Het was dik in orde op 16 en 18 Maart Veertig jaar lid van „AJAX 18 Van de gelegenheid om onze vereniging te complimenteren met het behaalde kampioenschap, werd op Zondagavond 16 Maart in Krasnapolsky, zowel uit eigen kring als door an dere clubs, een dankbaar gebruik gemaakt. Buiten vele zusterverenigingen uit eigen stad, waren diverse clubs uit de provincie aanwezig en velen deden hun vriendelijke woorden vergezeld gaan van bloemstukken. Bij de vele sprekers kwam een grote verscheidenheid in tac tiek en techniek naar voren, waarbij vanzelfsprekend de ap preciatie van het gesproken woord door de overvolle zaal zeer verschillend werd beoordeeld. Het was niet altijd zo eenvoudig voor onze voorzitter om de diverse sprekers te bedanken, zonder anderen te kwetsen, wat vooral in de beantwoording der vertegenwoordigers van Haar lem en D.W.S. tot uiting kwam. De feestavond ter gelegenheid van onze 52ste verjaardag, mocht zich in een geweldige belangstelling verheugen. Het gekozen programma met René Sleeswijk's revue „Extra editie" en de kampioenensfeer zullen hier wel de voornaamste factoren gevormd hebben. Na een algemeen welkomstwoord, deed onze voorzitter dui delijk uitkomen, de aanwezigheid van het echtpaar Egeman, van de familie Harinck, die zo juist uit Indonesië was terug gekomen en zo enorm veel voor onze militairen in het warme land had gedaan, en van de verpleegsters Mej. Runt Posthumus en Mej. Black Meeuwsen, die in IJsland zoveel voor onze jon gens deden, bijzonder op prijs te stellen. Het Ajax-bestuur meende zijn waardering voor deze ver pleegsters niet bij woorden te moeten laten; beide dames mochten in de pauze een presse-papier met Ajax-inscriptie uit handen van onze voorzitter in ontvangst nemen. Alvorens onze praeses de revue liet beginnen, maakte hij de aanwezigen er op attent, gaarne alle lof die hem in diverse in terviews was toegezwaaid, over te brengen op zijn mede bestuursleden en alle commissie-leden en daarbij speciaal de jeugdcommissie der laatste jaren de volle waardering gaf. Onze prijzenkast werd vlak voor de programma-start nog een zeer mooie bronzen Ajax-kop rijker, die de edele geefster, mevr. TH. BruynVerheul, met enkele sympathieke woorden ter hand stelde en welk geschenk door onze voorzitter dank baar in ontvangst werd genomen. Onder aanvoering van Willy Walden en Piet Muyselaar werd ons nu een uit 19 scènes bestaande revue voorgetoverd, waarbij alle medewerkenden toonden uit het goede artistenhout te zijn gesneden. De fenomenale Spaanse danskunstenaar Paco Reyes, die wel een broer van onze Brienen kon zijn, heeft ons met zijn twee partners voor en na de pauze in bewondering gebracht en onze spelers waarschijnlijk wel de overtuiging geschonken, dat een dergelijke lichaamsbeheersing en ausdauer wel een paar uur trainen heeft gekost. De danslustigen konden hun hart ophalen en maakten daar een massaal gebruik van en speciaal in de polonaise met de grote succesliederen „Naar de speeltuin" en „Over vijf en twin tig jaar" daverde het in de „grote" zaal van Kras, die zo lang zamerhand voor ons te klein is. Hoewel zelf niet tot het einde gebleven, meen ik rustig te mogen vaststellen, dat beide avonden in prima stijl en sfeer verlopen zijn. De dansmuziek zal zeker ook nog wel „Kom d'r in, zet je hoed af" hebben gespeeld en speciaal dat afzetten van die hoed, zal dan wel bedoeld zijn als een sportief gebaar jegens de pres taties van onze vier K.N.V.B.-elftallen, terwijl het bekende signaal van de heren obers: „Dames en heren, de hoogste tijd", wel een einde gemaakt zal hebben aan deze zeer geslaagde avond. C. E. d. V. r>r> Aan AJAX" van Mevrouw T. H. Bruyn-Verheul, ter gelegenheid van het 17e districtskampioenschap Op Zaterdagmiddag 8 Maart j.l. vond in ons Ajax-stadion een bijeenkomst plaats van de leden, die in de laatste drie jaren hun 40-jarig lidmaatschap van onze vereniging herdachten. Onze ere-lijst van reeds 17 leden, die meer dan 40 jaar lid zijn, werd op deze gedenkwaardige middag aangevuld met 13 personen. Hier volgen hun namen in de volgorde van de datum waarop zij lid zijn geworden. J. M. Exmann, L. Mars, J. Grootmeyer, J. B. Rühling, S. Tump, G. H. Ziegeler, H. C. W. Wiggelaar, F. Kubin, A. L. Des- mit, J. Roodenburgh, J. de Boer, Tj. de Munnik, M. J. Koolhaas. Onze voorzitter sprak deze leden toe en overhandigde hun met een persoonlijk woord het bekende Delftse bord waarop hun naam en de datum van hun toetreding zijn aangebracht. De ondergetekende had het voorrecht het bord aan onze voor zitter te mogen uitreiken. Tot zover het zakelijke relaas van wat er die middag plaats vond. Maar de indrukken, die de ondergetekende deze middag be leefde, gingen oneindig verder. Stelt U zich eens dit select ge zelschap voor. Oude leden, maar nog altijd jong van hart en vol belangstelling voor wat het Ajax van nu presteert. Vele van deze leden hebben veel voor onze vereniging ge daan, hetzij als speler, bestuurslid of als lid van een commissie. Enigen werken nog dagelijks aan het bestuur van onze ver eniging mede. Het moet toch een groot voorrecht zijn lid te zijn van een ver eniging die reeds zoveel leden telt die hun vereniging trouw zijn gebleven ondanks alles. Deze oude kern is het levend sym bool van wat trouw en vriendschap in het leven van de mens kan betekenen. Door deze vriendschap en trouw kunnen kleine verenigingen groot worden en wij mogen dit zonder enig chau vinisme ten aanzien van ons mooie Ajax toch wel zeggen. Wilt U een nog sprekender voorbeeld, dan behoef ik U slechts te noemen ons trouwe lid Piet van Os. Hij is namelijk meer dan vijftig jaar lid en nog steeds als actief jeugdcommis sielid elke Zondagmorgen op het groene veld te vinden. Een voorbeeld voor allen. U zult begrijpen, dat na de plechtige overhandiging van de borden het gezelschap nog lang bij elkaar bleef. De heren hadden elkaar natuurlijk veel te vertellen over die goede, oude tljd' J. KOOMEN.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1952 | | pagina 18