MY VALET SPUI 6 Amsterdam Telefoon 35614 Alles op gebied van Radio en Gramophones Ajax in Leerdam 0E punTEN vandU4N6 LAAT ONS AL UW KLEDING CHEM.REINIGEN m 44915-3040Ö dat enige jaren geleden het landskampioenschap behaalde. M.i. was de flegmatieke middenvoor Köneman de beste, doch hij genoot te weinig steun van zijn medespelers, doordat de voorhoede er slechts zelden in haar geheel tussenuit trok. Van Schijndel bereikte bij lange na niet zijn internationale vorm. In de verliezersronde, waarin hij grotendeels in de aanval opereerde, gaf hij blijk geen voorhoedespeler te zijn, al liet hij natuurlijk ook wel goede dingen zien. Rechtsbuiten Schrumf, de oud-internationaal, zocht het de eerste dag te veel in indi viduele pogingen, waaronder de productiviteit te lijden had. De volgende dag werd hij niet sterk vervangen. Rechtsback Steenbergen trok de aandacht door zijn ferme trappen. De kanthalves werkten als paarden, met Van Kan als de beste. Het samenspel onzer Zuiderburen was beter, doch de „finishing touch" ontbrak ditmaal. In dit treffen deed zich meermalen het merkwaardige feit voor, dat een der flanken van het veld geheel onbezet was. De gecombineerden hadden het eerst succes. Nadat mid denvoor Eeckeleers tegen het houtwerk had geschoten, werkte zijn linkerbuurman, Manef, de bal over de doellijn. Er waren 20 minuten gespeeld, toen een der rood-groenen het veld moest ruimen, waarna de invaller met een onvoldoende looptech niekals .spil optrad en Van Schijndel naar de rechtsbin nenplaats verhuisde. Ofschoon de rechtsbuiten van S.V.V. binnen de beruchte lijnen iets te zwaar werd aangevallen, bleef hij in het bezit van het leer. Scheidsrechter De Boer, ietwat te druk in zijn gebaren, wees echter onverbiddelijk naar de witte stip. Steenbergen knalde het ronde ding onhoudbaar in de tou wen. Hoewel het Schiedajnse doel ook nog wel eens ternauwer nood aan een doorboring ontsnapte Eeraedts wist b.v. met de uitgelopen doelman ver achter zich, de bal zowaar nog over het doel te trappen kregen onze landgenoten verreweg de beste kansen. Van Schijndel had pech, toen hij, na een vrije schop van Steenbergen, een keurige bal van zijn voet door de onderkant van de lat gestuit zag. Nadat zich in de verlenging geen noemenswaardige ge vallen hadden voorgedaan, volgde het meest interessante deel om beurten 3 strafschoppen nemen. Steenbergen nam de eerste feilloos. Een der Belgen schoot tegen de paal, doch ide keeper had zich te vroeg bewogen. Overnemen. Thans was het raak, doch S.V.V. protesteerde, omdat een andere speler zich achter de bal had opgesteld. Het eind van het liedje was, dat de Belgen nogmaals de soliditeit van de paal beproefden, zodat S.V.V. met een vreugdedans de 3e prijs in de wacht sleepte. Daarna was het tijd voor de finale: Leytonstone F.C.-Ajax. Eerlijk gezegd zijn de Engelsen mij tegengevallen, al legden zij verdiend beslag op de tweede plaats. Of het nu profs of amateurs zijn, doorgaans is het positiekiezen van Albions zonen beter verzorgd dan hier te lande het geval is. Ditmaal was hiervan geen sprake. Vrijlopen zag men van Leytonstone haast niet en ook werd de bal te, veel door de lucht gespeeld. Liet het voeden van onze middenlinie de eerste dag te wensen, thans vlotte het veel beter. Ook de achterhoede was ditnjaal hechter. Wegens militaire dienst moest Michels verstek laten gaan, doch hij werd door Van Dijk, die zich eigenlijk had wil len sparen, uitstekend vervangen. De Engelse middenvoor drong terstond gevaarlijk door, doch zijn schot ging rakelings naast. Een verre schuiver van Krist onderging hetzelfde