HONKBAL Televisie ASRFFK RRTTSSF Wasmachines Philips en Erres Radio JJ.L/.L/AV L111UÜÜU Hoover, Miele en en Gram. Comb. Borneostraat 8-14 - Tel. 54251 Wasco ERKEND PHILIPS SERVICE Weer tijd voor slag en wijd. Nu de gewone voetbalcompetitie op een oor na gevild is en slechts de kampioens- en promotiewedstrijden nog van beteke nis zijn, komen de zomersporten zich weer aandienen. Met betrekking tot de honkbalsport zal het een zeer druk seizoen worden. Ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan van de K.N.H.B. speelt zowel het Nederlands negental als de B-ploeg drie wedstrijden. Maar ook de competitie belooft interessant te worden. Tien eerste-klassers in 1953. Naar „Honkbalnieuws" mededeelt, geldt dit jaar voor de le klasse en de Overgangsklasse de volgende promotieregeling: De kampioenen van de Overgangsklasse i(afd. A en B) pro moveren naar de le klasse. De nummers 2 van de Overgangsklasse (A en B) spelen een wedstrijd tegen elkaar; de winnaar komt eenmaal tegen nummer laatst van de le klasse uit voor de 10e plaats in de le klasse. De ploegen die in de Overgangsklasse (A en B) onderaan eindigen, degraderen naar de 2e klasse. De kampioenen van de 2e klasse (afd. A, B, C en D) promo veren naar de Overgangsklasse. De teams die aan het einde van de competitie in de 2e klasse (A, B, C en D) onderaan staan, degraderen naar de 3e klasse. Door deze regeling zal de le klasse in 1953 uit 10 negental len bestaan. Deze worden over 2 afdelingen verdeeld. Ieder negental speelt tweemaal tegen de teams uit dezelfde afdeling en één keer tegen de ploegen uit de andere afdeling. In totaal speelt elk negental dus <13 wedstrijden. Het is de bedoeling, dat in de toekomst de le klasse zal worden gevormd door 16 ploe gen, verdeeld over 2 afdelingen. In hoeveel jaar dit zal worden bereikt, staat nog niet vast. Het bondsbestuur zal elk jaar vóór de aanvang van de honkbalcompetitie te dezer zake een beslissing nemen. Oefenavond. Nu de competitie is begonnen, zal er wekelijks weer op Woensdag worden getraind. Zaterdag 19 April speelde Ajax een oefenwedstrijd tegen E.H.S. en een week later mat het tweede zijn krachten met De Volewijckers. Ofschoon de uitslagen van weinig belang waren, zijn deze .friendly games" toch erg nuttig geweest, vooral met het oog op de gewijzigde spelregels. A.B.C.-tournooi. Ajax is er niet in geslaagd het A.B.C.-tournooi voor de derde maal in successie te winnen, hetgeen de definitieve verovering van de Zilveren Bevrijdingsbeker zou hebben betekend. Doch daarom niet getreurd. Hoofdzaak was, dat de deelnemende ploegen een goede gelegenheid werd geboden zich een week vóór de competitie nog wat meer in te spelen. Hoewel de mees te ploegen nog niet geheel volledig waren, werd er goede sport te zien gegeven. De temperatuur had echter de eerste dag wel iets hoger kunnen zijn. Zondag 27 April te 11 uur trokken de onzen tegen The Catchers ten strijde. Ondanks het feit, dat Duinker (beroeps ongeval), Beumer (studie) en Neefjes niet van de partij waren, werd het een 52 overwinning voor Ajax. Wat de absentie van Neefjes betreft, deze bracht weer eens de samenwerking tussen de voetbal- en honkbalafdeling in het geding. De honk- balcommissie kan het standpunt, dat b.v. een voor het kam pioenschap belangrijke wedstrijd van Ajax 6 of een promotie wedstrijd van Ajax 4 de voorkeur boven een honkbaltournooi moet hebben, volkomen delen. Maar als Ajax 2 in een zgn. nacompetitie tegen Haarlem 2 moet uitkomen een ontmoe ting, die overigens weinig om het lijf heeft meent genoemde commissie, dat een laatste wapenschouw vóór de honkbalcom petitie, waarbij