Rederij PLAS Dankbetuiging Damrak steiger I, Amsterdam Rondvaart door havens en grachten 11 ons antwoord. Het spel ging op en neer en speciaal de rechter vleugel van onze gasten maakte het onze defensie lastig. Visser moest twee machtige saves verrichten bij schoten van De Bruy- ckere en De Jong, om de man van het scoringbord op zijn bank je te laten zitten. Alvorens wij Willem II ons eerste souvenir, in de vorm van een penalty, aanboden, die v. Roessel feilloos be nutte, 20, waren wij na een goede combinatie van onze voor hoede tot een buitenspeldoelpunt van Leeser gekomen. Onze halfspelers Bakker en Bouwens, beiden in goede vorm, lieten hun verdedigende taak, door de achterstand gedwongen, enigszins los en hun steun aan de voorhoede bracht ons spoedig uit een scrimmage door Bouwens het verdiende tegenpunt, 21. Het antwoord van Willem II was zeer positief. Met een prettig aandoend enthousiasme, waar wij misschien nog iets van kun nen overnemen, werden zogenaamde onbereikbare ballen toch nog bemachtigd. Saarloos, die op een zeer behoorlijk debuut kan terugzien, werd tweemaal door de linkerwing uit positie gespeeld. Twee schoten van linksbuiten Becx, één tegen de paal en een gloeiende kogel net naast ons doel, waren het ant woord. Onze achterstand zou toch met de rust nog tot 2 doel punten vergroot worden. Elzer bood Willem II een tweede penalty aan. Hoewel niet zo prima genomen als de eerste, liet v. Roessel deze kans niet voorbijgaan, 31. De hervatting opende met een Ajax-aanval. Deze werd afge slagen en een klein foutje op het middenveld, stelde de Willem Il-voorhoede in de gelegenheid om een goede aanval, waarin elke speler betrokken werd, op te zetten, waarna Van Roessel een hard schot loste, dat onze doelman dit maal te machtig bleek. Het is voor een doelman niet prettig om in twee kam pioenswedstrijden driemaal op de doellijn plaats te moeten nemen voor het stoppen van een penalty. Ik geloof zeker dat een volledig geconcentreerde en een door deze penalty niet moedeloze Visser, dit schot en ook de laatste goal van v. Roes sel, hoe mooi deze kopbal ook was, niet had laten passeren. Willem II speelde een poosje show, maar een moedig Ajax- elftal stelde zich heftig te weer. Bouwens en Van Dijk verwis selden van plaats, wat niet het slechtste gedeelte van de wed strijd voor onze aanvoerder zou worden. Michels en Bouquet werkten als paarden en toen Michels met een kopbal 42 maakte, bleek de Willem Il-defensie toch uiterst kwetsbaar. Een zeer geraffineerd genomen vrije schop had onze aanvals leider voordien in vrije positie gebracht, maar zijn schot faalde. Een derde tegenpunt hing in de lucht. Een voorzet van v. d. Wel, die zeer behoorlijk speelde maar te dikwijls terugging met de bal, kopte Rinus prachtig in, maar aangezien de doelpalen wilden bewijzen er niet doelloos te staan, verleende een dezer de Willem li-doelman volle medewerking. Weg de kans op 43! Ons veldspel steeg in kwaliteit, doordat alles vlak werd ge houden, maar doelpunten bleven uit. Een snel uitgevoerde aan val van onze gastheren, waarbij onze verdediging uit elkaar werd gespeeld, een prima voorzet van linksbuiten Becx en v. Roessel profiteerde (ongedekt) met een magistrale kopbal, geholpen door een te laat reagerende Visser. Verdiend verloren, maar met onverdiend grote cijfers. Henk Elzer, waarschijnlijk enigszins uit zijn doen door zijn tweede penalty-geval in deze reeks wedstrijden, kon niet tot zijn normale vorm komen. In de lucht kon hij het tegen v. Roes sel wel klaren, in de strijd om de bal op de grond moest hij zijn meerdere erkennen. De nederlaag kon aan de goede stemming na afloop niets veranderen. Waarderende woorden van onze tweede voorzitter, werden door v. Dijk beantwoord, met de toezegging voor een uiterste krachtsinspanning in de resterende wedstrijden. Het idee van een der bestuursleden om op de terugtocht