„PALERMO" Hotel-Café-Bar REMBRANDTPLEIN 40-42, TELEFOON 37329 Optreden van „Rhythm Club" vocaliste Ria Joy met als gast MARIA ZAMORA Ontvangen Jubileum-boeken 9 beter verzorgd dan bij Ajax, zodat er aan de 156 zege der Kanaries niet viel te tornen. Aan onze kant wisten Her Kok, Henk ter Heide en Toon van Genderen met elk twee klappen de knuppel goed te hanteren. Jammer, dat Harry van der Pol nog steeds iets te veel wijd gooit, doch hij doet zijn best en dat is de hoofdzaak. Tegen zwakke ogenblikken van zijn medespelers kan hij echter niets uitrichten. Welnu, makkers, verbetering op dit punt kan slechts door gestadige oefening worden verkregen. Slechts dan zal het bedrijven van sport U volledig bevrediging schenken. Dus des Woensdagsavonds op naar de training! Het tweede treffen tussen Ajax 2 en V.V.G.A. 2 moest wegens de regen worden uitgesteld. ONZE TOEKOMST. De Jeugdcommissie van de K.N.H.B. heeft vóór de aanvang van het seizoen in de verschillende honkbalcentra contactavon den georganiseerd, ten einde de afgevaardigden der verenigin gen er toe te bewegen ook met jeugdnegentallen aan de honk balcompetitie deel te nemen. Bijna overal werd het belang hier van ingezien, want een sportclub zonder jeugd heeft een toe komst zonder vreugd. Het werk van genoemde commissie bleek al spoedig vrucht dragend te zijn, want in Hilversum, Utrecht, Nijmegen, Den Haag, Rotterdam en zelfs in het Zuiden speelt thans ook de jeugd van 12 tot 17 jaar het spel van knuppel en handschoen. In Haarlem heeft nagenoeg elke vereniging de beschikking over een of meer juniores-teams. In Amsterdam nota bene de bakermat van het Nederlandse honkbal werd aan een bespreking ter bevordering van jeugdhonkbal weinig behoefte gevoeld, gezien de bedroevend slechte opkomst der clubleiders. Is het niet tekenend, dat er Amsterdamse eerste klassers zijn, die geen jeugdploeg op de been kunnen brengen? „Kunnen" is eigenlijk niet het juiste woord. O.i. hangt het slechts van de activiteit der betrokken bestuurs- of commissieleden af, of het t.z.t. zover komt. Onder de huidige omstandigheden was het voor de plaatse lijke competitieleider zeer moeilijk bij de indeling der ingeschre ven negentallen met de leeftijd en physieke kracht der knapen rekening te houden. Onze juniores A., die allen al eerder hebben gehonkbald, moeten het dan ook wel eens tegen jongere spelers opnemen, die nog niet tegen hen zijn opgewassen. Tot dusver hebben de onzen klinkende overwinningen behaald. V.V.G.A. 2 moest met 221 het loodje leggen en A.H.C. '31, een bescheiden vereni ging die wel waarde aan jeugdhonkbal hecht, ging met 281 ten onder. Volhouden, A.H.C.-ers, al doende leert men! Ten slotte moest De Volewijckers A. met 110 het hoofd buigen. De wedstrijd ThorAjax werd door de wnd. competitieleider naar een latere datum verschoven. Achteraf was dit een geluk, want anders zouden wij met 3 of 4 invallers hebben moeten verschijnen. Alsof er geen gesloten seizoen bestaat, werden de betrokkenen uitgenodigd om vóór de ontmoeting Blauw Wit Curagao een partijtje te voetballen. Wij zullen er op deze plaats niet over nakaarten, doch het wordt zo langzamerhand wel tijd, dat sommige functionarissen eens wat meer waardering voor het werk van hun collega's gaan tonen. Intussen behoort de thuiswedstrijd tegen Thor al weer tot het verleden. Met invallers voor Drewes en Tielrooy wist Ajax ook deze hindernis te nemen (84). Fred Ipenburg had er als werper goed het oog in. De oudste der gebroeders Baartscheer speelde voor het eerst mee en deed het zeer behoorlijk. Er zitten in dit tam verscheiden knapen die wat voor de toekomst beloven. Van der Velden en zijn kornuiten zullen Zondag 13 Juli a.s. in het jaarlijkse R.C.H.-tournooi hun krachten met andere clubs kunnen meten. Houdt onze kleuren hoog, vrienden! Onze ,,B.", nagenoeg geheel bestaande uit spelers, die honk bal voor het eerst in competitieverband beoefenen, heeft het tegen de A.-ploegen van andere verenigingen niet gemakkelijk, doch geeft zich geheel. Goed zo, boys! The Catchers A. trok met een bescheiden 1511 overwinning naar huis. V.V.G.A. A. klopte onze hoop beide keren, n.l. met 134 en 13—0. Het honkbalsecretariaat zal van 7 t.m. 23 Juli worden waar genomen door de heer W. Niepoth, Kinderdijkstraat 61-11, Amsterdam COMPETITIESTANDEN. Overgangsklasse A.: Ajax 1 8 0 H.C.K. T.I.W Sparta D.W.S T.IJ.B.B. Schoten 2 H.H.C. 2 Overgangsklasse B.: Kennemerland E.D.O D.O. S V.V.G.A. 2 H.F.C. Haarlem The Catchers E.H. S Ajax 2 7 7 8 7 8 7 7 7 7 7 8 8 7 7 5 5 4 3 2 2 0 0 0 1 0 1 0 0 0 0 1 0 1 0 1 1 1 2 2 3 4 5 4 6 16 10 10 9 6 5 4 0 12 10 9 8 7 6 5 1 Onze clubgenoten Gijs Duinker en Wim Prins hebben Zater dag 28 Juni j.l. als werper resp. derde-honkiman deelgenomen aan de honkbalwedstrijd Nederland BBelgië, welke in het Goffert-stadion te Nijmegen werd gespeeld. De uitslag was 4-4. De volgende dag kwam Prins op het Sparta-terrein in Rot terdam weer voor de B-ploeg uit, en wel tegen Engeland. Onze landgenoten wonnen met 31. Duinker was als reserve aan wezig. Evert van Tuijl fungeerde Zaterdag bij Nederland AEnge land (53) in het Ajax-stadion en Zondag in de Maasstad als veldscheidsrechter. HONKBALPROGRAMMA. Overgangsklasse A.: Zondag 6 Juli: AjaxH.C.K. (11 uur). Zondag 13 Juli: SpartaAjax. Zaterdag 19 Juli: T.IJ.B.B.Ajax. Zondag 27 Juli: AjaxT.I.W. (11 uur). Overgangsklasse B.: Zaterdag 5 Juli: D.O.S.Ajax 2. Zondag 13 Juli: The CatchersAjax 2. Zondag 20 Juli: Ajax 2E.D.O. (11 uur). Zaterdag 26 Juli: E.H.S.—Ajax 2. ETÉ. Van de A.F.C. Blauw Wit ontvingen wij ter gelegenheid van haar 50-jarig jubileum een prachtig gebonden Gedenkboek, ver lucht met vele foto's en zeer lezenswaardige bijdragen. Het is een uitgave, onze zustervereniging waardig. Van onze Maastrichtse vrienden van M.V.V. ontvingen wij een jubileumboek ter gelegenheid van haar 50-jarig bestaan dat er mag zijn. Rijk geïllustreerd. Hulde voor de keurige uitvoering.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1952 | | pagina 9