AJAX BE QUICK Nog een benauwd momentje voor het Groninger-doel. Keeper Prummel heeft zich op een schot van Bartels geworpen. Foto: Desmit nog oploste, zij het dan met veel hulp van Fortuna en ten koste van veel zweetdruppels, ik weet het niet. Drie kwartier in telligent aanvalsspel, prima gesteund door een sterke verdedi ging, vooral door Bouwens, vonden geen beloning. Bij het ingaan van de rust kon Pienter vergenoegd en dank baar naar de 0 op het scoringbord kijken. Ook na de hervatting bleef de winst voor ons vooralsnog uit. De eerste winst van ons werd trouwens niet op de kassa aan geslagen. Prummel greep in de 10e minuut een fel schot van Bartels onder en achter! de lat weg, doch dit kon slechts gezien worden door een kleine groep, die juist in het verlengde van de deklat stond. Even later scheen weer een Ajax-doelpunt niet meer te voorkomen, toen Bartels en De Groot tot op de doellijn waren doorgedrongen. Pienter stond er óók Een snelle uitval van de Groningers werd ons noodlottig en de qua spelverhouding verkeerde 0 verdween van het scoring bord. Het moreel van onze ploeg en dat is óók een compliment waard bleef onaangetast en kort na het ingaan van het laat ste half uur ging het gebeuren. Boskamp plaatste een vrije schop diagonaal over het veld naar rechts en daar kwam De Groot halverwegen goalpaal en cornervlag en niet meer dan een meter van de doellijn in het bezit van de bal. Een fel omstreden bezit. Drie Groningers in successie kwamen zijn weg versperren, maar onze jonge rood witte leeuw wrong zich door zijn belagers. Prummel, die een voorzet verwachtte, stond iets voor zijn doel en werd vóór hij het besefte kansloos geslagen door een fel diagonaal schot, dat achter zijn rug om in doel verdween. 11. Ajax was niet tevreden met de gelijkmaker. Pienter vocht tegen de rood-witte vloedgolf door, maar bij een door Bartels genomen corner, die bij de „verste" paal kwam, werd de Gro ningse veste opnieuw genomen. Een diagonaal geplaatste kop bal van De Groot, in de verste benedenhoek, bracht mede door een felle charge van Bakker in de richting van bal en doel, verwarring in de Groningse defensie. Prummel, door Bakker's actie afgeleid, liet zich pas in de hoek vallen, toen het te laat was. 21. Een felle schuiver, juist langs de goede kant van de paal, van de voet van Van der Wel sloot alle verdere twijfel uit. 31. Wel probeerde Pienter nog het getij te doen keren, maar een zelfverzekerd Ajax wees alle pogingen in die richting onver biddelijk af. Met 31 nam Ajax zelf het kampioenschap in handen, on geacht wat de „concurrentie" voor zover nog aanwezig op dezelfde dag deed. Een mooie eindsprint in een mooie kam pioensrace Onze reserves. Zo, dat was de eerste aflevering van mijn kampioensroman. Van het happy-kampioensend in de tweede ben ik lang niet zo overtuigd geweest als met de eerste het geval was. Zelfs in aanmerking genomen dat een tweede elftal door het steeds moeten afstaan van invallers en reserves voor het eerste, ge handicapt is, waren de resultaten in het begin teleurstellend en wat erger was, het spel ook. Een nederlaag thuis tegen D.W.S. 2 en een puntloos gelijk spel uit tegen Blauw Wit 2 vormden een slechte start. In de derde match, tegen U.V.V. 2, was het spel beter, maar toch werd verloren met 45, hetgeen lichtelijk wees in de rich ting van een zwakke defensie. Eén punt uit drie wedstrijden dus. Een aanzienlijke verbetering werd bereikt door Wolterink van de hem niet liggende back-plaats te verschuiven naar de middenlinie, waar hij als spil, rust en vertrouwen in onze defen sie bracht. De kant-halves bleven echter het hele seizoen door, ondanks talrijke wisselingen, een zwakke stee in het elftal. De opgaande lijn werd gevonden met drie overwinningen in successie. Twee nog wat benauwd, met 10 op D.W.V. 2 en 21 op Z.F.C. 2, gevolgd door een overtuigende 41 op D.O.S. 2 (toen koploper). Een nederlaag tegen Zeeburgia 2 verwijderde ons weer verder van de eerste plaats, doch een gelijk spel tegen D.W.S. 2, dat inmiddels de leiding genomen had, hield althans de kansen open. En de kans werd benut, het spelpeil steeg haast met elke wedstrijd. Drie sterke tegenstanders werden achtereen in de strijd om de eerste plaats teruggedrongen of uitgeschakeld: U.V.V. 2, D.W.V. 2 en D.O.S. 2. Vooral tegen de Nieuwendammers werd voortreffelijk ge speeld met de sterk bezette binnenvoorwaartsplaatsen Van der Wel en Westers als „ruggegraat". D.W.V. 2 moest on danks fanatiek en kundig verzet met 63 capituleren. Van Mourik en later Ditmeyer hadden onze verdediging en voorhoede versterkt en de eindsprint naar de titel werd in gezet en ondanks moeilijkheden tot het happy end gebracht. Het wegens ziekte van Elzer onttrekken van Wolterink, juist tegen het gevaarlijke Blauw Wit 2, had door prima vervanging door Behrens geen schadelijke gevolgen. In de allerlaatste phase moest ook Van Mourik verstek laten gaan door de Bal kan-expeditie van het Nederlands militair elftal, doch, zij het niet zonder pijn en met spel dat qualitatief geen grote hoogte haalde, werd het afdelingskampioenschap veroverd met een 1O-overwinning op Zeeburgia 2. Ons derde elftal. Hoeveel spelers aan het kampioenschap voor ons derde heb ben meegewerkt, zal ik maar niet gaan tellen, het waren er heel wat. En waar bovendien de min of meer „vaste bespelers" van AJAX II-ZEEBURGIA II - Keeper Pieters Graafland onderbreekt een Zecburgia-aanval. Foto: Desmit

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1952 | | pagina 5