Oude glorie vraagt Uw aandacht H. Hordijk, lid van verdienste Er moest nog wel even het een en ander uit de doeken wor den gedaan, om „good old Henk" te kunnen bewegen, zijn mede werking aan bovengenoemde rubriek te verlenen. Het was een prachtige karaktertrek, waarmede hij zijn be zwaren om nu reeds in deze rubriek te verschijnen, motiveerde. Ik ben nog lang niet aan de beurt, moest de ondervrager steeds horen. Ik heb alleen maar voor Ajax gespeeld en er zijn zoveel anderen, die nu hun actieve periode op het veld, nog veel voor de club hebben gepresteerd. Het gelukte mij eindelijk hem duidelijk te maken, dat er van een bepaalde volgorde geen sprake is en dat niet iedereen, veelal verhinderd door werkzaamheden, in de gelegenheid is om nog iets voor de club te doen. Dat hij zijn bewondering voor alle functionarissen uit al die jaren heeft, is dan ook uit zijn woorden te begrijpen. Dacht je soms, dat ik niet graag de trainings- en clubavonden bezocht? hoorde ik mompelen. Op mijn leeftijd (58 jaar) ben ik echter blij als ik 's avonds thuis ben. Het is in de bouwvakken net als bij Ajax. Je moet van de bovenste plank zijn om steeds opgesteld te worden, want de jongere generatie staat klaar om je plaats in te nemen. Kijk maar eens wat de Elftallen- commissie dit seizoen heeft gedaan. Jongere spelers, die oudere prominente spelers hebben vervangen, doen het steeds beter. Ik heb er wat je noemt schik in en er zijn rakkers bij, hoor! Als de mensen toch eens beseften, dat er maar elf in het eer ste kunnen spelen en iedere gepasseerde speler door zijn pres taties in een lager elftal zich weer kan rechtvaardigen, zou het weglopen niet zo groot zijn. De woorden komen er steeds vlotter uit en ik tracht het tempo bij te houden. Het is voor hem altijd een voorrecht geweest om lid van Ajax te kunnen worden en te mogen blijven, want het klinkt nu nog steeds leuk, als een onderdeel van de Gouden Ploeg betiteld te worden, maar met het aantal titeldragers is hij het niet eens. Zijn mening is, dat diverse reserves uit dat tijdperk, die in elke eerste klasser welkom waren, o.a. Wesling, Bieshaar, Ten Herkei, Vunderink en Geestman, zeer zeker óók tot de Gouden Ploeg behoorden. Zij toonden begrip voor de situatie, bleven hun Ajax trouw en velen zijn nog steunpilaren van onze club. Dit was zeker zo'n prestatie als van ons, elf uitverkorenen. Wanneer kwam je nu eigenlijk naar Ajax was de eerste vraag die ik kon stellen. Dat was in 1914 en ik kwam uit D.O.S. (Utrecht). Als geboren Utrechtenaar heb ik in deze vereniging altijd leuk gespeeld en zelfs na mijn verhuizing naar Amsterdam ben ik de laatste twee jaar vóór mijn overgang naar Ajax nog voor het tegenwoordige gouden D.O.S. uitgekomen. Het ging echter niet zo eenvoudig met mijn opstellen in Ajax. De Elftallencommissie had mij n.l. uitverkoren om de plaats van Alofs, die naar Indië zou vertrekken, in te nemen. Ik moest echter nog lang wachten en dit deed mij besluiten, gevolg te geven aan een verzoek van Blauw Wit om mede te spelen in een vriendschappelijke wedstrijd tegen Ajax. Dit is misschien, mede door het hierop volgende vertrek van Alofs, aanleiding geweest dat ik werd opgesteld. Blauw Wit had deze friendly game met 20 gewonnen en beide doelpunten waren door Hordijk gemaakt. Dé rechtshalfplaats werd hem toebedeeld en het zou volgens zijn woorden het begin zijn geworden van een voor hem onver getelijke periode. Er komt een ontzettende waardering naar voren voor het echtpaar Egeman, dat altijd het elftal vergezelde. Egeman was net onze vader en als hij er bij was, wist je, dat er geen poppen kast gemaakt kon worden. Spelen en nog eens spelen, was het consigne, waaraan Reynolds dan nog wel een woordje toe voegde. Jack was ons aller vriend en wij hebben veel van hem geleerd. Speciale leuke en mooie momenten, Henk? Hoeveel moet je er hebben Tien, twintig of nog meer, is het antwoord van mijn Henk Hordijk te midden van grote tijdgenoten. V.l.n.r.Jan de Natris, Wim Gupffert, de bekende sport-journalist J. Hoven, Henk Hordijk en Fons Pelser

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1952 | | pagina 20