MAX SMEER JEUGDVOETBAL Voor Dames- en Herenstoffen 1 Juniores II kampioen 1951/1952 Qge Prl3z®n Sint Antoniesbreestraai 98 - Telef. 43363 Als we, na ons laatste verslag, gemeend hadden dat de ver dere afwerking van de jeugdcompetitie nu wel een regelmatig verloop zou hebben, zijn wij toch bedrogen uitgekomen. Het heeft de winter ditmaal blijkbaar moeite gekost van ons af scheid te nemen, want Zondag 30 Maart waren de velden wederom met een dikke sneeuwlaag bedekt en de regen, die naderhand neergutste, sloeg onze hoop op een blijde voetbal dag volledig de bodem in. Alle jeugdwedstrijden werden name lijk afgelast. Gelukkig is het daarbij gebleven en de lente heeft nu eindelijk haar werkelijke intrede gedaan. We hebben weer kunnen genieten van frisse, zonnige dagen, waarop Koning Voetbal hoogtij vierde en de zorgeloze jeugd zich heeft kunnen uitleven in haar geliefkoosde sport. Beslissingen ten aanzien van de bovenste plaats zijn er nog niet gevallen. Zeker is even wel, dat verschillende onzer elftallen een mooie kans maken op de zo zeer begeerde kampioenstitel beslag te leggen. Dat er dan echter geen steken meer mogen vallen, zal allen wel duidelijk zijn. Door dit te schrijven, zijn we wel wat erg voorbarig geweest, want juniores 2 konden we Zondag 20 April als onze eerste jeugdkampioen begroeten. Wel gefeliciteerd, jongens! Nu het eerste schaap over de brug is, zullen er beslist wel meer volgen. De namen van de spelers van dit kampioenselftal zijn: Olthuis Vrolijk v. Vegten Mulder Martens De Jong Verhoeven v. d. Wal Vis Ten Have Pijpe Intussen nam op de Paasdagen juniores 1 deel aan het A.F.C.-tournooi en adspiranten 5 aan dat van De Meteoor in Tuindorp Oostzaan. Juniores 1 is er wederom niet in geslaagd boven het middel matige uit te komen. In de eerste wedstrijd tegen A.F.C. trad onze achterhoede zo onzeker op, dat we in no time met 20 achter stonden. Ook Bob Haarms, die een dag te voren in Leerdam met een Ajax-combinatie had gespeeld, was niet zo actief als we van hem gewend zijn. In de tweede helft, de wed strijden duurden slechts 2 x 15 minuten, kwamen onze jongens er beter in, maar, ondanks de toen grote veldmeerderheid en het (aantrekkelijke spel van onze voorhoede, werd er slechts eenmaal gescoord, waardoor The Reds met 21 zegevierden. De volgende tegenstander was D.W.S. We hadden gedacht, dat het spel van Hans Majoor en zijn mannen nu wel beter zou zijn en dat ze voor een fikse overwinning zouden zorgen. Maar wat is dat tegengevallenOnze achterhoede bleek ongetwijfeld meer betrouwbaar, maar nu haperde er iets in de voorhoede, want ze kon geen goals maken. De blauw-zwarten laboreerden aan hetzelfde euvel en zo eindigde deze emotieloze wedstrijd met blanke stand. Tenslotte werd de strijd met Z.V.V. aangebonden. De laatste kans om zich nog enigszins te rehabiliteren hebben onze jrood- witten gelukkig niet laten voorbij gaan. De reserves Tak, Kap per en Drewes, die de plaatsen van Majoor, Haarms en Mulder innamen, mochten nu van him kunnen blijk geven en zij hebben dit op uitstekende wijze gedaan. Onze voorhoede wist in deze laatste ontmoeting zowaar vijf maal de roos te treffen, waar onder prachtige goals van Dries Groen en Loekie den Edel. De achterhoede, met Jaap Veen aan het hoofd, heeft geen krimp gegeven, zodat ons team deze dag toch nog een goede prestatie heeft geleverd. Ook D.W.S. was met 3 punten uit de bus ge komen, waardoor strafschoppen moesten uitmaken wie voor het spelen om de 3e of 4e prijs in aanmerking zou komen. De D.W.S.-ers toonden zich hierin de meerderen, zodat ons elftal met ledige handen naar huis kon gaan. Vóór dit verslag te ein digen, een woord van dank aan de actieve jeugdcommissie van A.F.C. voor de keurige verzorging van haar tournooi. Speciaal aan de heer Nigtevegt, die aan ons elftal was toegevoegd en niets heeft nagelaten om het ons deze dag, ondanks de decep ties, bijzonder aangenaam te maken. Wij wensen hem alle goeds op zijn verre reis naar Venezuela en hopen hem binnenkort ge zond en wel in de vertrouwde kring van zijn jaloud A.F.C. terug te zien. Op de verrichtingen onzer adspiranten in het tournooi, uit geschreven door De Meteoor, kunnen we met algehele voldoe ning terugzien. Ons elftal, oorspronkelijk bestaande uit: v. d. Werf Pelser Rijnsburger Hulshoff Jesse Booy Starreveld Swart Ahrend Hilster Baartscheer heeft een spelletje ten beste gegeven, dat alle aanwezigen met genoegen hebben gadegeslagen. Met 4 gewonnen partijen en een score van 19 goals vóór en slechts 1 tegen, heeft onze toe komst onbetwist getoond de sterkste te zijn. Het behoeft wel geen betoog, dat de le prijs, een mooie beker, met stralende gezichten in ontvangst werd genomen. Aangevangen werd met de wedstrijd tegen De Spartaan. De roodbroeken hadden een pittig elftalletje, dat de onzen, althans in de eerste helft, handen en voeten vol werk gaf. In deze pe riode werd onze keeper door een schot, waarbij de bal door een ongelijkheid van het terrein van richting veranderde, gepas seerd. De tweede helft, er werd 2 x 15 minuten gespeeld, ging daardoor met een 10 achterstand in. Dat alle zeilen nu moes ten worden bijgezet om de schade in te halen, begrepen onze spelers volkomen en het offensief, dat zij daarom begonnen, voorspelde de Spartaantjes niet veel goeds. Aanval op aanval werd ondernomen en het duurde niet lang of Baartscheer maakte, na een sublieme voorzet van Starreveld, met een on berispelijke kopstoot gelijk. Kort daarop was het Ahrend die, op dezelfde wijze, de weegschaal naar onze kant deed over slaan. Ten slotte maakte Jacqie Swart, na een handige dribbel, met een voltreffer aan alle onzekerheid een einde. Resultaat: 31 voor v. d. Werf en zijn wapenbroeders. De tweede partij tegen IJ-boys verliep, zoals we veronder steld hadden, zonder veel moeilijkheden. Hoewel de reserves Maas en F. v. d. Valk nu meededen, was de overwinning geen ogenblik in gevaar: met 40 trokken onze jongens aan het langste eind. Als laatste nummer van het programma op de le Paasdag kwam Ajax tegen De Meteoor in het veld. De Meteoor had

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1952 | | pagina 8