Sweet seventeen Sweet seventeen, een rare naam voor wie ruim vijftig jaar is. Omdat een man van-grote faam veel méér: Toewan Besar is! De Grote Heer, die 't zoete wéér mocht smaken en die fier en koen thans voor de zeventiende keer werd tot een waardig kampioen! Het kampioenschap is een eer waar elke club steeds prijs op stelt. Hetzij 't nu is de eerste keer, dan wel het zeventiende geldt. Hoe of men kampioen wordt? Wel ik zou op Ajax kunnen wijzen. Speel goed, speel beter, speel een spel waar vriend en vijand je voor prijzen! U ziet, eenvoudig is 't recept. Resteert alleen: het uit te voeren. En als je geen successen hebt, dan draai je op wat hoger toeren Stel dat het zó eenvoudig was. Dat je het zelf zó kon bepalen. Dan zou er voor „van extra klas" immers geen eer zijn te behalen Zo is het voor den drommel niet. Juist Ajax wordt steeds warm ontvangen. Geen die men feller weerstand biedt. Hem slaan, leeft als een schoon verlangen! Nee, zo eenvoudig is het niet. Geen van die ploegen, taai in 't zwoegen, nog nimmer Ajax spelen liet, of 't werkwoord schieten liet vervoegen. En daarom blijft het steeds uniek. Ook deze zeventiende keer. Begroeten wij het met muziek dit kampioenschap telkens weer. Ook kan het niet eenvoudig zijn met dertien medestanders tegen uit veertien ploegen één te zijn. Dat gaat eenvoudiger uit negen. Van Ajax' goodwill te gewagen door hem gekweekt op 't groene veld is uilen naar Athene dragen en al zo dikwijls hier verteld. Te spreken van zijn trainingswijze, van leiders, trainer en bestuur; hen allen één voor één te prijzen, het wordt vervelend op den duur. Veel liever wil ik hier vermelden dat Ajax 1 tot en met Zes straks kampioenen zijn te velde. Hetgeen méér pleit voor het succes van wie in Ajax leiding geven, dan wè.t voor loftuiting dan ook. De schoonste lofzang neergeschreven, wijkt voor dit feit, vervliegt in rook. Ten slotte gaan we ook niet zeuren om Gouden Plak we wachten af. Want als 't dan beuren moet, moet 't beuren: Landskampioen zijn is géén straf Éérst al die eerste plaatsen vieren. Zo'n pauze heb je dik verdiend. Gaan jullie 't maar eens fijn versieren. Dat wenst van harte jullie vriend. B. S. DE MARCHé. Germaan 2 1714 Zeeburgia 41611 W.M.S. 2 18— 9 T.I.W. 2 18— 8 Schinkelhaven 2 187 Hier volgen de standen van onze K.N.V.B.-reserves, verstrekt door onze vriend Bruynesteyn. Ajax 2 1828 D.W.V. 2 17—22 D.O.S. 2 18—21 D.W.S. 2 18—20 U.V.V. 2 17—15 Zeeburgia 2 1815 Blauw Wit 2 1614 Z.F.C. 2 18—14 Haarlem 2 18—14 Volewijckers 21813 Ajax 3 17—31 D.W.S. 3 17—20 D.W.V. 3 17—20 Blauw Wit 3 17—19 Elinkwijk 2 1717 D.O.S. 3 18—17 Spartaan 2 1816 Hilversum 2 1715 H.V.C. 3 17—11 Watergraafsmeer 2 176 Ajax 3 klopte na Watergraafsmeer 2 (40) ook Blauw Wit 3 uit met 21 en gaat met liefst 11 punten concurrentie voor het eersteaan de kop. Dat Ajax 4 met 12 van De Meteoor verloor, vertelde ik U reeds, doch deze nederlaag was zeker niet te wijten aan gebrek aan animo. Om te beginnen bracht Meteoor 2 wat trouwens wel bekend was een sterk elftal in het veld, dat goed voetbal speelde en vooral hun doelman heeft een ruim aandeel in de overwinning gehad. Daaruit blijkt dus, dat het Meteoor-doel aan druk onderhevig is geweest en zo was het inderdaad. Vrijwel de hele wedstrijd door was de veldmeerderheid aan onze zijde, maar dat is nu eenmaal niet voldoende om matchwinnaar te worden en het afwerken van de vele goede aanvallen liet te wensen over. Na de rust ging de veldmeerderheid zelfs over in een formele be legering. Ajax speelde alles of niets en het werd niets zoals het dikwijls gebeurt. Een uitval van Meteoor 2 bracht hun een 10 voorsprong en toen Ajax nog meer opdrong werd de stand zelfs 20 voor de Meteoor. Een penalty stelde onze jongens in staat de achterstand te verkleinen, maar verder kwamen ze niet, ondanks het grote overwicht en de talrijke corners. 17—28 18—27 18—27 18—26 18—17 Ajax 4 Behalve een eigen foto-dienst hebben we nu ook onze eigen c (4°2 2 film-reportage. De beide zwart-wit-verslaggevers Aalsmeer 2 in technische discussie Foto-, F.. Desmit A.F.C. 4 En hiermee, geachte lezers, ben ik weer aan het einde van mijn kroniek en tevens aan het eind van m'n „carrière" als clubblad-redacteur. De tweede „Adé-periode" die dit blad ge kend heeft, is hiermee geëindigd. Ik dank U voor Uw naar ik hoop welwillende aandacht. Adé.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1952 | | pagina 8