wij bovendien de taak hebben een beker te ver dedigen, zeker van meer importantie is. Men kan ons niet doen geloven, dat er voor Neefjes die de beslissing aan de com missies overliet in dit geval niet een andere spil had kun nen worden gevonden. Schrijver dezes had zich te dezer zake tot de voorzitter en de secretaris der elftallencommissie ge wend. Hoe het ook zij, Neefjes bleek Zondag bij de honkballers op het appèl te ontbreken. Laten wij ons nu eindelijk eens los maken van de dooddoener „Wij zijn een voetbalvereniging". Blijft men dit enge principe handhaven, dan is er maar één oplossing: Doek de zomersporten op. Moge het gezond ver stand echter zegevieren. Maar nu ter zake. Met Kraan op de plaat leverde ons team een goede prestatie. Er werd slechts één fout gemaakt. Ons slagwerk was aanzien lijk beter, zodat de zege alleszins verdiend mocht worden ge noemd. Jan ter Heide toonde zich met 3 honkslagen uit evenveel slagbeurten onze beste hitter. Invaller Pasteuning liet zich van zijn goede zijde kennen. Ons negental viel dus in ieder ge val weer in de prijzen. Om ruim half vier kregen wij Blauw-Wit te bekampen, dat tevoren H.C.K. verslagen had. Door zwak fielden aan de an dere zijde verschafte Ajax zich een 20 voorsprong. In de 3e inning bracht de Stadionclub de balans weer in evenwicht. De 4e slagbeurt werd ons fataal. Na 2 nullen gooide onze korte stop een weinig onzuiver aan. Drie op elkaar volgende tikken stelden onze rivalen in staat tot 25 uit te lopen. Door deze verdienstelijke zege verkregen Linke en de zijnen het recht, Woensdag 30 April tegen de andere finalist, V.V.G.A., uit te komen. Op de stralende Koninginnedag werd aangevangen met de ontmoeting A.B.C.Ajax om de derde en vierde prijs. Ons team moest ditmaal de steun van Duinker, Kraan, Beumer, Bosboom en Hordijk ontberen. Weppner was ditmaal met het werpen belast. Bij A.B.C. was Marsland wel van de partij, doch hij verscheen niet op de plaat. In den beginne werd er aardig gespeeld. Wel werden er fouten gemaakt, doch daar stonden enige fraaie staaltjes tegenover, o.a. een prachtige vang met één hand van de A.B.C.-er Bouwens, een broer van onze Co. Na een 21 voorsprong ging het in de 4e inning in onze gelederen plotseling mis. De alphabeten bleken voor Weppner geen ontzag meer te hebben en sloegen er lustig op los. Ajax scoorde op zijn beurt 3 punten, doch de organiserende vereni ging liep weer uit tot 95, ook al had Rud Kok inmiddels de taak van Weppner overgenomen. Doch in de 6e ronde kwamen onze representanten zowaar terug. Door een zestal runs na men ze met 119 de leiding over. Ook al had de thuisclub de overwinning als het ware voor het grijpen, toch eindigde dit duel in een draw (1111). Na deze honkbalmarathon werd van verlengen afgezien. A.B.C. schonk ons met een hoffelijk gebaar de derde prijs. De eindstrijd tussen V.V.G.A. en Blauw-Wit leverde de ambtenaren een 43 overwinning op. Wij menen de vereniging A.B.C. een woord van lof voor de goede organisatie niet te mogen onthouden. Eté. Honkbalnieuws. Onder redactie van de heren M. C. Bakker, M. Bremer en G. v. d. Heyden is het officieel orgaan van de K.N.H.B. weer verschenen. Wie van allerlei honkbalnieuwtjes en de program- Keuze uit ruim 250 rijwielen (div. merken), Hulpmotor-rijwielen, Haarden, Haardkachels, Gasfornuizen, Stofzuigers, Keukenuitrustingen, Wringers, Meubelen, Woningtextiel, enz. Tevens Speciale Reparatie-inrichting Betaling binnen 3 maanden zonder rente-berekening voor Radio, Haarden, Kachels, Rijwielen enz. Desgewenst op termijn

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1952 | | pagina 12