Blomvliei „PALERMO" Correspondentie van over zee Mercaiorsiraai 89 hoek Jan v. Galensiraai Hotel-Café-Bar REMBRANDTPLEIN 40-42, TELEFOON 37329 Optreden van „Rhythm Club" vocaliste Ria Joy met als gast MARIA ZAMORA Ons lid Gerrit Giscliler zond ons onderstaande brief. Zoals U kunt lezen, maakt Gerrit het uitstekend. Hij heeft het daar echter wat warm, geloven wij. Intussen hartelijk dank, Gerrit, en wij houden ons voor je pennevruchten beleefd aanbevolen. Caracas, 25-4-1952. Mijne Heren, Vandaag mocht ik weer eens een clubblad ontvangen, n.l. no. 7. Dit is het tweede blad, dat ik hier gekregen heb (het eerste ontving ik rechtstreeks van Henk Smit) en dit doet me toch weer voelen, dat ik in m'n hart nog steeds Ajax-lid ben en graag meeleef met het wel en wee van de vereniging, of schoon er niet zo erg veel mee te leven is, daar de berichtgeving op dit gebied nogal schaars is. Ik ben er helaas ook nog niet in geslaagd om via de radio contact met Holland te krijgen, dus ben ik nogal achterlijk wat de Ajax-verrichtingen betreft. Ik van mijn kant moet echter bekennen, dat ik ook niet te veel van me laat horen, hetgeen U maar aan drukke bezig heden moet toeschrijven, doch juist de ontvangst van het club blad spoort me nu aan om deze fout goed te maken. Zo achterlijk ben ik nu ook weer niet, dat ik nu pas ver neem, dat we 18 Maart Snip en Snap krijgen, maar dat de heer Koolhaas 40 jaar lid is en daarvan het grootste deel als be stuurder heeft gefungeerd, was wel nieuw voor me en alsnog wens ik èn de heer Koolhaas èn A jax van harte geluk met dit feit. Tevens heb ik inmiddels vernomen, dat zowel het le als het 2e, 3e en 4e kampioen zijn geworden en zowel spelers als be stuur wens ik van harte geluk met dit uitzonderlijke feit. Als ik dit clubblad lees, krijg ik de indruk, dat er nog meer elftallen op de nominatie stonden, die het inmiddels misschien wel reeds geworden zijn en ik vraag mij af, of hier nu een bepaald aan wijsbare reden voor is. Het typische is namelijk, dat er toch meestal wel een groot verloop van spelers in de diverse elftallen is, als ik zo de opstelling van het derde bekijk, zie ik weer een hoop nieuwe namen hetgeen echter aan de prestaties als elftal niets af schijnt te doen. Persoonlijk heb ik het altijd jammer gevonden, dat er ieder seizoen zoveel vreemde spelers worden aangenomen, van wie toch maar een enkeling boven het gemiddelde uitkomt, terwijl toch Ajax met z'n eigen kweek in de jeugdafdelingen altijd zo'n goed figuur slaat. Het doet mij daarom dan ook genoegen dat aan de successen van het le elftal thans zoveel spelers van deze eigen kweek hebben medegewerkt. Ik kan mij U best voorstellen als een zich verkneuterend bestuur van een vereniging, die dit jaar weer zovele successen heeft behaald en ik hoop zo gauw mogelijk ook van de succes sen in de kampioenscompetitie te vernemen. Zo, even een greep gedaan in m'n Ajax-sigarettendoos, die een sieraad vormt in de huiskamer en die ik eigenlijk veel te veel gebruik. Als ik nu met de veteranen zou moeten meespelen, zou ik waarschijnlijk een pover figuur slaan. Ik rook veel en heb daarentegen weinig lichaamsbeweging. Afstanden en tem peratuur maken de wandelsport niet erg aanlokkelijk en ook andere sporten heb ik nog niet bedreven. Eerlijk gezegd heb ik mij hier nog niet georiënteerd naar de mogelijkheid om een of andere sport te beoefenen. In de eerste maand dat ik hier zat, heb ik twee voetbalwed strijden gezien, in de eerste jlaats uit verveling (of (liever ge zegd afleiding), omdat ik toen nog in een pension zat en in de tweede plaats om een idee te krijgen van het spelpeil. Verder heeft het me nooit zo