HONKBAL Ajax I en juniores A. aan de kop het tweede onderaan Schoten 2Ajax. Ook in de tweede uitwedstrijd is Ajax met behoorlijke cijfers voor de dag gekomen. Dat de overwinning (317) zo overtui gend was, moet gedeeltelijk aan minder sterk veldwerk der gastheren worden toegeschreven. Gijs Duinker had er weer goed het oog in. Wel moest hij 4 honkslagen laten passeren, doch daar stond tegenover, dat hij niet minder dan 18 keer een speler voor 3 slag aan de kant zette. Voorts stond hij slechts twee vrije lopen toe. Bovendien werd hij door zijn clubgenoten prachtig gesteund. Eén man van de geel-zwarten kwam op ge lukkige wijze op de honken. Dit fraaie, veldwerk werd geaccen tueerd door een keurig dubbelspel in de 5e inning. Vierhout kreeg 4 wijd en Van der Made sloeg een grondbal naar André Kraan. Onze korte stop gooide naar Beumer, die op zijn beurt de bal snel naar Ruud Kok expediëerde. Ons negental kwam tot 6 honkslagen. Bosboom (bleek eindelijk het goede houtje te hebben gevonden, want hij was met een twee- en een éénhonk- slag ditmaal onze tophitter. De overige veilige tikken werden gegeven door R. Kok, Duinker en Pasteuning. Deze laatste nam de plaats in van Neefjes, die door een ongelukkige botsing tij dens een voetbalwedstrijd voorlopig is uitgeschakeld. Jan, wij hopen allen dat je weer .spoedig geheel de oude zult zijn en in onze kring kan worden opgenomen! De rode pantalon van Duinker was blijkbaar naar maat, want hij kwam er in deze ontmoeting niet zonder kleerscheuren af. Gelukkig voor hem was zijn „concurrent" Schalm aanwezig om hem te kunnen laten overstappen. Heeft de scheidsrechter te dien opzichte ook „wijd" geroepen, Gijs? AjaxSparta. Al was Sparta reeds vier punten kwijt, toch werd onze strijd tegen de Rotterdammers zeer belangrijk geacht. Had de club van Spangen immers niet een week tevoren na een 97 achter stand het nog ongeslagen H.C.K. in eigen omgeving met 109 doen sneven? Welnu, de bezoekers hebben ons het vuur na aan de schenen gelegd. Wij hadden ons al met een gelijk spel verzoend, toen Ruud Kok een foutje uitbuitte en daarmede zijn negental een 43 overwinning bezorgde. Ondanks het feit, dat Sparta geen werper heeft die de slag mensen als het ware aan de lopende band uitgooit, schuilt zijn kracht in de defensie. Pitcher De Koning, overigens een goede velder, wierp slechts 2x3 slag en liet 5 vrije lopen toe. Verder kreeg hij 6 honkslagen tegen zich, waarvan R. Kok de helft voor zijn rekening nam. Onze eerste honkman was trouwens ook als veltier uitstekend op dreef. Gijs Duinker handelde iets te veel naar eigen inzicht, hoewel zijn captain-vanger de situatie uiter aard beter kon beoordelen. Gijs schakelde 11 keer een tegen speler op slag uit, doch gaf 8 vrije lopen weg. Het was niet duidelijk, waarom hij enige malen met bezette honken de vrije stand innam en door een lange voorbeweging de honklopers der tegenpartij ruimschoots gelegenheid gaf een kussen op te schik ken. De discipelen van Jan Blomvliet brachten het tot 3 veilige honkslagen. Nadat de gasten hun eerste beurt zonder punten hadden afgesloten, opende Prins met een ferme klap. Beumer kon het eerste honk niet op tijd bereiken en R. Kok mocht wan delen. Jan ter Heide bood de middenvelder een vangbal, waar op Prins echter de thuisplaat kon overschrijden. In de 3e inning was er voor de Kasteelbewoners meer winst weggelegd. De Koning werd na een goede tik honkloper. Nadat Bazuin een prooi van R. Kok was geworden, lieten Fabrie en Voormolen het op 4 wijd aankomen. Buizert zwaaide het hout niet vergeefs, want hij stelde De Koning in staat de gelijk maker ter wereld te brengen. Maar daar bleef het niet bij. Een overigens