Televisie JEUGDVOETBAL SPUI 6 Amsterdam Telefoon 35614 Alles op gebied van Radio en Gramophones 14 Vóór ditmaal de verrichtingen van onze jeugd onder de loupe te nemen, eerst een woord van hulde aan ons kranig eerste elftal, dat er voor heeft gezorgd, dat onze club dit seizoen wederom de kampioensvlag kon hijsen. Als we nagaan, dat Leo Bartels, Hans Boskamp, Henk Elzer, Theo de Groot en Arend v. d. Wel nog kort geleden tot onze juniores behoorden en dat ook Gé van Dijk, Gerrit Krist en Rinus Michels hun voetbal loopbaan bij Ajax, al is het dan een paar jaartjes vroeger, onder onze leiding hebben aangevangen, dan kan de jeugd-commissie met voldoening op haar werk terugzien. Aanvoerder Jan Pot- harst heeft zijn sporen bij ons reeds lang verdiend en wij zullen hem node missen als hij zijn voornemen ten uitvoer mocht brengen, om zijn voetbalschoenen, na afloop van dit seizoen, aan de wilgen te hangen. Klaas Bakker, Co Bouwens en Ad Visser zijn op recenter datum de gelederen van Ajax komen versterken, doch ook zij behoren nog tot de jonge generatie. Met dit jeugdig eerste elftal kunnen we de toekomst met vertrouwen tegemoet zien en we hopen, dat het ons rood-wit, met stijgend succes, aan de spits van het Nederlands voetbal zal weten te houden. Proficiat, jongens, en nu op naar het kampioenschap van Neder land! Dat men zelfs in verre landen met jullie meeleeft, bewijzen onderstaande regels, overgenomen uit een Zuid-Afrikaanse brief, gedateerd 27 Januari j.l. ,,Good old Ajax!They are putting up quite a good show this year and they are not a tram of „Stars" either. They have certainly confounded the critics and I think that the return of Michels will add a lot of punch to the forwardline, which was very much lacking up till now. I do hope that Ajax at least manage to win the league this year. I am holding thumbs for them; with a bit of luck they should succeed.". Dat het afdelingskampioenschap intussen is behaald, zal de briefschrijver ongetwijfeld genoegen doen. Nu nog iets anders! Het betreft hier de in ons laatste club nieuws aangekondigde en op 15 Maart j.l. gehouden causerie van de heer Karei van der Meer. Tot mijn spijt moet ik melden, dat een, voor de vereniging Ajax beschamend, klein aantal be langstellenden acte de présence heeft gegeven. Van onze jeugd van de ouderen zal ik maar zwijgen was slechts een enkele junior en een paar tientallen adspiranten aanwezig. Foei, jon gens! Is dat nu de dank voor iemand die zich belangeloos be schikbaar stelt om jullie wat meer voetbal-kennis bij te brengen De heer Van der Meer heeft een zeer interessante lezing ge houden, waarin hij, na enige bijzonder belangrijke spelregels behandeld te hebben, zijn belevenissen als scheidsrechter bij de wereldkampioenschappen in Zuid-Amerika op boeiende wijze heeft weergegeven. Van deze plaats onze hartelijke dank aan de heer Van der Meer. Wij hebben genoten van hetgeen hij ons heeft verteld en verbaasd gehoord van zijn ondervindingen, die, in de oren van ons, nuchtere Nederlanders, haast ongelooflijk hebben moeten klinken. Zoals uit het bovenstaande blijkt, hebben de wegblijvers, tot hun schade, heel wat gemist. Wij hopen, dat zij in het vervolg zulk een unieke gelegenheid, om eens iets meer te weten te komen van wat er in de voetbal-wereld te koop is, niet meer ongebruikt zullen laten voorbijgaan. En nu, over naar het Ajax-jeugd-archief, waar de heer Theo Muller de scepter zwaait. De maand Maart heeft onze secretaris, gelukkig, niet zoveel hoofdbrekens gekost (en de daaraan ver bonden nutteloze arbeid) als in de vorige perioden. Pluvius, de regengever, heeft het nog al schappelijk met ons gemaakt; in ieder geval, al zal het dan ook wel een vergissing geweest zijn, hij heeft ons niet al te overvloedig bedacht. Slechts op Zondag 23 Maart waren de meeste terreinen door de regenval onbespeel baar en gingen er maar drie van de voor ons vastgestelde wed strijden door. In het geheel speelden onze elftallen 33 wed strijden, wisten