't MEUBELPALEIS hieuwemdijk i64-i7o Amsterdam tel. 49269 daarvoor met 90 van IJ-boys gewonnen. Wij bereidden ons derhalve op een spannend duel voor. Ons vriendje Jesse, de spil van adspiranten 5 waar alles om draait, gevoelde zich bij de aanvang niet geheel wel en werd door de heer Swart per motorfiets thuis gebracht. Hij was de volgende dag wel weer present, maar heeft tooh niet meer aan het spel deelgenomen. V. d. Valk heeft hem in de resterende wedstrijden op uitsteken de wijze vervangen. Van Ajax' standpunt bezien, is de wedstrijd tegen De Meteoor wel de mooiste van de dag geworden. Snelle rennen, goede voorzetten, handige combinaties en rake schoten leverden liefst acht doelpunten op. Onze achterhoede, met Pel ser aan het hoofd, werd daarentegen geen enkele maal gepas seerd. Wel moeten we Pelser onder het oog brengen, niet al te fors op te treden, want je weet, jongetje, dat een penalty daar van allicht het gevolg kan zijn. Op de 2e Paasdag werd de finale gespeeld. De krachtmeting tussen Ajax en S.N.A., welke ploeg in de andere afdeling als eerste was geëindigd, moest de beslissing brengen. Het resul taat, een 40 zege, geeft wel aan, dat onze adspiranten zich over alle linies de sterksten hebben getoond. De prijzen werden daarna door de heer Stelling, de ijverige secretaris van de jeugdcommissie van De Meteoor, uitgereikt, waarbij aanvoerder v. d. Werf met enige woorden van waar dering voor het door Ajax vertoonde spel, een fraaie beker in ontvangst mooht nemen. Wij danken de heer Stelling voor zijn sympathieke woorden en tevens voor de goede zorgen, aan ons allen gewijd gedurende dit op een zo prettige manier verlopen Paastournooi. Na dit Paastournooi-intermezzo, hetwelk ons in de gelegen heid stelde de verrichtingen van twee onzer elftallen eens nader onder de aandacht te brengen, volgen nu de resultaten der 29 competitiewedstrijden, die in de periode van 30 Maart t.m. 20 April j.l. gespeeld werden. Van de te behalen 58 punten konden we er slechts 38 in ons crediet boeken; veel te weinig naar onze zin! Maar laat ons een en ander eens in het kort be schouwen. Juniores 1 won van R.K.A.V.I.C. met 73 en speelde tegen D.W.S. 22 gelijk. Een voorhoede, die in twee wedstrijden 9 goals kan maken, is bepaald niet slecht, maar wat te zeggen van een achterhoede ,die te zelfder tijd 5 maal gepasseerd wordt? Kampioenskansen zijn er niet meer, zodat veranderin gen niet behoeven te worden aangebrachtdus nu maar rustig doorgaan op hoop van betere tijden. Juniores 2 won van Meteoor 1 met 20, verloor van Blauw Wit met 13 en bleef S.D.W. 1 met 10 de baas. Een schit terende eindspurt is het dus niet geworden, maar desondanks werd het kampioenschap behaald. Bravo, jongens, jullie voor beeld geeft de burger weer moed. Juniores 3 bleef geheel meester van de situatie door drie wedstrijden in successie te winnen. Sloterdijk 1 kreeg met 30 klop, N.F.C. 1 moest met 21 het gelag betalen en Aalsmeer 1 werd met dezelfde cijfers het kind van de rekening. Al zijn de laatste overwinningen nu niet bepaald overtuigend geweest, toch zal het kampioenschap dit team moeilijk kunnen ontgaan, daar tot nu toe slechts één wedstrijd verloren werd. Jongens, zet de tanden nog eens extra op elkaar en zorgt er voor, dat onze voorspelling ook bewaarheid wordt! Juniores 4 geven we niet veel kans meer. Van de drie laatst door hen gespeelde wedstrijden, werden er n.l. twee verloren. Het begin was goed, want J.O.S. 1 werd met 50 verslagen; daarna was het echter mis. S.L.T.O. 1 gaf hen met 23 het nakijken en Volewijckers 3 wist ze er met 12 onder te houden. Juniores 5 deed het ook niet al te best. Door tegen Vole wijckers 4 gelijk te spelen en van D.J.K. 1 te verliezen, heeft dit team nu reeds 6 verliespunten. De kans om op een der eerste plaatsen te eindigen, zal nu wel verkeken zijn. De uitslagen waren: Volewijckers 4Ajax 44, AjaxA.S.V. 1 20 en D.J.K. 1Ajax 10. Adspiranten 1 kwam slechts eenmaal in het veld, en wel tegen zijn grootste concurrent, Blauw Wit. Het was een zeer teleurstellende wedstrijd, waarbij slechts twee spelers, n.l. Dre- wes en Diehl, even boven het middelmatige uitkwamen. De rest had een totale off.