overbodige aangooi van Beumer naar Prins mislukte, zodat het onze rivalen niet veel moeite kostte een 31 voor sprong te nemen. In deze phase speelden de bezoekers stellig enthousiaster dan Ajax. Onze ploeg bestaat nu eenmaal niet uit „knokkers". In de tweede helft van deze slagbeurt ranselde R. Kok de bal in de tribune, wat hem recht gaf op het tweede honk, doch dit wierp evenmin vruchten af als de twee opeen volgende klappen van Duinker en Bosboom in de 4e ronde. De 5e inning verliep voor ons echter gunstiger. Prins wist zich aan islag goed te beheersen en zag dit met een wandeling be loond. Beumer werd de weg naar het le honk versperd, doch Ruud Kok diende zich andermaal met een tweehonkslag aan, waarop Prins onze achterstand kon verkleinen. Ter Heide ging wederom op een verre vangbal uit en Hordijk dwong 4 wijd af. Kraan zou zijn uitgegaan, als de eerste honkman de hem toe geworpen bal goed onder controle had gehad. Thans trok Kok hier profijt van en bracht de balansi in evenwicht (33). Met deze score ging de wedstrijd zijn eindstadium in. Toen Voor molen als derde man in de richting van Duinker sloeg, was deze op zijn qui vive, waarmede Ajax voor een nederlaag gevrij waard bleef. Maar de onzen hadden nog een slagbeurt te goed. Beumer zag zijn vuurpijl in de handschoen van de linksvelder verdwijnen, doch Kok kreeg de bal ten derden male goed op zijn knuppel. Ter Heide kwam fortuinlijk op het honk, doch werd op het volgende kussen uitverklaard na velderskeus van Hor dijk. Kraan zocht de ballen goed uit, hetgeen er toe leidde, dat alle honken vol kwamen. Gijs Duinker wist met een aantal foutballen de werper aan het lijntje te houden. Toen deze echter ietwat te hoog gooide, rolde de bal over de schouder van de vanger, waarna Kok het ogenblik gekomen achtte de beslis sende sprong naar het thuishonk te wagen enmet succes, zoals in de aanhef reeds is vermeld. Een ietwat zuur besluit voor onze concurrents, doch onze zege was gezien de cijfers - niet geheel onverdiend. Ofschoon de honkbalprogramma's in het vorige verenigings orgaan waren gepubliceerd en de dagbladen deze ook wekelijks opnemen, viel het aantal belangstellende clubgenoten geducht tegen. Vorig jaar hadden wij daarover in de promotiestrijd met A.B.C. waarlijk niet te klagen, maar nu! Komaan, Ajacieden, het is nog niet te laat. Leeft mee met de verrichtingen van onze honkballers. Kent U de spelregels niet voldoende, steekt dan Uw licht eens op. Er zijn genoeg inge wijden aanwezig om U wegwijs te maken. Ajax wint jubileumtournooi van U.V.V. Daags na de inspannende wedstrijd tegen Sparta dong Ajax mede in het honkbaltournooi van U.V.V., dat georganiseerd was ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van de voetbal afdeling en het eerste lustrum van de honkbalafdeling dezer vereniging. De overige deelnemende clubs waren de sterke overgangsklasser D.O.S. en de tweede klassers U.V.V. en D.E.C., die zich in de competitie eveneens doen gelden. Zo op het oog zat er voor ons een goede kans in om de eerste prijs in de wacht te slepen. Men dient echter niet te vergeten, dat een tournooi iets geheel anders is dan een competitiewedstrijd. D.E.C. had op de andere teams voor, dat het geen competitiewedstrijd achter de rug had. Bovendien zijn de matches van kortere duur, zodat een achterstand niet gemakkelijk valt in te halen. Wat Ajax betreft kwam er nog dit bij, dat Jan ter Heide en Bosboom verhinderd waren. Wim Prins kon wel meespelen, doch had moeite met lopen en tot overmaat van ramp verstapte Pasteu ning zich, zodat hij reeds in de eerste ronde moest worden ver-

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1952 | | pagina 6