even aan te wippen bij onze in het hospitaal te Utrecht liggende Hans Boskamp werd met enthousiasme ontvangen. Potharst en Van Dijk namen de honneurs waar en de medegenomen fruitmand werd door Hans, die gelukkig goed vooruitgaat, onder hartelijke dank geaccepteerd. En nog vier. Mijn beide collega's zullen U hopelijk beter nieuws hiervan mogen vertellen, dan de ondergetekende van de eerste twee. C. E. de V. AJAX 2—XERXES 2. Door noodzakelijke veranderingen in ons eerste elftal en het in reserve houden van enkele tweede elftal-spelers, kwam er een zeer sterk gewijzigde ploeg in het veld, n.l.De Boer, Klop per, Maurer, Haarms, Neefjes, Velder, Leeser, Huis, Den Edel, Both, Standaar. Van begin af aan viel duidelijk te constateren, dat bij onze Rotterdamse vrienden, die direct hun medewerking hadden verleend om deze wedstrijd om te zetten, diverse spelers aan wezig waren, die reeds in de eerste klasse hadden gespeeld. Tegenover ons team, met enkele juniores als proefnemingen, maakte Xerxes een veel degelijker en geroutineerder indruk. Speciaal hun middenvoor Koers, die nog bij ons in de juniores heeft gespeeld, viel op door zijn prima spel. Den Edel maakte na 10 minuten 10, maar met de rust wees de score reeds een 12 stand aan. Beide goals waren door Koers gescoord, vooral het tweede doelpunt kwam voor een schoonheidsprijs in aanmerking. Een misverstand tussen Klop per en De Boer bracht het derde doelpunt, waarmede het einde kwam. Onze spil Neefjes moest wegens een scheenbeenbreuk uitvallen (het allerbeste, Jan) en ook Maurer moest met een pijnlijk gezicht de kleedkamer opzoeken. Zijn blessure bleek echter nogal mee te vallen. Uitgaande van het standpunt, dat Xerxes 2 geen kampioen is geworden, zullen onze reserves ernstig rekening moeten hou den, dat de kampioen van deze afdeling, Excelsior 2, in de a.s. competitie om het kampioenschap van Nederland der reserve eerste klasse, geen zacht eitje zal blijken. P.S. Xerxes 2, op 25 Mei op bezoek bij D.W.S., bracht met zes vertegenwoordigers uit haar elftal een bezoek bij Jan Neefjes. Vergezeld van fruit, bloemen en sigaretten kwamen zij even naar de patiënt kijken. Evenals de familie Neefjes, stelt onze vereniging dit bijzonder op prijs. Bravo, Xerxes. Ons volledig honkbalnegental kwam ook nog even aanwip pen. Je werd dus niet vergeten, Jan. Spoedige beterschap. C. E. de V. Van het Bestuur en de Jeugdcommissie van de Sportclub Enschede ontvingen wij onderstaand schrijven, waarvoor wij gaarne een plaats inruimen. „Nu het zo prachtig door Uw vereniging georganiseerde jeugdtournooi om de Insulinde-Cup voor dit jaar weer ten einde is, is het mij een behoefte U namens Bestuur en Jeugdcommissie hartelijk te danken, niet alleen voor Uw uitnodiging dit jaar, daarnaast voor de buitengewoon goede ontvangst en gastvrij heid die U allen tegenover de deelnemers hebt getoond en de wijze waarop U ons gezelschap in de gelegenheid hebt gesteld Zaterdag 7 Juni de kampioenswedstrijd AjaxHaarlem bij te wonen. De sportieve geest en sfeer waarin dit tourifboi is gespeeld, hebben ons nog eens de vriendschap met Uw vereniging doen bevestigen. Een woord van oprecht hartelijke dank aan Uw Commissie leden en zonder ook maar een der anderen tekort te doen, in het bijzonder aan de secretaris der Jeugdcommissie, de heer Th. J. Muller, is zeker gerechtvaardigd. Zij allen hebben niets nagela ten ons een paar onvergetelijke dagen te bezorgen, waarbij wij tenslotte ook een woord van grote dankbaarheid willen uiten aan de pleegouders, die in zo'n grote mate hebben bijgedragen tot het welslagen van dit tournooi. Allen dank, zeer hartelijk dank en met vriendelijke sport- groeten. Nabens Bestuur en Jeugdcommissie Sportclub Enschede, B. J. KNOPERS, secr. direct naast de Beurs. Tel. 45406 Gezelschappen reductie

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1952 | | pagina 11