Café VERWOEST Onze A.V. B.-elftallen Onze voorzitter 65 jaar 50-jarig bestaan van „Neerlandia" Onze supporters De supporters van Ajax, die vindt U beslist na afloop van de wedstrijd bij Verwoest voor de kist. Rembrandtsplein 16 - Telef. 33423 - Amsterdam-C. Door overwinningen op Rivalen 2 (61) en Blauw Wit 5 (30) behaalde ons vijfde team wederom het kampioenschap van de reserve le klasse A. Onze felicitaties! Ook ons zesde elftal is kampioen. De mannen van keeper Kol der verloren eerst thuis onverwacht (off-day) van V.V.A. 4, versloegen echter de Zondag daarop Blauw Wit 6 uit met 51, waarna D.W.V. 5 aan de Leeuwarderweg met 40 het slacht offer werd. Dit laatste dank zij een hattrick van Jan Kuipers en een dreun van rechtsbuiten Zwaan. Tot besluit van het sei zoen werd Blauw Wit 6 aan de Middenweg met 41 geklopt. Zo konden we dus de volgende, spelers gelukwensen met het behalen van de titel: Kolder Weppner Tak Schetters Mossing Holsteyn Nauta Zwaan Kuipers Been Keyzer Sacksioni Ajax 7 verloor zijn beide laatste wedstrijden. T.O.G. 3 ging met een 32 zege naar huis en W.M.H.O. 5 liet de onzen met 10 het onderspit delven. Volgend seizoen beter, mannen! Ajax 9, ons z.g. „Wonderteam", bestaande uit de volgende spelers: Schalm v. Kol Jr. Rol Griebling Ter Beek Spanjaard Michels Twelker Jr. Visser Spett Couton en de reserves Van Douwe en Zijlstra, slaagde er in ongesla gen kampioen te worden van zijn afdeling. Voorwaar een fraaie prestatie. Achtereenvolgens werden D.J.K. 7 (51), The Unity 4 (7—0), W.M.H.O. 5 (9—1) en V.D.O. 4 (2—0) aan de zege kar gebonden. Zo eindigden de (mannen van Daan Schalm-hun eerste seizoen in de competitie als nummer één. Proficiat en succes in de promotiewedstrijden! W. S. AJAX 5 KAMPIOEN. Zondag 13 April j.l. hebben onze in het vijfde elftal uitkomen de voetballers op eigen veld de vuurproef glansrijk doorstaan. Hun grote concurrent, Blauw Wit 5, speelde uiterst fanatiek om althans nog een beslissingswedstrijd af te dwingen. Zo ver is het echter niet gekomen. Op de droge, harde grond waren de onzen technisch beter. In de rood-witte voorhoede was middenvoor Gerritsen zeer ac tief. Hij was het, die zijn ploeg een 10 voorsprong bezorgde. Vóór de rust voegde Bezembinder er nog een doelpunt aan toe. Ook de Stadionclub kreeg enige goede kansen, doch deze gingen door te weinig overleg verloren. Een indirecte vrije schop op ons doel werd zodanig genomen, 1at Leentvaar die de plaats van Van Heusden innam het leer niet kon ontwijken. Thans stopte hij de bal wel, doch raakte hem kwijt. Gelukkig voor ons liep het goed af. Onze middenlinie stuwde zeer behoorlijk, al dreef Van Eenennaam wel eens te lang met het bruine mon ster. Hetzelfde geldt voor rechtsbinnen Bezembinder. In de tweede helft waren de bezoekers het meest in het of fensief, doch deels door zwak schieten, deels door de sterke afweer van onze verdediging waarin vooral spil Neefjes uitstekend op dreef was - zette dit geen zoden aan de dijk. Onze rechtsbuiten, Been, kreeg dikwijls volop gelegenheid de bal voor het doel der tegenpartij te plaatsen, doch de afwerking was niet altijd even goed. Zijn linker buurman Van Dekken kon Bruins niet doen vergeten. Toen de stopper der Zebra's meer aandacht aan onze middenvoor dan aan de bal besteedde, had Gerritsen na handig vrijlopen betrekkelijk weinig moeite de score op 30 te brengen, waarmede het zoveelste kampioen schap van Ajax 5 een feit was. Wolfers, die zich thans in Zwe den bevindt, doch ook deel van dit team heeft uitgemaakt, zal van dit resultaat ongetwijfeld met instemming kennis hebben genomen. Horen wij nog eens iets van je, Kees De huldiging na afloop was m.i. wel wat erg sober. Kon er voor Lambregts c.s. geen bloemetje af In ieder geval ook van deze plaats gelukgewenst, mannen! De opstelling luidde: Leentvaar Geelhuizen v. d. Pol Kraan Neefjes v. Eenennaam Been Bezembinder Gerritsen Lambregts v. Dekken Eté. Marius Koolhaas bereikte op 3 Mei j.l. de 65-jarige leeftijd. Namens Ajax onze hartelijke gelukwensen en nog vele jaren te midden van de Ajax-familie. Ook mevrouw Koolhaas en de kinderen proficiat. Bij het 40-jarig lidmaatschap van Koolhaas hebt U in ons clubblad de grote en belangrijke staat van dienst van onze voor zitter kunnen lezen. Het is een grote dag voor onze president geweest. Naar we vernamen, werd hem een „bromfiets" aangeboden door de „Club van Acht". Dat zal Koolhaas het bezoeken van ons veld veel vergemakkelijken, nu hij de pensioengerech tigde leeftijd heeft bereikt. Het lijkt ons niet erg waarschijnlijk, dat Koolhaas nu maar direct zijn rust zal nemen. J. K. Wie kent in voetbalkringen niet „Neerlandia", de club die op de sportvelden zulk een uitstekende naam heeft. Zij bestaat deze maand 50 jaar. Een prachtig succes voorwaar. Wij ont vingen het feestnummer van haar clubblad. Het is inderdaad een feest om in dit nummer te bladeren. Een pluim op de hoed van de samenstellers, die voor hun vereniging dit wisten te pres teren. Hoewel zij ruim 40 jaar in de K.N.V.B. speelde, ging het Neerlandia de laatste jaren niet voor de wind, zodat er thans in de afdeling Amsterdam van de K.N.V.B. wordt ge speeld. Er zit echter genoeg pit in deze club, zodat wij aan nemen, dat zij wel binnen afzienbare tijd weer in de K.N.V.B. zal voetballen. Dat Neerlandia vele vrienden heeft, hebben wij kunnen constateren op de receptie, die in Krasnapolsky werd gehouden. Op, Neerlandia, naar de volgende vijftig jaar en veel succes. Onze supporters waren op 4 April in ons stadion aanwezig teneinde de film bij te wonen van ons vijftig-jarig bestaan. Bij die gelegenheid greep de voorzitter, de heer La Fleur, de ge legenheid aan, onze spelers van het eerste elftal te complimen teren met het behaalde afdelingskampioenschap en onze voor zitter Marius Koolhaas met zijn 40-jarig lidmaatschap. Onze jongens ontvingen een aardige attentie van de supporters, wel ke door hen op hoge prijs werd gesteld. Jan Potharst bedankte namens allen op prettige wijze. Het was een gezellige avond. Geen order te groot of te klein, met onze service zult U altijd tevreden zijn Weteringschans 223, Tel. 39596-31842-36890 Amsterdam

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1952 | | pagina 6