Ajax5 Centrum2 5-0 21 enthousiast geworden slachtoffer. Daar ik vrees ruzie met mijn hoofdredacteur te krijgen, gezien de plaatsruimte, vraag ik een paar van de belangrijkste. 1. Zijn benoeming als lid van verdienste. 2. De promotie bij keuze, waar de helaas te vroeg gestorven E.D.O.-man Frans Pigge zich voor heeft beijverd. 3. De bijeenkomsten van de bordjesclub, met als hoogte punten de snedige spreekvaardigheid van Frans de Haan. Na een seizoen gastvoorstellingen op de middenvoorplaats te hebben gegeven, borg Henk in 1927 zijn voetbalschoenen defini tief op. Rheumatiek was de oorzaak, maar het werd toch tijd om er mee op te houden, hoorde ik mompelen. Wanneer de vroegere scheidsrechters en lastigste tegen spelers ter sprake komen, valt er weer een leuk feit te ver melden. Er werd in Utrecht tegen U.V.V. gespeeld onder een nieuwe scheidsrechter, n.l. de heer Casteleijn. Fons Pelser stelde de vraag: ken jij deze scheidsrechter? Toen hij daarna diens naam bekend maakte, klonk prompt het antwoord: Ik ken wel enkele kasteleins, maar deze heb ik nog nooit gezien! Wij zouden deze nieuweling wel even naar onze hand zetten en bij een der eerste aanvallen van onze voorhoede nam Fons geen genoegen met een off-side beslissing en kwam van de backplaats even naar de U.V.V.-goal. De referee was echter niet voor de poes, trok zich er niets van aan en Fons kon met een standje afdruipen. Wat zijn die spelregels in de loop der jaren veranderd. Onze oude rechtshalf was van mening, dat deze wijzigingen voor hem nadelig zouden zijn geweest. De faire charge was destijds een middel in de strijd en de tegenwoordige spelregels nood zaken tot onderbreking voor onnozele dingen, die tempo-verlies veroorzakep. Zuinig zijnde op de enkele souvenirs, die nog alle in zijn bezit zijn, komt een bekertje van D.W.V. ter sprake en schoot mij bij het opmaken van dit artikel nog iets aardigs te binnen. Deze bekertjes waren door D.W.V. beschikbaar gesteld bij de opening van een nieuw terrein en één van die elf is ook in mijn bezit. Zoon Japie was ook mee geweest. U kent hem toch wel. Hij was een veelbelovende speler, die echter om gezondheidsredenen op 27-jarige leeftijd zijn trappers aan de wilgen moest hangen. Japie was nog klein en na afloop van de wedstrijd gingen zijn vader en ik nog een chocomel" drinken.*) Zoonlief kreeg een dubbeltje om twee repen te kopen (wat een tijd) en moest bij zijn terugkomst het volgende kleine leugentje aanhoren. Kijk eens, Japie: de wedstrijd is te laat begonnen, daardoor hebben wij de pont gemist en konden wij niet op tijd thuis zijn voor het diner. U begrijpt wel, dat er nog enkele repetities en nog twee repen voor nodig waren om er van verzekerd te zijn, dat Japie niet zoals in het begin b.v.de wedstrijd gemist en de pont te laat begonnen, een en ander machtig was om in goede volgorde te kunnen herhalen. Een reden tot echtscheiding is het nooit geworden, want daar heb ik mij bij de zeer hartelijke ontvangst door moeder Hordijk van kunnen overtuigen. Natuurlijk komen dan nog zijn negen interlandwedstrijden ter sprake, in de periode van Sigmond en Dé Kessler, met wie Henk wel graag voetbalde, doch niet als tegenspeler. Dat waren twee rakkers, zo als hij dat noemt, en lastige klanten. Dat zijn con currenten voor deze plaats zijn capaciteiten apprecieerden, bewees Sissingh uit Be Quick (1 interland), die zich niet schaamde om in een interview met „Sportief" te verklaren: De oorzaak dat ik er maar één heb gespeeld, was, dat ik Hordijk voor mij had. Ook Van Roessel (N.A.C.), die na enige slechte wedstrijden van ons Oranje-team voor onze rechtshalf plaats moest maken, was zeer sportief toen hij in Breda in de trein stapte en Hordijk toevoegde: Voor jou wil ik reserve wezen, maar voor een ander had ik het niet gedaan. Zo nam ik afscheid van een der Handigste Halfspelers die Ajax ooit heeft gehad en die nog zeer veel vertrouwen in de toekomst van onze club heeft. C. E. d. V. Noot van de Redactie: Hier klopt iets niet. In de tijd dat de repen twee voor een dubbeltje kostten, bestond er nog geen chocomel. Dus öf onze mede-redacteur toont hier een tekort aan historisch-economi- sche kennis, öf hij heeft gedurende het interview met Henk Hordijk géén chocomel, maar iets pittigers gedronken! Adé. Uit een uitlating van een onzer spelers vóór de aanvang van de wedstrijd bleek mij, dat men van de bezoekers niet al te veel tegenstand verwachtte. Dat was aan het spel der onzen dan ook wel te merken. Overigens een geheel verkeerd standpunt. Ten eerste is het altijd onjuist de tegenpartij te onderschatten en in de tweede plaats kan het spelen van een wedstrijd slechts vol doening geven, als men er moeite voor moet doen een zo goed mogelijk resultaat te behalen. Toen de linksback der gasten de schijn wekte naar zijn doel man te zullen terugspelen, liep deze laatste uit, doch de achter speler bedacht zich en wilde zelf het gevaar bezweren, doch de goed meegelopen Lambregts ontfutselde hem de bal en had geen moeite de uit zijn balans gebrachte keeper te passeren. Een door rechtsbuiten Been voorgezette bal belandde bij Lam bregts, die Bruins in de gelegenheid stelde de voorsprong met een keihard schot te vergroten. Na de pauze wist Been door goed inkomen op een fraaie, lange trap van linksmidden Van Eenennaam de stand op 30 te brengen. Een pass van de op de linksbuitenplaats opererende Lambregts naar zijn buurman Gerritsen werd besloten met een vinnige schuiver (40). Toen een der spelers van Centrum in het strafschopgebied onopzettelijk hands maakte, liet de scheidsrechter, die na de rust de taak van invaller Wijting had overgenomen, zich vermoedelijk door een appèl van de wijs brengen. Lambregts knalde de bal van de witte stip onhoudbaar in. Vooral Bruins bracht het doel der blauw-witten nog meer dan eens in gevaar, doch hij had niet veel geluk. Mannen, jullie hebben nog steeds twee punten voorsprong op de concurrent Blauw Wit 5, die nog op bezoek komt. Na tuurlijk zullen jullie dan uit een ander vaatje moeten tappen. Enfin, dat is geen nieuw geluid. Werkt er voor tot het eind signaal heeft geklonken. Veel succes! Eté.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1952 | | pagina 21