-day. Blauw Wit won verdiend met 20. Jongens, past op je tellen; nog is jullie kans daar, verzuimt niet deze te benutten! Adspiranten 2 moest ook al voor Blauw Wit buigen, welk team nota bene indertijd op eigen terrein met 40 het onder spit had moeten delven. Foei, jongens, dat hadden we in het geheel niet verwacht! Voor jullie wordt het net zo goed op passen, want De Volewijckers ligt op de loer. Zoals reeds ge zegd is, won Blauw Wit met 20; De Volewijckers ging echter met 42 ten onder en T.I.W. 1 moest er met 31 aan geloven. De beslissing hebben jullie nog geheel in eigen hand; handelt daar dus naar! Adspiranten 3 won met niet minder dan 130 van Meer- boys, doch kon het tegen het Centrum niet verder dan een ,,bril" brengen. Hadden jullie in eerstgenoemde wedstrijd dan alle kruit verschoten? Rapiditas heeft in jullie afdeling de lei ding en als jullie, al is het maar één enkel punt meer verliezen, is jullie kans op een kampioenschap waarschijnlijk verkeken. Onze verwachtingen zijn hoog gespannen, stelt ons dus niet teleur! Adspiranten 4 is de laatste weken bijzonder slecht op dreef. Als vijf opeenvolgende wedstrijden slechts 5 punten opleveren, mankeert er beslist wat aan. We hebben nog geen totaal over zicht van de stand in deze afdeling, maar voor de le plaats komt ons elftal o.i. niet meer in aanmerking. Met de leider, Zeeburgia 3, werd de buit broederlijk gedeeld (uitslag 22). Van De Volewijckers 3 werd met 23 verloren, maar ten slotte moest Blauw Wit met 20 ondervinden, dat onze jongens toch ook nog een woordje wensten mede te spreken. Adspiranten 5 stevent blijkbaar regelrecht op zijn doel af. Enkele moeilijke klippen moeten echter nog worden omzeild, alvorens het glorieuze eindpunt bereikt zal zijn. Daarom, jon gens, zet je nog eens extra schrap; met een vaste wil om te slagen, zal het heus wel lukken. D.W.S. 4 en Blauw Wit waren de onwillige slachtoffers, die met 63 resp. 42 worden over troefd. Adspiranten 6 liet zich twee klontjes uit de pap ontgaan, door van N.F.C. 1 met 01 te verliezen. Verder hielden de onzen braaf stand en versloegen T.O.G. 3 met 32 en Swift 5 met 90. Ook voor deze jeugdige clubmakkers komt het zege vierend einde in zicht. Nog even volhouden, jongens, en geen misstappen meer begaan, want dan zouden jullie, met de.haven in zicht, toch nog stranden. Adspiranten 7 speelde slechts één wedstrijd en voegde daar mede weer 2 punten aan zijn totaal toe. We vinden het wer kelijk een verdienstelijke prestatie, dat onze benjamins met 10 van Lijnden 2 wisten te winnen en al komen ze dan ook niet voor een der hoogste plaatsen op de ranglijst in aanmer king, we zijn toch zeer tevreden over de tot nu toe bereikte resultaten. Jongens, we zullen maar denken: „Volgend jaar gaat het beslist nog beter." Tot de volgende keer. P. VAN OS. HET AMSTERDAMSE JEUGDELFTAL. Bob Haarms en Rob Dukker werden gekozen in het vertegen woordigend jeugdelftal van de afdeling Amsterdam van de K.N.V.B. Van Veen, Loek den Edel en Post waren reserve. Op Zondag 4 Mei traden zij aan in het Bondentournooi te Bergen.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1952 | | pagina 9