BONTBEWARING Bonthuis „DE BLAUWVOS" AD. VISSER Sr op zijn best! Voor alle AJACIEDEN in West 8 werper Sargentini naar zijn eerste honkman, die Harry prompt een nul bezorgde; dat dachten wij tenminste, doch de scheids rechter besliste anders. Onze clubgenoot verklaarde daarop ruiterlijk, dat hij getikt (letterlijk) was. Jammer dat je uit ging, Harry, doch je houding was de enig juiste! In de 3e inning trok H.C.K. de plooi weer glad. Rudolphy mikte de bal goed het veld in, doch vond bij het tweede kussen zijn Waterloo. Klip lichtte er een /vrije loop uit en arriveerde daarna juist op tijd op het derde honk. Onze honkman Prins fronste even hardop zijn wenkbrauwen en de toeschietende cap tain Ter Heide was leveneens een ogenblik de kluts kwijt. Klip overzag de situatie vliegensvlug en rende ongehinderd op het eindpunt af. Gelukkig bleek ons team hierdoor geen al te grote schokken te hebben ondergaan. Eerst in de 5e inning viel er weer een punt te noteren. Bos boom profiteerde van een foutje. Prins kon het eerste honk niet tijdig halen, doch Harry was inmiddels naar het voorlaatste honk opgerukt. Toen Ruud Kok de bal in de richting van korte stop Wille zond, stond deze even in tweestrijd of hij naar het eerste of thuishonk zou gooien. Enfin, Bosboom hergaf ons de leiding. De thuisclub liet dat echter niet op zich zitten. Klip raakte de bal vakkundig, wat Wille hem nadeed. Resultaat 22. Met deze stand kwam het einde al naderbij. In de voor laatste beurt legde Ajax echter de grondslag voor de overwin ning. Sargentini, wiens werpprestaties gaandeweg minder wer den, moest lijdelijk toezien, dat Jan ter Heide het ronde ding op een veilige plaats in het veld deponeerde. Een poging van deze pitcher om onze aanvoerder op het tweede honk te doen retireren, faalde jammerlijk en toen daaraan nog een fout werd toegevoegd, was het andermaal verkrijgen van een voorsprong een koud kunstje. Onze verdediging, die gelet op de omstan digheden toch al behoorlijk werk had geleverd, kwam er steeds beter in; in de 7e inning twee vangballen van Ter Heide en een van Bosboom, in de achtste beurt 1x3 slag van Duinker en twee goede aangooien van Prins, resp. De Sterke. In de slotscène was het ijs spoedig gebroken. Prins zag „bij de bel" zonder Vrouwe Fortuna kans het le honk in te nemen. R. Kok volgde hem wandelend. Door zwakke gteeën in de Haarlemse verdediging liep onze score tot 52 op. Met twee man uit kregen Hordijk en Duinker nog de gelegen heid de stand op 72 te brengen, dank zij enige doorgeschoten ballen. Gijs Duinker gunde de tegenpartij zelfs geen strohalm meer. Niettegenstaande de vochtige bal waren zijn werppres taties goed te noemen, n.l. 13 x 3 slag en 4 x 4 wijd. Beide ver enigingen kwamen tot 4 honkslagen. In het veld liet onze ploeg driemaal een veer. De zege was verdiend, zij het wat geflat teerd. De Sterke deed het op het tweede honk zeer verdienste lijk. Ja, dat dekken van het eerste honk was uitstekend, Dick. Dat vergeten de anderen wel eens! Nu de slaghouding nog wat verbeteren, want je kunt meppen, dat weet ik. Ajax—H.H.C. 2. De return-match AjaxH.H.C. 2 is een parodie op honkbal geworden. Zeker, de weersomstandigheden deden niet bepaald aan de zomer (21 Juni) denken. Van tijd tot tijd kwam Pluvius zich er mee bemoeien. Maar dat was de week daarvoor tegen H.C.K. ook het geval en toen werd er wel behoorlijk gespeeld. De bron van het kwaad zat m.i. hierin, dat onze ploeg de in derdaad zwakke ploeg van H.H.C. 2 ,als een zacht eitje be schouwde en het niet noodzakelijk achtte zich voldoende in te spannen. Alles ging even laks. De boog kan niet altijd ge spannen zijn, maar wat hier vertoond werd, was Ajax onwaar dig. De hoofdscheidsrechter had hierin door tactisch optreden wellicht verbetering kunnen brengen, doch hij liet dit na. Ster ker nog, hij gooide er bij het nemen van beslissingen meer dan eens met zijn pet naar en stak dit nota bene niet onder stoelen of banken. Dat de H.H.C.