A J AX Promoveert! Wat anderen aan het papier toevertrouwden Gijs Duinker, de man op de werpplaat, Is trots dat rood-wit bovenaan staat Hij slaat ook niet gek, Maar heeft één gebrek: Het sprinten, dat hem niet goed afgaat. De aanvoerder was Jan ter Heide Toen 't goed ging en minder gedijde, De gemaskerde man Speelt nog steeds met élan, Maar zijn lopen is zwak tussenbeide. Ruud Kok kan zo elegant tikken Met het hout, maar óók met zijn fikken, Hij gooit, stopt en vangt, Doch wat 't meest wordt verlangd, Is een hogeen geheimen verklikken. De Sterke, die zijn debuut maakte En de honken heel aardig bewaakte, Zou een flinke kracht zijn Dat ligt in zijn lijn Indien hij de bal beter raakte. All round is de short-stop André Kraan, Men zag hem op menige plaats staan, Hij is safe als de bank, Mijdt tabak en ook drank: Dat wordt vast een prachtige loopbaan. Wim Prins, de man zonder scheiding, Kwam wel eens gauw in de verleiding, In het slaan heeft hij gein. Snort dan rap langs de lijn En besluit met een prachtige „sliding". Linksvelder is Bosboom, al jaren, Hij bezwoer voor ons vele gevaren En kwam voorts aan slag Heel goed voor de dag, Maar moet ook voor straks wat bewaren. Voorheen stond vriend Beumer op 't eerste, Welk honk hij volledig beheerste, Verplaatst zonder wrok Na de komst van Ruud Kok, Wij danken Ger daarvoor ten zeerste! Routine is uiterst belangrijk En die heeft de veteraan Hordijk, Hij hoopt en hij wacht Op een jongere kracht Ap staat al heel lang op de uitkijk. Her Kok kan de knuppel hanteren, Dat toonde hij talrijke keren, Al vangt hij sekuur, Toch zou door wat vuur Zijn spel ons nog meer imponeren. Soms speelden er invallers mede, Pasteuning, Timp, Ras van het tweede, Komt mannen, traint goed, Wij zoeken fris bloed: Wie doet er het eerst zijn intrede? Jan Neefjes kwam enkele keren, Doch moest zich daarna excuseren, Bij een voetbalduel Kwam zijn been in de knel, Jan, sterkte, en dan maar weer „peren"! Wij zijn thans weer uit de impasse En gaan over naar d' eerste klasse, Door wilskracht en vlijt Kwam de ploeg tot dit feit Dat Ajax steeds blijve „sur place"! Eté. „Sportclub-Nieuws", Sportclub Enschede. Uitgeleide gedaan door bestuur, commissieleden en pleegouders, ging het onder het zingen van Sportclub-liederen in de richting Amersfoort. Na een voorspoedige tocht, met een half uurtje oponthoud, waren wij te elf uur weer in Enschede. Ajax en pleegouders, hartelijk dank voor alles, wat ge voor onze jongens hebt gedaan. Het was voor hen een onvergetelijke dag. Een pluim op de hoed van de pleegouders (verdiend) en Ajax.... och, we waren de zwart-witten uit Enschede nog iets vèrschuldigd. Hopen nu maar, dat wij ons een pietsie hebben gerevancheerd. (RED.) „De N.A.C.-Klok", N.A.C., Breda. Twee bijna leeggespeelde ploegen begonnen aan de verlenging en het pleit voor onze ploeg, dat ze de morele klap zo spoedig te boven kwam en ook in de verlenging het meest in de aanval was. Na drie maal' TYi minuut verlenging was de stand nog steeds 11 en eerst in de laatste verlenging was het wederom Louis Trimp, die een keurige voorzet van A. Bruyninckx onhoudbaar inkopte. Dolgelukkig verlieten onze reserves het veld. N.A.C. 2 was lands kampioen van de reserve 1 e klasse. Een schitterende prestatiewaarvoor een bijzonder woord van hulde zeker op zijn plaats is. Rest nog een ere-saluut aan Ajax 2 voor hun buitengewoon spor tieve spel in deze beslissingswedstrijd. Nou, jongens, daar kunnen jullie het mee doen enaan de N.A.C.- ers alsnog onze hartelijke felicitaties met het behaalde kampioenschap. (RED.)

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1952 | | pagina 11