekening te nemen. Dit was prachtig keepwerk, foutloos en razend snel. Bravo, Ferry. Overigens liet Kampong zich niet onbetuigd en scoorde 191 runs, waarvan veteraan Jan Offerman 67. Wij van onze kant lieten eveneens goed batten zien. Helaas waren wij niet volledig en hadden wij mogelijk ondanks het hoge totaal nog een goede kans gehad. Hans 15, Wim Schoevaart 13, Ferry Jr. 49, Ger 21 en Ferry Sr. 14 haalden de dubbele cijfers. Henk Blomvliet had pech en werd te snel gevangen. Ons totaal werd 132, ook niet aan de lage kant. In Amstelveen ondervonden wij van Cric vrijwel geen tegen stand, all out voor 26. Theo Barentsen nam 7 wickets voor 13 runs. Dergelijke bowlingcijfers zullen moeilijk zijn te verbete ren, dit staat zo ongeveer gelijk met de honderd meter hard lopen in acht seconden. Onze amateur Wim Schoevaart ging naar de mat om dit totaal plus één te maken en had dus alleen al gewonnen. Voor de rest was er weinig plezier meer aan te beleven. Had Kampong in Utrecht 191 runs kunnen scoren, aan de Middenweg konden de heren met 70 op het scoringbord naar het restaurant. Wij hadden de zege dus voor het grijpen. Daan Schalm en Ab Hordijk hadden hun slaghout verwisseld voor het cricketbat en zij konden er waarlijk niets aan doen dat wij, m <ym - P p SAR Wf* sr w.r- PALERMO REMBRANDTPLEIN 40-42 TELEFOON 37329 Optreden van „RHYTHM CLUB" vocaliste Ria Joy met als gast MARIA ZAMORA ondanks de prachtige kans, toch nog met zeven runs verloren. Daan maakte zijn debuut als wicketkeeper en toonde geen angst. Overigens een strijd om heel gauw te vergeten, althans van onze kant. De volgende match bracht ons weer in het veld tegen Rood c.s. Thans hadden we Leen Metzger en Daan in de gelederen. Door prima veldwerk van Maas werd ons totaal slechts 41. Een harde slag van Leen werd aan de boundary door Maas met één hand gevangen. Deze speler had er blijkbaar erg veel zin in want hij ving nog twee van onze mensen. Alleen Hans haalde nu de dubbele cijfers, 15. Het werd een zware nederlaag. We hadden genoeg van nederlagen en dit ondervond A.C.C. Voor 51 runs hadden alle A.C.C.-ers een beurt gehad. Ons veld werk was deze keer vrijwel foutloos. Topscorer was nu Rob met 36, waaronder een viergelopen! Pil 32, Henk Blomvliet 24, Hans 20, Wim Schoevaart 16 zorgden voor een totaal van 183. Daan leverde een keurige prestatie door met 21 runs not out te blijven. Drie vieren kwamen op zijn naam, bravo Daan! 27 Juli, Haarlem uit, een der koplopers in onze afdeling. De Haarlemmers brachten een sterk elftal in het veld en ook wij waren volledig. Haarlem ging eerst batten en het eerste wicket viel vrij spoedig door een goede vang van Max Griebling. Peschar bleef rustig verdedigen maar Hans benutte de enige kans die hij gaf en voor slechts 7 runs kon hij vertrekken. Fort- gens had pech door direct run-out te gaan, wat voor ons een buitenkans was. Een schitterende vang van Hans op cover- point maakte een einde aan de inning van Haarlem en was hun totaal 97 geworden. De beurt was aan ons. Elke man negen runs en we waren er. Wim begon met 11, Max verzaakte. Hans bracht de balans met een goede 20 weer in evenwicht. Stand 32 voor 3. Ferry Jr. dacht te veel aan die elf en gaf een kans, vertrekken, 44 voor 4. Henk Blomvliet op de mat en ging de onzekerheid maar verdrijven. Vier maar vier en een zes, zo een van HaarlemBloemendaalOverveenenz. Ver en hoog over de bomen, bal zoek. Maar op 86 werd ook Henk keurig gevangen en moesten we er nog 12 maken om te winnen. Pil kwam in, regen dreigde en de thee stond klaar, dus even rustig verdedigen. Na de thee was Rob spoedig verdwenen. Stand 87 voor 7. Het ging spannen. Zou het een reprise worden van Kampong Haarlem voelde de kans en bleef scherp fielden. Piet Schor en Pil lieten zich niet verleiden en deden een half uur over de resterende elf runs, waarmee de zwaarbevochten overwinning een feit was. Pil 18 en Schor 14 konden even later afbinden, waarna Theo Barentsen nog wat vuurwerk ten beste gaf en met 36 nog topscorer werd. Het was een prettige wed strijd met een gezellige sfeer. Voor ons was de overwinning juist op deze sterke tegenstander erg prettig en voor Haarlem een gevoelige tik voor hun kampioenskansen. Ons totaal resul taat is nu: acht gespeeld, vier gewonnen en verloren. We kun nen nog hogerop komen, daar de nog te spelen wedstrijden gaan tegen tegenstanders, waarvan we de eerste maal reeds wonnen. Het nog af te werken programma luidt 10 Augustus: Rood-Wit thuis. 17 Augustus: C.R.I.S. thuis. 24 Augustus: A.C.C. uit. 31 Augustus: Haarlem thuis. PIL.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1952 | | pagina 13