-ers zich hieraan ergerden, is volkomen te be grijpen. Voor Uw verslaggever, die wegens het scheidsrechters- tekort voor de zevende maal in dit seizoen bij zijn eigen ver eniging als veldscheidsrechter optrad waardoor hij zijn taak als commissielid niet kon vervullen is het in ieder geval een verloren middag geweest, ondanks de 193 zege der onzen. Doordat de strook grond achter het toch al niet bijster voor honkbal geschikte Voorland-terrein was uitgegraven, kwamen de doorgeschoten ballen talrijke malen in de vette klei terecht, wat de prestaties der werpers en de ballen zelf niet ten goede kwam. U zult het ongetwijfeld kunnen billijken, dat er ditmaal geen wedstrijdverslag volgt. E.D.O.Ajax 2. Ondanks het feit, dat Ajax 2 tegen de oud-eerste klasser E.D.O. met enige juniores moest uitkomen, heeft ons team zich uitstekend geweerd. Vooral over de jongste der familie Mossing Holsteyn luidden de berichten gunstig. Niettemin bleven de Spaarnestedelingen met 84 aan de winnende hand. Ajax 2E.H.S. De vrij sterke opstelling ten spijt, heeft ons tweede negen tal de niet geheel volledige ploeg van E.H.S. voor niet al te grote moeilijkheden geplaatst. Sommige clubgenoten bleken niet de wilskracht te hebben om er iets goeds van te maken. Het was een slappe vertoning, waarbij de bezoekers met 144 aan het langste eind trokken. KennemerlandAjax 2. De week daarop moesten Ras en de zijnen het nog ongesla gen Kennemerland in eigen huis bekampen. Dat Wim Weppner zonder bericht van verhindering verstek liet gaan, bleek voor de andere spelers geen bezwaar te zijn om de pas gepromo veerden geduchte tegenstand te bieden. Bij het ingaan van de laatste slagbeurt der Haarlemmers was er nog geen „licht" tussen de partijen. Toen de honken evenwel vol kwamen, werd de druk voor Van der Pol te groot. Hij moest met lede ogen aanzien, dat de volgende slagman 4 wijd forceerde, waardoor diens ploeggenoot op het derde honk automatisch kon binnen komen. Alzo een benauwde 98 victorie voor de oranje- zwarten. Never mind, boys, best gedaan is al gedaan! H.F.C. HaarlemAjax 2. Al heeft het gelijke spel (66) onze reserveploeg niet nader tot de naaste concurrent H.F.C. Haarlem gebracht, toch kan ze op een aardige wedstrijd terugzien. Weliswaar werd op Harry van der Pol, die door de onjuiste houding van Wim Weppner als werper fungeerde, veel gesla gen, doch in het algemeen kon hij op de steun van zijn binnen velders rekenen, al liet onze derde-honkman toch nog wel enige steekjes vallen. De verre velders liepen elk een keer onder een geslagen bal door. F. A. Mossing Holsteyn kon zich herstellen door enige lastige vangen. Aan slag was Her Kok de primus. Bij de thuisclub komt die eer toe aan Groeneveld met drie tikken, waarvan er twee goed voor twee honken waren. Bij het ingaan van de laatste slagbeurt der gastheren leidden Ras c.s. met 65, doch het werd ten slotte remise, waarmede beide partijen loon naar werk kregen. Jongens, al is onze positie niet rooskleurig, speelt voor wat je waard bent! Ajax 2D.O.S. Bovengenoemde wedstrijd is een waar slagfestijn geworden. Tegenover de 15 honkslagen der Utrechters stelde ons tweede het niet geringe aantal van 9. De D.O.S.-er Van Capelle was wel bijzonder productief, want hij kwam met een slaggemiddelde van 0.80 uit de bus. Ook het veldwerk der Stichtenaren was Laat in de ZOMER Uw BONTWERKEN door ons BEWAREN en NAZIEN A. F. STRIKKERS Koninginneweg 255, Tel. 95701, Amsterdam (bij Amstelveenseweg) Tramlijn 1-2-16 Telef. Voorverkoop Ajax-plaatsbew ijzen 88997 Voor uitwedstrijden eerste klas touringcars Grote sortering Rookartikelen Bestellingen worden door de gehele stad thuisbezorgd Sigarenmagazijn A. C. Visser, Kinkerstr. 343

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1952 | | pagina 8