beslag te leggen op 58 punten en moesten slechts 8 punten aan de tegenpartij laten. Voorwaar een bewijs, dat Ajax, ook wat de jeugd betreft, terdege meetelt. Juniores I speelde slechts twee wedstrijden, en wel tegen D.C.G. en R.K.V.I.C. De eerste werd met 41 gewonnen, de tweede leverde niet .meer dan een 44 gelijk spel op. Dat Dukker en zijn ploeggenoten zich door R.K.V.I.C. een 41 voorsprong lieten ontnemen, heeft ons danig teleurgesteld. De reden van het vele falen van dit elftal Naar onze mening ont breekt het te dikwijls aan de onverzettelijke wil om te winnen en daarbij: de mondjes worden te veel geroerd, wat ook niet be vorderlijk is voor de samenwerking. Ik zou haast zeggen: er moet meer rust in dit elftal komen. De capaciteiten zijn er, maar aan het gebruik dier capaciteiten mangelt het. 't Is jam mer, daar de kampioenskansen nu geheel zijn verkeken. Juniores II leverde een uitstekende prestatie door vier wed strijden in successie te winnen. De Volewijckers kreeg met 65 op zijn baaitje, Blauw Wit met 10, T.O.G. I met 32 en Swift I met 6-2. Vooral de kamp tegen De Volewijckers was enerverend. Met de rust stonden onze jongens met 40 achter. Zij wisten echter het stoute stukje uit te halen deze achterstand in de tweede helft in een 64 voorsprong om te zetten. Dat er toen nog een goal aan de andere kant kwam, zullen we maar op de koop toenemen. Bravo, jongens! „Never say die" of te wel: „Geeft nimmer de moed op." Juniores III liet ons ook niet in de steek. Aalsmeer I ging met 20 ten onder en Sloterdijk I moest met een 31 nederlaag genoegen nemen. Juniores IV deed het nog iets royaler. D.W.V. III werd met 70 het kind van de rekening; S.L.T.O.'s verwachtingen met 30 de bodem werd ingeslagen. Juniores V veroverde 7 van de te behalen 8 punten. Om zo te zien een behoorlijk resultaat, maar tochD.J.K. I verloor met 10; ook A.S.V. I kreeg met 10 klop; Rapiditas I liet zich echter niet kisten en wist ons, door een 11 gelijk spel, 1 punt af te snoepen. Verder werd van O.D.I.V. I met 30 ge wonnen, doch daar onze tegenstanders de strijd met negen man moesten aanbinden, kan deze overwinning nu niet bepaald over tuigend genoemd worden. Adspiranten I heeft geen veer gelaten. Al waren de over winningen niet grandioos, de punten werden in ieder geval ver overd en dat is wel het voornaamste. Het scoringbord gaf de volgende cijfers aan: AjaxBlauw Wit 21, V.V.A.Ajax 0—2, AjaxVolewijckers 21. Vooral de winst op Blauw Wit en De Volewijckers is van belang en heeft onze kans op een der eerste plaatsen aanmerkelijk doen stijgen. Adspiranten II heeft weer raak toegeslagen. Blauw Wit had tegen de 40 niets in te brengen en ook D.W.V.dat met 41 verloor, kon de opmars van Bos en zijn teamgenoten niet tot staan brengen. Als het zó doorgaat, geloof ik zeker, dat de bloemenwinkels binnenkort goede zaken zullen maken! Adspiranten III heeft kans gezien om in twee wedstrijden 29 goals te maken. Fransz, Tielrooy, Abraas, Staphorst en Meeusen waren de schuldigen. De achterhoede: Jansen, Helf- fer, Randeraad, de Jong, Bijl en v. d. Valk, liet zich niet ver schalken, waardoor ons doel ongerept bleef. De keeper van Meerboys I moest 27 maal voor de kogels zwichten, terwijl T.O.G. II er met 20 genadig afkwam. Keep on boys, met slechts, tot nu toe, 1 verloren wedstrijd, komt het lichtend- einder zo langzamerhand in zicht. Adspiranten IV heeft het niet zo schitterend gedaan. Twee gewonnen wedstrijden en twee gelijke spelen betekenen twee verliespunten en dat kan wel eens fnuikend zijn voor een plaats in de hogere regionen. Maar ook, kleine peuten als Buttes, Visser en Hermans, al doen zij het lang niet slecht, moeten wel eens onder doen voor hun meer uit de kluiten gewassen tegen standers; dat is nu eenmaal niet anders. Maar daarom niet ge treurd, jongens! Volop bruine bonen eten kan de situatie mis schien nog redden. De uitslagen waren: Z.S.G.O. IIAjax 14,

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1952 | | pagina 14