lot. Na een fraaie pass van Bouwens ging Van Dijk er snel van door en via 's keepers handen verdween de bal in het net (10). Kort daarna beroerde de rechtshalf der Britten het leer met de hand, doch scheidsrechter Martens paste zeer terecht de voordeelregel toe, toen Bartels de bal voor zijn voeten kreeg. Onze linksbuiten stevende linea recta op het doel der gasten af en besloot met een strak schot onder de lat (20). Even later centerde laatstgenoemde terug naar Van der Wel, die een venijnige schuiver inzond, doch de doelver- dediger redde keurig, zij het ten koste van een hoekschop. Een vrije schop van Boskamp kopte De Groot juist over en een voorzet van Van Dijk stompte de ^goalie tegen de lat, doch hieruit ontstond voor de tegenpartij geen verder onheil. Aan de andere kant kopte Boskamp een keihard schot uit onze doelmond. Een volgende Engelse aanval leek succes te zullen opleveren, doch de bal kwam naast ons doel terecht. Ook daar na kreeg de Britse middenvoor onverwachts een schitterende kans, doch Visser reageerde prachtig. Wel kon hij de bal niet vasthouden,- doch hij kreeg hem op een vrij gelukkige wijze toch weer in zijn bezit. lEen zeer fraaie combinatie tussen Van Dijk en De Groot leidde tot een schot van eerstgenoemde, dat de uitgelopen doelman in zijn baan vond. Na een heel goede wedstrijd verlieten onze spelers, volkomen verdiend, als tournooiwinnaars het terrein. Eté. Ter gelegenheid van haar veertig-jarig bestaan, hield de voetbalvereniging Leerdam, spelende in de 2e klasse K.N.V.B., op Zaterdag 12 April een receptie in de glasstad, waar onze voorzitter Ajax vertegenwoordigde. Tijdens deze receptie, waar het zeer genoeglijk toeging, me moreerde onze woordvoerder de goede verstandhouding tussen beide clubs en overhandigde het bestuur van de jubilerende ver eniging een mooi cadeau. Dat de komst van Ajax buitengewoon op prijs werd gesteld, bleek uit het antwoord van hun voorzitter, die volkomen ge oriënteerd bleek te zijn. Dit kwam wel het beste tot uiting in zijn vernietigend oordeel tegenover de schrijver van een be paald artikel in één der sportbladen, dat voor onze vereniging wel zeer kleinerend was gesteld. Er zouden echter 's avonds nog meer Ajacieden de pre sentielijst tekenen, n.l. ons tweede elftal met dames en leiders. Onze kampioenen speelden een ere-wedstrrjd tegen Leerdam en bleven met 43 in de meerderheid. De gastheren vervingen in de tweede helft drie hunner spelers, om dezen te sparen voor de voor hun zeer belangrijke competitiewedstrijd tegen Gouda, in verband met een nog niet geheel veilige positie op de rang lijst. Na afloop nog even een keurig verzorgde broodmaaltijd en als appreciatie voor onze komst naar het „glasparadijs", moch ten spelers, reserves, trainer, bestuur en leiders een prachtig stukje glaswerk in ontvangst nemen. Een en ander viel van zelfsprekend zeer in de smaak. Uit het dankwoord van onze praeses zullen de bestuursleden van Leerdam duidelijk hebben begrepen, dat Ajax met genoegen het bestaande contact heeft gecontinueerd en zich niet te hoog weet om in een zogenaamd boerenstadje te komen spelen. De nog uitgesproken hoop, dat onze gastheren zich in de tweede klasse mochten handhaven, is in de laatste wedstrijd vervuld, waarmede onze hartelijke felicitaties. C. E. de V. MOOI WEER 'N SPANNENDE WEDSTRIJD N -EN... GOED VERZORGDE KLEDING PALEISSTR. 15. TEL. 44915. W. PARKWEG 175. TEL. 20333. v. BAERLESTR. 164. TEL. 29027. TICHELSTR. 1. TEL. 43541. MIDDENWEG 71. TEL. 56361. HOOFDWEG 474. TEL. 122738.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1952 | | pagina 5