Bordjesclub-avond Onze A.V. B.-elftallen 13 ideale zomersport op de hoogte is en in staat is de seniores, doch vooral de jeugd aan te trekken. De Jeugdcommissie van de Honkbalbond heeft dit jaar voor het eerst alle districten waar reeds gespeeld wordt, bezocht en het ziet er naar uit, dat dit vruchten zal afwerpen. Tal van clubs, die tot dusver uitsluitend met seniores-ploegen uitkwa men, hebben toegezegd ook met een of meer jeugdteams aan de competitie te zullen deelnemen. Onbekend maakt onbemind, dat is de spreuk die onder de aandacht dient te worden ge bracht van de verenigingen die zich tot nu afzijdig hebben gehouden. Niemand minder dan de heer Lotsy, die in Amerika menige baseballwedstrijd heeft aanschouwd, en de bekende oud international Bok de Korver, hebben zich over honkbal in zeer gunstige zin uitgelaten. Een man die wel bijzonder veel tot de groei van de honkbal- sport in ons land heeft bijgedragen, was de ere-voorzitter, wijlen de heer E. Bleesing. Wie Bleesing zei, zei honkbal. Daar mede is deze grote honkbalpionier reeds voldoende geken schetst. Het wakkere bestuur meende de feestelijkheden niet beter te kunnen besluiten dan met de volgende interlandwedstrijden: Zaterdag 28 Juni te Amsterdam: NederlandEngeland (Ajax-Stadion). Zaterdag 28 Juni te Nijmegen: Nederland B.België (Gof- fert-stadion). Zondag 29 Juni te Haarlem: NederlandBelgië (H.F.C. Haarlem-veld). 0 Zondag 29 Juni te Rotterdam: Nederland B.Engeland (Sparta-terrein). Ook van deze plaats wenst Ajax de K.N.H.B. van harte geluk en op naar het gouden jubileum Eté. AJAX VII Bi] uitzondering géén kampioenscandidaat Foto: Desmit Dinsdagavond 25 Maart luidde de alarmklok voor hen die meer dan 25 jaar lid zijn, om de presentielijst te tekenen in huize „Atlantic". Voor hen die nog niet weten wat dit te betekenen heeft, wil ik gaarne enige toelichting geven. Wij mogen het als een groot voorrecht beschouwen, dat een zeer groot percentage van onze leden trots is op het lidmaat schap, waardoor wij op dit moment 131 leden in ons midden hebben, die meer dan 25 jaar lid zijn en daardoor lid van de bordjesclub zijn geworden, daar de limiet 25 jaar is. Enkele jaren terug kwamen de heren De Bruijn, De Munnik en De Boer op het idee om deze oude garde jaarlijks op of om streeks onze oprichtingsdatum, 18 Maart, aan een gezamenlijke dis te verenigen. De opzet is hetzelfde gebleven en de commissie van dit jaar had een wijziging ondergaan. De heren Verburgt en Kolman hadden de taak van hun voorgangers De Bruijn en De Munnik overgenomen. Een record aantal, n.l. ruim 80, had aan de oproep van de commissie gehoor gegeven. Ongetwijfeld zouden nog meer oude keien aanwezig zijn geweest, wanneer ziekte van zichzelf, o.a. Lucas, en van huisgenoten, o.a. Jan Schoevaart, geen bezwaren hadden gevormd. De stemming was prima en de medewerking der Atlantic- directie, de Gebr. Sweering, die als Ajacieden een diner op tafel brachten tegen een zeer medewerkende prijs, werd zeer ge apprecieerd. Als tafelpresident fungeerde ditmaal Wim Volkers, die met allerlei kwinkslagen de stemming er inhield. Mocht u tot de wegblijvers behoren, dan maak ik u er op attent, dat de hardwerkende commissie en uw ere-voorzitter (die altijd aanwezig is) het zeer op prijs zouden stellen, u vol gend jaar in ons midden te zien. C. E. de V. Ajax 5 ging op de goede weg voort en boekte weer twee over winningen, n.l. op J.O.S. 2 met 50 en op Centrum 2 eveneens 50. De laatste thuiswedstrijd tegen Blauw Wit 5 zal voor dit elftal het zo begeerde kampioenschap moeten brengen. Het zesde elftal bond eerst R.A.P. 2 met 113 aan zijn zege kar, o.a. door een paar prachtgoals van rechtsbuiten Jo Zwaan. De week daarop moest D.O.C. 2 met 50 het onderspit delven. Zondag j.l. echter zette De Spartaan 5 de onzen de voet dwars door aan de Spaarndammerdijk een gelijk spel te forceren, 22. Ook hier zal de laatste wedstrijd, eveneens tegen Blauw Wit, de beslissing moeten brengen. Ajax 7 won zijn beide thuiswedstrijden van Nautilus 2 (21) en S.D.W. 3 (52). Tegen Fokke 2 aan de Ouderkerkerdijk brachten onze mannen het, op een moeilijk bespeelbaar terrein, niet verder dan een draw 22. Captain Tak and his boys hebben geen kans meer op de titel, maar een eervolle plaats op de ranglijst valt hun ongetwijfeld ten deel. Het achtste team won zijn laatste competitiewedstrijd tegen S.D.Z. 3 met 7—0, nadat de rust met 00 was ingegaan. Niet op de eerste plaats, maar wel in de bovenste helft geëindigd. Een kranige prestatie van Jaap Moos en zijn mannen. Ajax 9 met kampioenskansen, versloeg eerst V.D.O. 4 met 60 en vervolgens, in Diemen, D.V.A.V. 5 met 111. Daan Schalm en zijn mannen zijn er erg op gebrand om als nummer één te eindigen en doen hiervoor hun uiterste best. W. S. AJAX IX - Ook koploper! Foto: Desmir

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1952 | | pagina 13