Beentje gelicht samen trainen en je zult zien, dat alle kansen aanwezig zijn om met succes de volgende wedstrijden te beëindigen. Zondag j.l. zijn zij reeds duchtig van leer getrokken. In Zandvoort tegen Zandvoortmeeuwen namen zij geen halve maatregelen en wonnen daar imaar liefst met 60. Goed zo, jongens, gaat zo door. Zondag 11 Mei reeds de returnwedstrijd op ons veld. Pakt flink aan, want jullie moet je kans behouden om te promoveren. Wat de verrichtingen van de A.V.B.-elftallen en de jeugd be treft, verwijzen we naar de artikelen van Wim Schoevaart en F. v. Os. Intussen kunnen we weer enige kampioenen begroeten. Het vijfde, het zesde en het negende. Mogen we niet een klein tikkeltje trots zijn op de prestaties van onze jongens van „één" tot en met „zes" en dan ook nog het negende, buiten de jeugdelftallen. Bravo, mannen, dat is taal. Ajax is trots op U. ONT VAN GEN GELUKWENSEN BIJ HET BEHALEN VAN HET 17e AFDELINGSKAMPIOENSCHAP. Bloemen: E.D.O. - Vereniging van Eerste Klassers - D.W.S. - De Vole- wijckers - Theole - Joop Stoffelen - Café-Restaurant Moderne - A.F.C. - V.V.A. - Swaab - v. d. Velde - Velleman - Cruyff - Vespucci - Zeeburgia - Blauw Wit - G. J. Hulscher - Be Quick. Fruit: Reitema - Bookelman. Sprekers: Phida Wolff namens Feijenoord - P. van Doesburg namens Blauw Wit - Hauber namens A.F.C. - Dr. Van Dokkum namens Comité Sportweek - Goossen namené O.V.V.O. - Jaspers na mens A.V.B. en Watergraafsmeer - Kruyver namens K.N.V.B. - Beets namens Kon. Ned. Honkbalbond - Kist namens Spar taan - Erbé namens Ver. van Eerste Klassers en De Volewijc- kers - Jansen namens D.W.S. - Baumgartner namens Vespucci - Ham namens 't Gooi - Mackaay namens D.O.S. - Van Balen Blanken namens Haarlem - Meyer namens V.V.A. - L. Brunt - Be Quick. Telegrafische gelukwensen: B.V.V. - Willem II - Quick Nijmegen - Supp. Ver. Wageningen - Eindhoven - D.H.C. - Hermes D.V.S. - Schoten - Xerxes - Sportclub Enschede - Achilles - iH.V.V. - R.C.H. - Sparta - P.S.V. - Go Ahead - H.B.S. - Vitesse - S.D.C. - N.O.A.D. - Madjoe - N.A.C. - Maurits - Schellingwoude - Frans de Munck - Cis van Putten - Nederlandse Comedie - De Vlieger Djakarta - Lu cas uit Binnengasthuis - Van den Heuvel Djakarta - Gerard Stam Djakarta - Speeltuin Ver. Amsterdam-Oost - Meerurn Terwogt - Oud-lid Bolwidt - Firma Schoth - Rijkeboer - Snoey- enbos oud-voorzitter Sportclub Enschede - Dirk Lotsy en Nico Bouvy - S.V.V. - A. K. Bos - Grafica - Karei v. d. Lee. Schriftelijke gelukwensen Wm. Reynolds Engeland - H. de Goéde - De Meteoor - Ypma - Neerlandia - J. Breedveld - L.O.C. - J. Hoogewoud namens Chr. Jongemannen Verbond Makassar - Enschedese Boys - Neptunus - Emma - Albert Milhado - Commandant Reg. Inten dance Troepen - K.L.M. - Hercules - G. H. Sutherland Royaards - T.D.O. - D.V.O.S. - Schoten - Scheidsrechtersver. Sittard - Alkmaarse Boys - D.E.C. - V.U.C. - Oranje Zwart - E.D.O. - Overmaas - R. G. v. d. Wal - R.K. Sportclub Irene Tegelen - E.B.O.H. - Volendam - R.K.A.V.I.C. - Ver. Koningin Wilhelmina Fonds - Jan van Dort - E. Kupers Insp. L.O. - The Yellow Black Boys Haarlem - Z.A.C. - H. Scheen Haarlem - L. Boel jon - J. C. A. Schreuder Jr. - Z.V.V. - C. J. Papavoine - Stichting Water graafsmeer - Ned. Olympisch Comité - Supp. fam. J. Rol .