aangetrokken, ook in Holland niet, om vreemde clubs tegen elkaar te zien spelen en bovendien weet ik niet wat „hup allebei" in het Spaans is. Ik kan U echter wel vertellen, dat ik knap voetbal gezien heb (professionalisme). Ondanks de temperatuur ontzettend snel, meestal kort en altijd langs de grond. En dat op kurkdroge velden. Vanaf dat ik hier zit (3 Januari) heb ik op 14 April de eerste regenbui meege maakt. En dan te lezen, dat in Holland de terreinen zo'n tijd zijn afgekeurd. Het stadion waar ik geweest ben (Olympisch Stadion ge naamd) is een machtig betonnen bouwwerk zonder staanplaat sen, d.w.z. er is één overdekte tribune met banken en de rest van het stadion is zo gebouwd, dat iedereen kan zitten. Net zoiets als de staanplaatsen van Ajax bijvoorbeeld, maar dan zijn de betonnen trappen twee keer zo breed, zodat er èn plaats Ruime sortering speelgoederen Huishoudelijke- en Luxe artikelen Glas, Porcelein en Aardewerk Schoonmaakartikelen is voor de voeten èn plaats om te zitten. Overigens heb ik het stadion niet vol gezien. De tweede maal was het voller, omdat er toen een club speelde, die een paar avonden te voren in een prachtige knokpartij gewikkeld is geweest. Het gevolg was dan ook tevens een behoorlijk politiecordon, dat echter slechts gedeeltelijk handelend behoefde op te treden. De scheidsrechter trad extra streng op en dat hielp wel, maar desondanks zag hij zich toch genoodzaakt de wedstrijd een minuut voor tijd te staken. Het publiek bleef nog wat hangen, in de hoop nog wat brok ken te zien, maar wat dat betreft hadden we pech gehad. Wel zag ik thans iets aardigs, wat ik vorige keer gemist had, n.l. dat op zeker wel twintig verschillende plaatsen uit het veld plotseling fonteintjes spoten, waarvan sommige zelfs draaiend. Ik heb mij het hoofd gepijnigd hoe ze die dingen in het veld weggemoffeld hebben zonder dat je er met spelen last van hebt. Ik ben er echter niet verder uitgekomen. Tegenover dit stadion (waaraan tevens een klein tennis- stadion verbonden is) ligt aan de andere kant van de weg een even machtig honkbalstadion, ook geheel van beton en evenals het voetbalstadion met een uitgebreide serie lichtmasten, die een prachtig helder licht verspreiden. De meeste wedstrijden worden namelijk 's avonds gespeeld en om ca. 6 uur is het hier altijd donker. De honkbalsport is hier n.l. zeer populair en wordt eveneens zeer goed gespeeld. Je ziet ze hier op straat eerder een balletje gooien dan een balletje trappen en ook in de kran ten vindt men uitgebreide verslagen, in het bijzonder ook over de Noord-Amerikaanse clubs en spelers. Behalve tennis, hetgeen ook heel behoorlijk gespeeld wordt, heb ik geen andere sporten meer bewonderd. Wel heb ik eens een troep wegrenners gezien, die hier een prachtige oefening hebben met al die bergwegen. Op het ogenblik is er een Olym pisch comité druk aan het vergaderen, want ze zijn van plan afgevaardigden van verschillende sporten naar Helsinki te sturen. Ik ben zeer benieuwd hoe die het er af zullen brengen. In de kranten zullen over de eigen prestaties wel uitgebreide versla gen volgen. Over het algemeen is het nieuws uit het buitenland, ook op sportgebied, dun gezaaid. Ze hebben het te druk met zichzelf. En dan te bedenken, dat ik 's morgens een krant krijg van 32 pagina's. Dit was dan het nieuws en ik sluit dit epistel met vanzelf sprekend de hoop op grote Ajax-successen in de kampioens competitie en tevens dat ik zo gauw mogelijk weer wat mag horen. Alle heren de hartelijke groeten, Welke ik U tevens aan vrienden en bekenden verzoek over te brengen. GERRIT GISCHLER.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1952 | | pagina 7