ii A J AX II had het niet gemakkelijk tegen ZEEBURGIA II Fel bestookten de wit-hemden ons doel. Foto Desmit dit ensemble van rol verwisselden, was het elftal van de ene wedstrijd op de andere dikwijls onherkenbaar. Vergelijkt U maar eens deze overigens willekeurig ge kozen opstellingen met elkaar: Keeper: Rechtsback Linksback Rechtshalf Spil: Linkshalf Rechtsbuiten Rechtsbinnen: Middenvoor: Linksbinnen: Linksbuiten 16 September '51 Rosendahl Fritz Geelhuyzen Wenderhold Jansen Timp Rozeboom De Groot Blits Huis H. Pieters-Graafland 16 Maart '52 De Boer Maurer Geelhuyzen Dijkstra Behrens Timp Dukker Both Waayer Bouquet Van Dekken Ook de foto's spreken een duidelijke taal. Legt U de foto's maar eens naast elkaar uit nr. 5 van ons blad en het elftal dat U in dit nummer afgebeeld ziet. Een „beeldroman", die boekdelen spreekt! En ondanks dit alles stevende ons derde van begin af op overtuigende wijze op het kampioenschap aan en heeft de eerste plaats constant bezet. Ons vierde elftal. En nu Ajax 4. Ik kom er rond voor uit; ik heb een zwak voor dit elftal. Het vertolkt echt de oude Ajax-stijl, met z'n aantrekkelijk heid en z'n gebreken. De jongens zijn over het geheel wat aan de lichte kant en daardoor is het elftal kwetsbaar voor grof geweld. Ze verdiepen zich dikwijls zo in allerlei listige com binaties, dat ze vergeten te schieten. Je trekt er soms de haren bij uit je hoofd. De Schepjes willen het dikwijls tè gepolijst doen, nemen soms net een mannetje te veel, leggen de bal wel eens al te zorgvuldig neer en veroorzaken daardoor tempo verlies. Maar het is voetbal wat ze spelen, aantrekkelijk, listig, handig en daardoor een plezier om naar te kijken. Toen na een denderend begin dit elftal even de kluts kwijt en uit z'n spel raakte, heb ik mijn redactionele adem ingehouden. Maar ze her stelden zich; een overtuigende eindsprint bracht hun de titel nog vóór de „big match" tegen Meteoor 2 de grote mede dinger aan de orde was. U ziet, bij alle waardering ben ik niet blind voor de gebreken en aan het bovenstaande dat reeds gezet was, voeg ik na Ajax 4Meteoor 2 nog het volgende toe. Ajax 4Meteoor 2 was een wedstrijd, die bovenstaande na beschouwing nog eens dik onderstreepte. Ondanks groot overwicht, ondanks dikwijls aardig spel, werd toch verloren met 12. Ik weet wel, het zat niet mee. Als Schep's schot langs de uit gelopen doelman via de onderkant van de lat over de doellijn gehuppeld was, in plaats van er vóór langs uit te rollen, zou het waarschijnlijk anders gelopen zijn. Maar deze kansen zitten nu eenmaal in voetbal en ik kan niet beter wensen dan dat onze jongens de nadelen, die aan hun spel kleven, net zo duidelijk zullen zien als ik. Techniek zonder tempo is voorbestemd in schoonheid te sterven. Captain Boonstoppel, veel succes in de komende promotie wedstrijden. Zet het juiste slot op dit mooie seizoen! Zo, dat was de vierde aflevering van de kampioensroman. Een droom verwezenlijkt. „Ajax 1, 2, 3 en 4, dus al onze K.N.V.B.-elftallen kampioen, is een mooie droom, vooral als hij werkelijkheid wordt" schreef ik op de frontpagina van ons vorig nummer. Deze droom was geen bedrog; de fraaie prestatie werd ge leverd en heeft niet nagelaten diepe indruk te maken in ons voetbalwereldje. Vrijwel geen dag- of sportblad of het vermeldde dit opmer kelijke feit, dat wel een kwaliteitsstempel drukt op onze Ajax- organisatie. De pers heeft ons danig in het zonnetje gezet. Ze schreven héél anders over ons dan een jaar geleden, toen er niets, maar dan ook niets van ons deugde. Teleurgestelde liefde heb ik toen maar verondersteld. In ieder geval mogen we nu niet mopperen over de belang stelling, die voor ons getoond werd. „Het Vrije Volk" besteedde een volle pagina aan onze nieuwe en oude glorie. De geestigste zet komt volgens mij van „Het Parool", dat Potharst en z'n mannen „De Heren Zeventien" noemde. Elders in dit nummer zal ik U nog een greep uit de vele recensies geven. De „toegift". Ook voor de prestaties, geleverd na het veroveren van de titels, verdienen onze elftallen een pluim. Géén kampioensmoeheid, ondanks de physieke en morele in spanning die een laatste stormloop al is men zeker van het succes altijd met zich brengt. Om met het eerste elftal te beginnen, de 11 uit tegen R.C.H., dat er blijkens de berichten alles op gezet had de nieuwe kampioen te kloppen, is een verdienstelijk resultaat en ons elf tal heeft met fraai tegenspel bij het Haarlemse publiek een uitstekende indruk achtergelaten. De fraaie 11 punten voor sprong bleef hiermede volledig behouden. Van deze wedstrijd vindt U elders in dit nummer een verslag overgenomen uit het „Haarlems Dagblad". Ajax 23 19 3 1 41 -69—20 R.C.H23 12 6 5 30 59—32 Wageningen 22 12 4 6 28 5824 Vitesse 22 10 8 4 28 45—25 Be Quick 22 12 3 7 27 42—28 Leeuwarden 21 11 3 7 25 4237 D.O.S22 10 5 7 25 56—43 Zwolse Boys 22 7 7 8 21 3542 Enschede 22 7 6 9 20 3039 V.S.V21 5 9 7 19 32—34 BlauwWit 22 4 10 8 18 29—38 Sneek 22 4 2 16 10 23—63 Oosterparkers .22 3 3 16 9 1872 Achilles 22 3 1 18 7 17—58 Ajax 2 sloot de competitie af met een 40 overwinning op Haarlem 2, dat een zwakke ploeg in het veld bracht. Bouquet was wel de uitblinker bij ons, scoorde zelf twee doelpunten en bouwde na handig voorbereidend spel tal van goede aanvallen op. Reeds na drie minuten opende Bouquet de score en na een gladde Bouquetv. d. Zwaag-combinatie, waarbij ook de keeper genoodzaakt werd z'n doel te verlaten, volgde een trekbal voor Brokmann, die de stand op 20 bracht. 30 werd het door het hoofd van Bouquet en na de rust 40 bij een doorbraak van Ditmeyer.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1952 | | pagina 6