- K. J. J. Lotsy - P. A. de Haan Doorn - Stormvogels - Wilskracht - Zwolse Boys - Friesland - Tübantia Hengelo - Oosterparkers - Vereniging van Eerste Klassers - Heracles - H. M. Lugard Het U.D.-Kanon - Excelsior - Allen Weerbaar - Hoogezand - Oos terpark - Jan van Gessel - G. J. Winterink - Helmond - Daan Hooykaas - Wim de Bois - Floris Meslier - Wageningen - Rapi- ditas - A.P.G.S. - Wilhelmina Vooruit - T.W.M. - K.F.C. - Bij een plaatselijke wedstrijd Was het huis ietwat te klein, Ook al stonden er weerskanten Noodtribunes langs de lijn. Daarop zaten ook twee meisjes, Achttien jaar, zo ruw geschat, Zonder „vrijer" aan hun zijde Zeker nog geen tijd gehad. Beiden hadden een leuk snoetje, Hun toiletje stond flatteus, 't Poederdonsje kwam te voorschijn Voor een streek over hun neus. Naast hen zat een knappe jongen, In gezelschap van een hond Die het liggen op de grasmat In 't geheel niet prettig vond. „Zeg, Miep, kijk eens wat een schat je, Ik bedoel dat lieve beest, Geef de vrouw eens gauw een pootje, Want direct begint het feest!" De wedstrijd was een echte derby, D' aanhang roerde zich geducht, 'n Doelpunt liet lang op zich wachten, Maar het zat wel in de lucht. Waar men 't niet direct gedacht had, Vloog de bal hard in het net, De dames keken zielig voor zich, Doch de jongeman had pret. Toen het einde reeds in zicht was, Toog de ploeg die achter stond, Onophoudelijk ten7 aanval Niemand dacht meer aan de hond. Hector was, wijl alle mensen In zijn buurt waren gaan staan, Om niet in de knel te raken Er heel stil vandoor gegaan. Hij snuffelde in elk hoekje, Niemand, die het hem verbood, Daarvoor was, vlak vóór de finish, De spanning alom veel te groot. Eensklaps volgde er een drama, De doelman was reeds gepasseerd, Maar met één poot in de hoogte Had de hond de bal gekeerd. Terwijl Hector angstig wegsloop, Gingen velen flink te keer, Ook de lieverdjes in kwestie Toonden zich geen dames. meer. Toen de jongen met zijn ouders Later aan de maaltijd zat, Deed hij kond dat zijn viervoeter 's Middags „honds" gehandeld had. Eté. S.L.T.O. - W.V.V. Winschoten - H.F.C - Elftalcommissie De Volewijckers - Koppelaar adm Blauw Wit - Jacq. Lamey - Theole - W. B. Brinkman - De Jagers - D.W.V. - B.P.C. - A.S.V. - Trainende scheidsrechters - Arie v. d. Gragt - Elinkwijk - Quick Den Haag - A.G.O.V.V. - Hilversum - Velox - M. Sajet - N.E.C. - J. B. Schrameyer - H. Scholing - Mr. E. G. v. Bisse- lick - Z.F.C. - Aalsmeer Reis- en Ontspanningsver. Kinder vreugde Heemskerck - G. J. Mulder. Sportvereniging „Maccabi"-Amsterdam heeft een oorkonde aangeboden. In Israël wordt een boom geplant ten name van Ajax.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1952 | | pagina 3